Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fonty v GG  (Přečteno 2693 krát)

uiii

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Fonty v GG
« kdy: 21 Října 2007, 17:15:03 »
Nazdar, upgradoval sem na ubuntu na 7.10, a nejak se mi pozmenilo pismo. Nevim co se presne zmenilo oproti FF ale ted se mi to moc nelibi, bohuzel si napamatuju, co sem mel nastaveny ve FF. Ale treba mi pride ze je tenci nez v FF. A taky treba u nekterýho písma v kurzive se nezobrazuje u pismena Z ta "spojovaci" cara. Docela me to stve chtel bych to mit stejne jako driv, ale nevim jak to nastavit, zkousel sem si s tim hrat ale nepodarilo se mi to udelat stejne jako ve FF. Poradte pls.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Fonty v GG
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2007, 11:36:39 »
všeobecné fonty zmeníte v systém → predvoľby → appearance → karta fonts, fonty firefoxu zmeníte v upraviť → možnosti → obsah v zložke písma & farby.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

igst

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Fonty v GG
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2007, 12:56:44 »
K nějaké změně opravdu došlo. Poznal jsem to především ve Firefoxu, tam se mi písmo opravdu nelíbilo. Nakonec to chtělo trochu si pohrát především s nastavením vyhlazování v systémovém nastavení fontů (nikoliv ve Firefoxu, ale v rámci Ubuntu). Chce to nastavit individuálně - každému vyhovuje něco jiného.

uiii

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Fonty v GG
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2007, 21:32:04 »
Tak tady vam posilam porovnani, je to fakt divny

toto je nastavene vyhlazovani "male":

a toto je nastavene vyhlazovani "velke":


Podle me by jako to velky melo bejt lepsi nez maly ale jaksi neni. Fakt to nechapu

uiii

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Fonty v GG
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2007, 16:19:02 »
Prosim poradte mi s tim nekdo. Je to normalni, nebo to je naka chyba? Jediny co bych chtel by bylo aby to vypadalo stejne jako v Ubunut 7.04

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Fonty v GG
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2007, 23:50:33 »
Prosim poradte mi s tim nekdo.
s čím? to, či sa to volá veľké alebo malé je predsa fuk, to, že sa to deje aj iným ľuďom písal igst, to, kde meníte fonty som vám napísal ja, tak sa s tým pohrajte. kde je ešte problém?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

uiii

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Fonty v GG
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2007, 13:22:27 »
No tak za prvý se mi to vyhlazování zda jako chyba, páč: žádné - písmo pěkně hladké, plynulé,... X plné - písmo hranaté, kostrbaté,...

No jinak jediný co bych chtěl, je nastavit to písmo přesně stejně tak, jak bylo standardně nastavený v Ubuntu 7.04 FF.

Tak se ptám, jestli někdo neví jak na to.

The_ERROR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re: Fonty v GG
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2008, 17:24:53 »
No ja mam problem, na ktery nejak nefunguji zminovane postupy....pri zmene DPI se projevi na vsem, krome firefoxu (co jsem si zatim vsiml) proste text adresniho radku a menu je hrozne drobny. Uz fakt nevim c os tim :( [img=http://img225.imageshack.us/img225/9347/obrazovkaoi9.th.png]
AMILO Pro 2085 (PM 1,7 GHz, 1GB RAM, 120 GB), Ubuntu 9.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.