Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: IBM thinkpad R40  (Přečteno 3322 krát)

Do3lau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
IBM thinkpad R40
« kdy: 18 Ledna 2008, 21:18:13 »
Ahoj, konečně jsem si na můj notas hodil Ubuntu 7.10 . Mám pár otázek: Co mám stáhnout aby šel zvuk, je potřeb nějakej ovladač na grafiku (ATI mobility RADEON 7500) ??? a jsetli jo kde stáhnout. Co mám ještě krom aktualizací stáhnout ???

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: IBM thinkpad R40
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2008, 00:16:37 »
kodeky, pokud budete chtít přehrávat multimédia, k tomu vás ale navede přehrávač :)
grafická karta: Systém->Správa->Správce nesvobodných ovladačů (kde můžete povolit proprietární ovladač - velmi pravděpodobně nutný pro 3D akceleraci) ;)
V nesvobodných ovladačích by mohlo být i něco na zvukovku, ale s tím jsem se ještě nesetkal... :(
mohlo by se hodit: Systém->Správa->Správce balíků Synaptic a balík msttcorefonts (nebo tak nějak - dejte hledat "mstt") jsou microsoftí písma - internet je jich celkem plnej :P

PS: zkoušel jste HLEDAT? http://forum.ubuntu.cz/index.php?action=search2 - několik témat je i o zvuku... ;)
« Poslední změna: 19 Ledna 2008, 00:22:11 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: IBM thinkpad R40
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 08:46:53 »
Toto by ti mohlo pomoci.
Kubuntu forever :-)

Do3lau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: IBM thinkpad R40
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2008, 09:16:09 »
Děkuji  :) všechno už jde perfektně !! Ten zvuk šel od začátku, měl jsem ho akorát vypnutý. ::)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.