Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s pulse a libao na ubuntu 9.10  (Přečteno 849 krát)

krecoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
problém s pulse a libao na ubuntu 9.10
« kdy: 22 Dubna 2010, 13:57:28 »
Dobrý den,
jsem nevidomý uživatel ubuntu. Kamarád upravil ubuntu 9.04 pomocí jednoho balíku, aby nám lépe vyhovovalo.
Chci přejít na ubuntu 9.10 - ale nechci všechno instalovat odznovu, mám tam už hodně aplikací a úprav.
Tak jsem si řekl, že to zkusím aktualizovat. Věděl jsem, že to nebude lehké ale zkusil jsem.
Takže
aptitude full-upgrade
to jsem spouštěl asi sedmkrát, vždy se něco doinstalovalo.
Pak jsem doinstaloval opatchovanou verzi speechdispatcheru, aby mohl používat libao - to jsem nastavil v souboru speechd.conf
Standardně speechdispatcher používal přímo pulse, ale to byla hrůza, strašná odezva a tak.
Libao je nastavena na použití pulse v souboru /etc/libao.conf.
Ale teď je tu problém.
Buď mi mluví jenom hlasový výstup - orca nebo yasr a nedostanu z toho žádný jiný zvuk - audacious, mplayer, ani systémový zvuk.
A nebo před spuštěním orca dám přehrát třeba mp3 - to jich může hrát i víc najednou, ale pak už nespustím speechdispatchera - resp možná spustím ale už mi to neřekne.
Přes aktualizace se mi tam cpe nějaká nová verze speechdispatcheru, asi ji zkusím, ale nevím jestli s tím libao pojede.
Jinak nechci odstraňovat pulse, to by mi asi někteří poradili, já doufám, že se to v 10.04 vylepší, a pulse mi umožňuje některé věci, které alsa neumí, třeba nastavit si různou hlasitost hlasu pro různé aplikace a tak.
To bude nouzové řešení. Ale myslím že není třeba, protože již zmíněný kamarád to má nainstalované z live cd a všechno více méně funguje - určitě nemá ten problém co já.
Myslíte, že byste mi mohli nějak poradit?
Díky,
Vojtěch Polášek

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.