Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)  (Přečteno 7943 krát)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« kdy: 18 Prosince 2007, 12:04:40 »
Dobry den,
 mrzne mi ubuntu cca 3-5x tyzden... neviem preco.. stava sa to kedykolvek pri pouzivani akehokolvek programu, mys sa pohybuje ale to je jedine co ide, hudba hra (internet radio), klavesnica nereaguje, a co sa tyka obrazovky vobec nic nefunguje ani ovaranie/zatvaranie okien, ziadne spetne reakcie... snazil som sa mu dat cas ale nepomohlo... mam U 7.10, pouzivam compiz-fusion rozsirene nastavenia, avant-window-navigator...
toto neprijemne mrznutie zacalo tusim pred dvoma tyzdnami, je mozne ze po instalacii avant-window-navigatora, ale niesom si uplne isty, mozno mi to urobilo aj ked som mal kiba-dock ale to si uz nepamatam. Samozrejme po zmrznuti vypinam comp natvrdo takze myslim ze nijaky zapis v logfile asi nebude, predpokladam.. aj ked ziaden ja nepoznam... viete mi nejako poradit?

Dakujem

toshiba pro U200-125 a ostatne parametre by maly byt vypisane pod clankom defaultne
« Poslední změna: 18 Prosince 2007, 13:21:54 od Anna Taliánová »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

anicka

  • Host
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2007, 13:31:12 »
Možná by pomohlo nevypínat komp tak brutálně, ale pomocí klávesy SysRQ. (třeba by pak byly k dispozici nějaké logy?) Více o tématu zde: Magická klávesa SysRQ.

Tipuji, že problém může způsobovat Compiz Fusion a/nebo akcelerované prostředí (na Wiki: "Akcelerované prostředí je v současnosti ve stádiu prudkého vývoje a rozhodně není stabilní. Jeho použití není doporučeno! Přináší sice krásné grafické efekty, ale zároveň může způsobovat mnoho problémů a nestabilitu systému. Proto vás od jeho použití odrazujeme, zvláště pokud jste začátečník. Pokud ho použijete a budete v budoucnu řešit nějaký problém, vždy akcelerované prostředí nejprve zkuste vypnout, abyste ověřili, zda problém nezpůsobuje právě ono. Taktéž, pokud budete někde žádat o pomoc, vždy uveďte, že jej používáte. V mnoha případech může být viníkem zdánlivě nesouvisejícího problému."), odkaz na českou Ubuntu Wiki je tady.

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2007, 21:06:16 »
no jedine co sa mi pomocou sys rq podarilo je si odfotit obrazovku kedze ta klavesa ma print screen... alebo mi nieco uslo plz? no a funkcia sys rq je samozrejme povolena takze nevim
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2007, 21:21:31 »
no jedine co sa mi pomocou sys rq podarilo je si odfotit obrazovku kedze ta klavesa ma print screen... alebo mi nieco uslo plz? no a funkcia sys rq je samozrejme povolena takze nevim


Zkus znovu nainstalovat ovl. grafarny. A updatovat compize. A hod sem nejake ty lo... ;)
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2007, 21:37:28 »
no pochybujem ze je to ovladacom grafiky... to mam ten ubohy Intel 945GM ...neznasam ju... ale aspon to nezere tolko baterky z notaska... compiz fusion pouzivam od zaciatku 7.10 a nestretol som sa s nijakym problemom... pouzivam iba zopar funkcii fusionu a zatial nevykazali problem... to by som povedal ze ten avant-window manager... a tie logy... napis plz ktore a ako ich najdem... pouzivam Linux pol roka... no tieto v niektorych veciach sa este nevyznam... a s ovladacmi grafiky by som nerad nieco robil lebo po instalacii ubuntu to rozlisenie je ok a akekolvek zasahovanie do grafiky sposobilo to ze sa pokazila takze som musel changenut xorg.conf... aby som to dal do povodneho stavu...
« Poslední změna: 20 Prosince 2007, 01:15:16 od Anna Taliánová »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

anicka

  • Host
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2007, 01:09:11 »
no jedine co sa mi pomocou sys rq podarilo je si odfotit obrazovku kedze ta klavesa ma print screen... alebo mi nieco uslo plz? no a funkcia sys rq je samozrejme povolena takze nevim


No to je tedy dost divné, protože mám také stejnou klávesu pro Print-screen (nahoře je "PrtSc") i pro SysRQ ("SysRq" je napsáno maličkým písmem pod tím).

Ty 3 kombinace tří kláves se dávají pěkně postupně za sebou :-) (klávesa SysRQ se odlišuje od výsledné kombinace pro PrtSc právě třetí klávesou zároveň stisknutou!), takže:

nejprve  Alt + SysRQ + S

pak  Alt + SysRQ + U

nakonec  Alt + SysRQ + B

(poznámka: jde o klávesy písmen "s", "u", "b" a jenom pro názornost jsou zde napsány velkými písmeny, tedy v žádném případě se nejedná o zapnutou klávesu čtvrtou, tedy CapsLock!!)

Jestliže je vše nastaveno tak jak má, měl by po třetí kombinaci kláves následovat safe reboot of computer or laptop.

Brutální vypínání PC nebo laptopu pomocí tlačítka ON/OFF sice možné je, ale ohrožuje FS Linuxu (filesystem = systém souborů), který tak může být (i vážně) poškozen!
« Poslední změna: 20 Prosince 2007, 01:17:00 od Anna Taliánová »

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Mrzne mi Ubuntu 7.10 (CF a Kiba-Dock)
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2007, 02:35:19 »
oh dik... skusil som tu kombinaciu klaves a fungovalo to...par sekund sa nieco dialo a hned sa zacal startovat system od znova..  akurat to ma tu nevyhodu ze otvorilo ason 30 printscreenov ale to mi bude asi jedno ked mi zmrzne laptop.. co sa tyka avant-window navigatora... nejako sa ho nexem vzdat... je to pre mna celkom uzitocny  dock... len bohuzial xechapem ako moze sposobovat mrznutie grafiky... teda aspon dufam ze to je avant... az po jeho instalacii to zacalo robit... predpokladam.. bohuzial este vam nemozem dat nijake voditka... lebo sa mi nepodarilo rebootovat laptop po zamrznuti pomocou sys rq... ale akonahle sa to stane pokusim sa  sem hodit nejak ten log... len neviem aky...mohol by mi niekto plz poradit kde to bude zapisane? aby som vam pomohol pomoct mne?:)
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.