Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Winfast TV2000 XP Expert  (Přečteno 6077 krát)

loxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Winfast TV2000 XP Expert
« kdy: 08 Ledna 2008, 11:48:15 »
Dobrý den, mám Ubuntu 7.10 a nevím jak rozchodit tuto televizní kartu. Když nainstaluju TVtime, vidím jen modrou obrazovku a píše mi to "Format unsuported by Sangha 350K. Nelze otevřít zachytávací zařízení /dev/video0." Vůbec netuším co to znamená, ani co s tím mám udělat.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2008, 12:27:43 »
Nechal jsem vám jen toto téma z vašich tří. Dát stejné téma se stejným popisem do třech různych kategorií se nedělá.

Děkuji za pochopení

loxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2008, 22:42:45 »
V pořádku, jsem tu poprvé a nevěděl jsem kam dané téma zařadit, aby mi někdo odpověděl.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2008, 23:48:12 »
Nemáte tak náhodou webkameru zn. Sangha? Sytém ji pravděpodobně detekoval před TV kartou a přiřadil ji identifikaci /dev/video0. TV karta by pak byla nejspíš /dev/video1. Pro jistotu se mrkněte se do /dev.

Zkuste pak v souboru /etc/tvtime/tvtime.xml změnit řádek 21: <option name="V4LDevice" value="/dev/video0"/> na odpovídající hodnotu a znovu nahodit tvtime.

loxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2008, 00:04:03 »
Nejspíš máte pravdu, mám kameru od MSI, takže by mohl být problém v tomto, bohužel, když přepíšu hodnotu v souboru tvtime.xml na 1, nemohu jej takto uložit, napíše mi to: Nemohu uložit soubor /etc/tvtime/tvtime.xml. Nemáte oprávnění pro uložení souboru. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu. - V Ubuntu se přihlašuju klasicky pod svým jménem a heslem, jsem jediný uživatel.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2008, 00:32:15 »
Stiskněte Alt+F2 a spusťte příkaz gksudo gedit /etc/tvtime/tvtime.xml. Systém se vás zeptá na vaše heslo, a pak spustí textový editor s právy administrátora, takže vám umožní uložení souboru.

loxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2008, 11:38:31 »
Musím vám poděkovat, obraz nyní funguje výborně. Bohužel, zvuk nejde ani na jednom kanálu, ani šumění, nic. Nevíte co to může způsobovat? Ještě bych chtěl upřesnit, že do tv karty vede standartní koax a tv karta je zvukově propojena se zvukovkou Audigy 4. Toto nastavení funguje ve windows xp.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:02:10 od loxx »

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2008, 01:31:39 »
Je potřeba zjistit, přes jaký kanál je zvuk z TV karty zvukovce předáván (u mne je to třeba CD, píchl jsem ten káblík tam, kam se dřív dával výstup z CD-ROMky pro přehrávání zvukových CD).

Zapněte tvtime, navolte nějaký kanál a pak si otevřete ovládání hlasitosti (dvojklik na ikonku reproduktoru na liště). Na záložce „Přehrávání“ by měly být vidět dostupné kanály. Zkuste trochu zahýbat s jejich hlasitostí, pokud nic, povolte zobrazení všech dostupných kanálů (stop) v Upravit –> Nastavení a zhlasiťte je taky. Jeden z nich by to měl být.

No, a jestli ani to nezabere, přepojte káblík do toho CD vstupu na zvukovce, to by mělo jít na 100%.

existpierre

  • Host
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2008, 02:12:00 »
Mne tiez vobec nesiel zvuk, no nainstaloval som si sox zo synapticu, potom som si spravil spustac, v ktorom je

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
tvtime&
sox -c 2 -sw -r 32000 -t ossdsp /dev/dsp1 -t ossdsp /dev/dsp

tym som to vyriesil.


Ja by som chcel ale spytat, ci sa tvtime neda spustit s potrebnym parametrom tak, aby siel zvuk aj bez pustenia soxu. Pretoze ked tvtime ukoncim, sox ostane stale pusteny.

loxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2008, 21:47:44 »
Musím vám poděkovat, zařízení již funguje jak má.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Winfast TV2000 XP Expert
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2008, 14:05:59 »
Jsem rád, že vše už funguje. Jen bych se ještě chtěl zeptat, jestli bylo potřeba použít toho postupu se sox (jak navrhoval existpierre) nebo stačilo nastavit ovládání zvuku/přendat káblík.

Zároveň bych chtěl poprosit někoho z moderátorů, aby toto téma označil jako „Vyřešeno“.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.