Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 7.04 - po instalaci posledních aktualizací nenačte systém [vyřešeno]  (Přečteno 3273 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Normálně jsem dal instalovat aktualizace (bylo tam i něco s kernelem), vše proběhlo korektně. Jen Kubuntu už při novém zapnutí nenajelo.
Systém nyní načítám tak, že v grubu vyberu "druhé" normální spuštění tedy kernel 2.6.20-15-generic. To funguje, ale asi někde musí být chyba, když ta zaktualizovaná verze (kernel 2.6.20-16-generic) nenaběhne.

Při pokusu o start systému to po delší době napíše toto:
BusyBox v1.1.3. (Debian 1:1.1.3-3ubuntu3) Built-in shell (ash)
Enter "help" for a list of built-in commands
/bin/sh: cant access ttg; jobcontrol turned off
(initramfs)


Se stejnou hláškou skončí i pokus o start v záchranném režimu. (tam to píše víc věcí, ale nevím jak to zkopírovat)

Máte někdo nějaký nápad jak používat to zaktualizované? Nebo je řešením nastavit v grubu to funkční jako první a neaktualizovat kernel - to bych ale nerad.
Díky 
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 19:34:03 od Anna Taliánová »
Ubuntu 17.04.

Charlestom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Po instalaci posledních aktualizací nenačte systém (kubuntu 7.04)
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2007, 21:27:36 »
Mám pocit, že vydání 7.10 způsobilo víc problémů než užitku. Mám stejné problémy jak většina zde píšících. Prostě to tuhne drsným způsobem. Vše až po aktualizaci, nebo instalaci 7.10. Nemáš náhodou širokoúhlej displej ? Ať už je zde 11
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 19:32:58 od Anna Taliánová »

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Po instalaci posledních aktualizací nenačte systém (kubuntu 7.04)
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2007, 07:50:11 »
Mám 7.04 (Kubuntu), na 7.10 jsem nepřešel právě kvůli některým negativním zprávám - asi počkám na 8.04.
Širokoúhlý displej nemám.
Ubuntu 17.04.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Po instalaci posledních aktualizací nenačte systém (Kubuntu 7.04)
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2008, 11:11:09 »
Tak jsem nakonec přešel na Kubuntu 7.10 a zatím jsem nezaznamenal, žádný problém - toto téma je tedy vyřešeno. Jen mi štve, že mi aktualizace zruší kernel a nikdo k tomu nic nemá  :'(
Ubuntu 17.04.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.