Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalacia ubuntu 7.10  (Přečteno 5058 krát)

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
instalacia ubuntu 7.10
« kdy: 21 Prosince 2007, 12:18:40 »
Pri instalacii ubuntu mi nabehne iba cierna obrazovka a blika mi kurzor...neviete niekto co s tym mam robit ?
Instalujem to na notebooku asus 1.8 Mhz 512 ram , 128 MB radeon x200.
Nieco podobne mi robi aj ked si chcem spustit knoppix :( diky

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2007, 13:28:26 »
Zkus ještě najet v recovry mode a dívej se kde se to sekne, nebo kde ti to vypíše nějakou chybu.
nebo
Nevím jak dlouho jsi to nechal, ale skus to nechat tak 5, 10 min. jestli to nakonec schroupá. Když by to nakonec najelo můžeš kouknout do startovacích logů, kde je problém a pak to řešit.

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2007, 17:20:28 »
som to nechal cca 20 min. a nic ani disk mi neblika ze by nieco robil..totalne je mrtvy. a tie logy kde najdem ? skusal som to spustit aj v tych inych rezimoch co mi ponuka ale stale robi t iste :(

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2007, 17:24:24 »
Tzn., že v grubu, záleží zda máš win, nebo bez win - pokud win je to ta nabídka kde se můžeš přepnout do win. Pokud bez win, je to když se odpočítává čas tak se tam přepneš do nabídky, tam je záchranný režim (recovry mode) nebo tak nějak - když ten vybereš tak by ti měli začít nabíhat různý hlášky a u nich OK nebo FAIL - to nenaběhne?

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2007, 17:43:13 »
takze dam instalacne cd do mechaniky, nabehne mi instalacia ubuntu,dam instalovat a tam mi nabehne cierna obrazovka a tam koncim uz sa nic nedeje.mozem dat hocico s tej ponuky vzdy mi nabehne cierna obrazovka a nic dalej.skusam stiahnut to alternativne cd snad to pojde tak

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2007, 17:53:43 »
Aha tak to je trochu nedorozumění, já měl zato, že jsi již naistaloval a po instalaci ti to nenaběhlo.
To alternate by ti mělo, protože se ti spustí rovnou instalace, něco jako ve win XP. Ale může být někde problém, pokud ti neveme live cd (ale neznamená že musí)

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2007, 18:51:12 »
Zkus ho zkontrolovat na výskyt chyb (je to v tom výběru po nabootování CD), MD5 součet ISO obrazu jsi dělal? http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola_MD5?highlight=%28MD5%29
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2007, 20:02:14 »
Zkus ho zkontrolovat na výskyt chyb (je to v tom výběru po nabootování CD), MD5 součet ISO obrazu jsi dělal? http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola_MD5?highlight=%28MD5%29

diky moc vsetkym zajtra s tym este skusim nieco poriesit :) diky

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #8 kdy: 23 Prosince 2007, 18:19:45 »
akoze mne to nejde ani s tym alternativnim cd :( neviete mi niekto poradit ? robi mi to to iste

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #9 kdy: 23 Prosince 2007, 19:28:42 »
mal som to nainstalovane cez virtual pc a islo mi to v pohode a normalne mi to nejde nechaaapem  :'(

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #10 kdy: 23 Prosince 2007, 19:33:37 »
Zkus ještě to live cd, při výběru co chceš udělat dej Start ubuntu in save graphics mode, pak by ti měli nabíhat různý hlášky s OK připadně fail, pokud to půjde a nezasekne se pak by to mělo najet, kdyby ne tak zadat startx.
Předtím, ale asi to tím nebude pokud nejde ani alternate (pokud jsi ho také špatně nevypálil), zkusit při výběru dát Check CD for defects - zjistí jestli je dobře vypálené CD.
Jinak už nevím.

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #11 kdy: 23 Prosince 2007, 20:00:25 »
Zkus ještě to live cd, při výběru co chceš udělat dej Start ubuntu in save graphics mode, pak by ti měli nabíhat různý hlášky s OK připadně fail, pokud to půjde a nezasekne se pak by to mělo najet, kdyby ne tak zadat startx.
Předtím, ale asi to tím nebude pokud nejde ani alternate (pokud jsi ho také špatně nevypálil), zkusit při výběru dát Check CD for defects - zjistí jestli je dobře vypálené CD.
Jinak už nevím.

toto som uz robil ani graphics mod mi nejde, vzdy je to to iste a mam to tri krat napalene a skusal som to aj kontrolovat. dal som si stiahnut mandrivu a  uvidim co ta pojde

libcha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #12 kdy: 25 Prosince 2007, 19:20:07 »
moje zkusenost je takova ze "safe graphics mode" zobrazuje logo a zadny detaily spusteni :( ... ale nabehne :)
zkus po skonceni jakekoli cinnosti Ctrl+Alt+Backspace (vypnuti X-serveru) ... melo by prejit do konzole, jestlize je problem zpusoben tim, ze Vase obrazovka neni schopna zobrazit plochu

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #13 kdy: 25 Prosince 2007, 19:39:21 »
nevim jestli to u LiveCD jde ale pripadne smazte parametry bootovani quite a splash a uvidite detailni vypis bootovani. Tak pak reknete kde se to zastavi. Pripadne naistalovat prez Alternate CD.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #14 kdy: 30 Prosince 2007, 13:20:16 »
nevim jestli to u LiveCD jde ale pripadne smazte parametry bootovani quite a splash a uvidite detailni vypis bootovani. Tak pak reknete kde se to zastavi. Pripadne naistalovat prez Alternate CD.
no takze skusil som zmazat paramerte quite a splash zacalo mi nieco vypisovat ale hned sa to aj zastavilo, posledny riadok bol [ 68.095678 ] HPETO : 4 32 - bit timers, 14318180 hz a alternate cd mi robi to iste.
Skusil som nainstalovat mandrivu a ta mi ide aj ked instalacia mi spravil to iste co ubuntu ale pri instalacii mandrivy som mal na vyber pridat paramentre noapic, nolapic,acpi=off,acpi=ht,pci=nomsi,pci=nommconf. nevedel som ktory mam zadat tak som napisal vsetky a islo mi to, aj ked nemam nainstalovanu grafiku ale linux mi ide. Skusil som to iste aj s ubuntu ale nic mi nepomohlo. Tak uz neviem co s tym robit... neviete mi niekto poradit? co vlastne znamenaju tie paramentre noapic a pod.

middlesboro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: instalacia ubuntu 7.10
« Odpověď #15 kdy: 03 Ledna 2008, 09:59:12 »
vazne mi nikto nevie poradit???  :'(  :'(  :'(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.