Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu  (Přečteno 5056 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« kdy: 02 Ledna 2008, 21:23:12 »
Dobrý den! Ve wine je na kartě "disky" možné upravit, které umístění považují aplikace za disk C, zkoušel jste někdo nastavit disk C (resp. například /media/sda1), který používají windows? Kdyby to nepoškozovalo win, tak by to mohlo být dost užitečné, nemyslíte? ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2008, 09:15:42 »
Nemyslim :)
Pokud si to pamatuji, tak se na te stejne zalozce da nastavit, kde se windows nachazi. Wine pak vyuziva originalnich win dll knihoven namisto tech svych (resp. priorita jde nastavit). To mi prijde jako postacujici. Nevidim duvod, aby se mi software, u ktereho hrozi, ze najednou zhavaruje, hrabal na disku jineho systemu (ikdyz uz jej prakticky nepouzivam).
« Poslední změna: 03 Ledna 2008, 14:36:32 od kkaarreell »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2008, 12:04:32 »
Je to nebezpečné, pokud používáte dualboot, ale pokud ne, můžete spokojeně přes winecfg nasměrovat disk C: na disk C: :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

qUAKER

  • Host
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2008, 13:40:42 »
ja to tak delsi dobu mel nastavene a mel jsem dualboot. Vse fungovalo naprosto v phode..stacilo nastavit C: na C: a zmenit verzi windows na xp

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2008, 22:53:14 »
quaker -> Osobně bych to nedoporučoval - Wine není 100%ně kompatibilní s Windows, takže se mohly objevit potíže
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2008, 23:44:00 »
 :o Tak děkuju za odpovědi... Zhruba takové rozložení odpovědí jsem trochu čekal, ale jsem rád, , že se mi to cca potvrdilo - ví o tom celkem dost lidí, může to fungovat, ale oficiálně doporučit se to nedá :)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2008, 10:19:41 »
Nejen, že to může fungovat, ale dokonce to funguje :) Každopádně to má význam jen v tom, že nechcete hledat knihovny na internetu... žádnou jinou praktickou výhodu jsem nenašel
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2008, 10:25:33 »
Nejen, že to může fungovat, ale dokonce to funguje :) Každopádně to má význam jen v tom, že nechcete hledat knihovny na internetu... žádnou jinou praktickou výhodu jsem nenašel
Ja myslim, ze se dotaz tykal neceho jineho (ikdyz ruku do ohne za to nedam). Viz hned moje reakce, kde jsou ty knihovny jiz zminoval.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2008, 13:50:49 »
Ale i knihoven - taky jsem přemýšlel o spouštění aplikací nainstalovaných původně ve win, prostě o "zneužívání" celýho toho systému... (a byla by to legální windows? - samozřejě teda pokud by ty winy byly legální samy o sobě :P)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine - nastavení disku c na disk c při dualbootu
« Odpověď #9 kdy: 04 Ledna 2008, 14:10:22 »
No, aplikace z windows půjdou, ale můsíte importovat registry z windwos, protože jinak by s tím mohly být potíže
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.