Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba při probouzení ze suspendace [vyřešeno]  (Přečteno 991 krát)

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Chyba při probouzení ze suspendace [vyřešeno]
« kdy: 07 Srpna 2012, 22:19:07 »
Ahoj,
mám problém, na který se mi bohužel nepodařilo na internetu najít žádné řešení, tak jsem se nakonec odhodlal dát to sem.
Na Lenovo Thinkpad x200s (detailní konfiguraci kdyžtak doplním, pokud bude potřeba, ale stejně většinou lidi chtěj takovýty dlouhý výpisy) mám 32bit Ubuntu 12.04. Už dříve jsem na něm řešil problém, kdy se počítač neprobudil vůbec. To se ale stávalo i na Widlích, co tam byly, když jsem to koupil a vyřešilo se to nakonec volbou v BIOSu (něco se security chipem).
Teď mi v cca 80% procentech funguje suspendace v pohodě, ve zbylých případech se mi to ale neuspí (měsíček, který svítí, když počítač spí, bliká) a vyhodí mi to následující hlášku (přepisuju to ručně, tak tam může být nějaká chybka):
Kód: [Vybrat]
[336.375306] legacy_resume (): pnp_bus_resume+0x0/0x70 returns -19
[336.375321] PM: Device 00:0a failed to resume: error -19
Jediný způsob, jak počítač znovu oživit, je držet HW vypínací tlačítko, dokud se počítač nevypne.

Za každou radu budu moc vděčný, předem díky
« Poslední změna: 21 Září 2012, 16:13:07 od hyg »

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Chyba při probouzení ze suspendace
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2012, 16:12:17 »
Tak jen pro jistotu, kdyby někdo čelil podobnému problému, doplním řešení, ke kterému jsem nakonec dospěl.
Vyřešilo se to nakonec jednou z těchto věcí (popravdě jsem se v tom hrabal už tolik, že nevím, co bylo nakonec řešením)
a) Disable Security chipu v BIOSu
b) Blacklist tmp_tis v modprobe.d

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.