Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286047 krát)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1425 kdy: 05 Dubna 2014, 23:09:31 »
Myslel jsem to tak, že po zmítání pod 2% teď konečně zvyšuje svůj podíl.
EDIT: No jo, ty smajlíky tam asi nejsou moc vhodný. Mělo to vyjadřovat nadšení že Linux u nás aspoň trochu roste.
« Poslední změna: 05 Dubna 2014, 23:19:51 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1426 kdy: 28 Dubna 2014, 17:10:25 »
Trend pokračuje - Únor=2.01%->Březen=2.21%->Duben=3%
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-CZ-monthly-201304-201404
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1427 kdy: 28 Dubna 2014, 17:19:38 »
Trend pokračuje - Únor=2.01%->Březen=2.21%->Duben=3%
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-CZ-monthly-201304-201404

Že by za to nakonec mohli ty XP ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1428 kdy: 29 Dubna 2014, 08:26:30 »
Ještě měsíc a pokoříme Masoxe. :P
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1429 kdy: 29 Dubna 2014, 15:44:49 »
No možná ani ten měsíc ne :). Už tam naběhlo 3.02%
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Patrik Vejrych

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1430 kdy: 04 Května 2014, 20:26:25 »
Dnes jsem koukal  v ČR
Linux 3.64 %
MacOSX 3.45%

http://gs.statcounter.com/#desktop-os-CZ-monthly-201304-201405
« Poslední změna: 05 Května 2014, 08:40:07 od Patrik Vejrych »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1431 kdy: 05 Května 2014, 09:45:52 »
Pěkné pěkné... Lepší než být poslední :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1432 kdy: 05 Května 2014, 10:28:19 »
Pěkné pěkné... Lepší než být poslední :)
Ani nejde o umiestnenie, ako o vedomie, že nás je cca 93 800 000 linuxákov celosvetovo ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1433 kdy: 06 Května 2014, 08:05:59 »
Je tam 3.8 procenta, což už je hezký! Těch 98M je počítáno celosvětově, neb nás pokud vím v ČR tolik není. Nebo máme každý nainstalováno tolik dister? :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1434 kdy: 06 Května 2014, 08:07:46 »
No pokud se do toho pocitaji i jednotlive racky a virtualy tak se 98M dopocitame :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1435 kdy: 06 Května 2014, 10:55:06 »
Tak som to zobral sakra hrubým odhadom. ;D Ak je nás na tejto guli 7 miliárd a z toho k 6.5 2014 = 1.58% pre linux tak to je niekde pri tom čísle.(Ak to dáme na polovicu tak aj tak je to slušný národ. Samozrejme, že nie každý človek má pc ;D)
A Pavel Hrnčíř, áno celosvětově = celosvetovo.  :)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

schtroumpf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1436 kdy: 06 Května 2014, 12:34:44 »
Obecně, pro zde..nek bude lepší zůstat u WinXP. Je to systém, který se naučil dobře administrovat. Na jiné OS už mu nezbývá kapacita. Je to přesně ten týpek, který bude hledat chyby jenom proto, aby nemusel přiznat vlastní nedostatky.
Ja jsem ve stejne situaci jako on. Naucil jsem se DOS 1.1 a BASIC z manualu, tehdy neexistoval internet a nikdo z mych znamych nemel pocitac. Naucil jsem se dbaseII, dbaseIII+ a Clipper z manualu a vydelal tezke penize programovanim. Dal jsem jeden jediny inzerat, nove zakazniky mi doporucili zakaznici. Naucil jsem se C z knihy K&R.

Na Linux jsem si koupil 3 knihy: par zakladnich prikazu a dlouhe vysvetlovani OpenOffice a Firefox. Jak funguje apt-get jsem se nedozvedel - vyhodil jsem a uz zadnou nekoupim.

Internet? Chcete priklad? Chci si koupit pocitac na Ubuntu. Googloval jsem "ubuntu certified hardware". Slava, dostal jsem se na "http://www.ubuntu.com/certification/desktop/". Zkusim prvni:

The Dell Studio XPS 8700 desktop with the components described below has been awarded the status of Certified for Ubuntu.

Divite se, ze jsem zklamany?

Toto jen pro ilustraci, asi to nema cenu rozebirat. Co by mne skutecne zaujimalo:

JAK JSTE SE NAUCILI UBUNTU?

ludolph

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1437 kdy: 06 Května 2014, 12:43:36 »
Chci si koupit pocitac na Ubuntu. Googloval jsem "ubuntu certified hardware". Slava, dostal jsem se na "http://www.ubuntu.com/certification/desktop/". Zkusim prvni:

The Dell Studio XPS 8700 desktop with the components described below has been awarded the status of Certified for Ubuntu.

Divite se, ze jsem zklamany?

O co vas teda presne zklamalo? Nejak mi nedochazi pointa ...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1438 kdy: 06 Května 2014, 12:47:30 »
Na Linux vám mohla stačit kniha jediná - TLDP (The Linux Documentation Project). A ani jste si ji nemusel kupovat.
Ze jste se v knize o firefoxu nebo openoffice nedozvedel nic o apt-get me vubec neprekvapuje. Taky necekam ze se z knihy o wordu dozvim jak funguje IIS.

Co chcete na HW certifikovat? Ze dodrzuje (prumyslove) standardy? To musi by default a kdyz ne, je to krap a patri vyrobci omlatit o hlavu.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1439 kdy: 06 Května 2014, 13:34:33 »
JAK JSTE SE NAUCILI UBUNTU?
Za seba: „Nijak”  Stále sa učím.(Aj z chýb tu na fóre) Ak si zvládol programovanie, tak máš ohromný predpoklad zvládnuť „čokoľvek” v ubuntu a linuxe všeobecne(ak si ľudí čo vedia programovať veľmi neidealizujem  :D) To je tak ako to bolo pri príchode windows, len nám povedali „škola hrou” a naozaj to fungovalo. Máš môj obdiv, že si sa odhodlal na to čo si napísal, ja som také „gule” nemal a ľutujem...
 Dano
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

schtroumpf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1440 kdy: 06 Května 2014, 22:01:59 »
O co vas teda presne zklamalo? Nejak mi nedochazi pointa ...
Je to ten z prvnich s Intel at 2.5 GHz. Nekdo mel dobrou myslenku pred dvema lety - ale na update se zapomnelo.

Máš môj obdiv, že si sa odhodlal na to čo si napísal, ja som také „gule” nemal a ľutujem...
Nic neobdivuj, este som nedospiel a porad dufam, ze zmenim svet k lepsimu. No, a dopadne to obcas tak, ze dostanem na drzku:

Na Linux vám mohla stačit kniha jediná - TLDP (The Linux Documentation Project).
Presne, co je treba. Koukl jsem se rychle na par kapitol, moralne jsem nyni povinny se to naucit. Ted mam o zabavu postarano na 6 mesicu.

Co chcete na HW certifikovat? Ze dodrzuje (prumyslove) standardy? To musi by default a kdyz ne, je to krap a patri vyrobci omlatit o hlavu.
Certifikovat je moderni nabubrele slovo... Myslel jsem tim pocitace, kde je Ubuntu vyzkouseny.

Trocha chapu, ze vyrobci neradi davaji specifications kvuli konkurenci a reverse engineering neni lehka vec. Videli jsme nalepky "Intel Inside" a "Certified for Windows", tak proc ne "Certified for Linux"? Radsi dam par Euros navic... Hardware neni moje silna stranka, ale myslim, ze na video karty moc standardu neni. Vyrobce nema na vybranou: bud bude zadobre s Windows, nebo zajde. Je to na nas, uprednostnovat vyrobce, co se snazi pomoci nam - a jsme zpatky u "Certified for Linux".

Chci Ubuntu pouzivat (uz pozivam Ubuntu 10.04 nekolik let) v Live version na pocitaci bez HD. Ma to nekolik vyhod: HD odchazi asi tak nejcasteji, je hlucny... a tak potrebuji co nejmene problemovy hardware - jelikoz jsem zacatecnik, je to dvojmo dulezite. Zkusil jsem nekolik pozdejsich verzi, nefungovaly.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1441 kdy: 07 Května 2014, 11:33:39 »
Pokud chcete skutečně Linux pochopit, zavítejte na http://www.linuxfromscratch.org. Viz popis na stránkách. Ale TLDP je super!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1442 kdy: 07 Května 2014, 20:29:50 »
Citace: schtroumpf  Včera v 22:01:59
...este som nedospel...
;D A ja som si myslel, že som sám...
(len dúfam, že som to slovo opravil správne  ;))
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Radovan76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Odkaz pre uzivatelov Windowsov
« Odpověď #1443 kdy: 25 Července 2014, 10:50:21 »
Vsetkym uzivatelov Windowsov odkazujem ako Linuxak nasledovne:

Odpor je marny, budete asimilovany.

(Tie najtvrdsie zastankyne Windowsov budu po"asi"milovane ako prve :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Odkaz pre uzivatelov Windowsov
« Odpověď #1444 kdy: 25 Července 2014, 11:04:33 »
Vsetkym uzivatelov Windowsov odkazujem ako Linuxak nasledovne:

Odpor je marny, budete asimilovany.

(Tie najtvrdsie zastankyne Windowsov budu po"asi"milovane ako prve :)

Srdicko uz tady dlouho nebylo ;D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

AlesK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Jak je to s Ubuntu?
« Odpověď #1445 kdy: 29 Července 2014, 17:21:24 »
Ahoj,
Když jsem Ubuntu zkoušel někdy v roce 2005, zdálo se to jako dobrý směr, v tu dobu ale neexistovaly některé pro mě potřebné aplikace, takže jsem ho jako jediný systém použít nemohl.
Dnes už je situace jiná a tak jsem do toho znovu šel.
O co se mi jedná, chtěl bych trochu podebatovat o tom, jak to vlastně ve skutečnosti s Ubuntu je. Je a bude to nadále svobodný OS?
Jde mi o to, že jsem narazil na tuto diskuzi a tak trochu jsem se zděsil: http://www.linux.org/threads/do-not-use-ubuntu.3977/

Co si o tom myslíte a jakým směrem se bude Ubuntu vyvíjet? Četl jsem něco v tom smyslu, že Canonical přestává komunikovat s vývojáři různých OpenSource.
« Poslední změna: 29 Července 2014, 17:39:54 od AlesK »

AlesK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Jak je to s Ubuntu?
« Odpověď #1446 kdy: 29 Července 2014, 18:44:09 »
Tak jsem tu diskuzi pročetl a ono se to v podstatě celé jeví jako úplná blbost  :D ...inu, co člověk to názor, občas i blábol... Mylím, že pokud budou admini tak ochotni, mohou toto vlákno smáznout  :)

knapcocka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1447 kdy: 21 Srpna 2014, 18:01:56 »
já jsem si tak v koutku duše myslela, že by nás tučňáků mohlo být víc když už se pobral ten Malý Měkký XP do věčných lovišť.... a tuhle tady na blogu čtu horor.... :o :o :o

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1448 kdy: 21 Srpna 2014, 21:22:26 »
já jsem si tak v koutku duše myslela, že by nás tučňáků mohlo být víc když už se pobral ten Malý Měkký XP do věčných lovišť.... a tuhle tady na blogu čtu horor.... :o :o :o
Já bych teda komerční sw (plný reklam) zadarmo nechtěl. Tedy spíš "ani zadarmo".
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

knapcocka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1449 kdy: 22 Srpna 2014, 10:15:14 »
@Sabraq

Jo jo, úplně s tebou souhlasím, si mi to z kláves ukrad...  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.