Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dell Vostro V13  (Přečteno 1238 krát)

Beda2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dell Vostro V13
« kdy: 28 Června 2010, 19:47:02 »
Uvažuji o koupi základní verze Dellu V13 s Ubuntu 9.04. Uvedený počítač chci hlavně na čtení a editaci dokumetů (doc. pdf.) internet (mobilní internet O2), možná občasné čtení ebooků, filmy, hry jen na okraj, pokud vůbec. Podotýkám, že s ubuntu nemám žádné zkušenosti, ale rád bych poznal něco jiného, obvzlášt pokud není problém počítač využít výše uvedeným způsobem.
- Rád bych se dotázal zda má někdo s uvwedeným notebookem na ubuntu zkušenost;
- Zda způsobí nějaký problém aktualizace na poslední verzi a zda je problém naistalovat na něj modem, resp. které modely mobilních 3G modemů (do USB nebo do ExpresCard slotu) do něj jdou bez potíží nainstalovat;
- Jako začátečník budu vděčný za jakékoli rady jak k ubuntu a mnou požadovaným činnostem (viz výše) nebo k výběru uvedeného počítače.
 

pajus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
  • DELL vostro 1320
Re: Dell Vostro V13
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2010, 23:57:24 »
Ja mam dell vostro 1320 sice je to trosku neco jineho :) Ale muzu rict ze mi bezproblemu pod ubuntu jede vsechno. Co vim tak DELL s ubuntu maji problemy snad jen s wifinou, coz je ale spise obecne problem ovladacu karet broadcom (musi se pouzit nepodepsane ale vse funguje jak ma).
Ja osobne jsem mel problem jeste s mikrofonem, nemam integrovany a kdyz si zapojim mikrofon musim prekompilovat alsautils.
Jinak na editaci a cteni dokumentu, internet to vse ubuntu zvlada :)
co se tyce modemu zkusenost nemam ale spolubydlici ma 3G internet od Vodafone do usb a fungovalo to prakticky "plug and play" cili jen zapojil do usb modem a vse jelo hned bez nejakeho nastavovani sloziteho. Ale dost zalezi na konkretnim modemu :(
- Jinak co se tyce her tak maximalne Wine, ale i tak jsem alespon ja zadne kyzene vysledky nedosahl, pokud ta hra je trosku vice graficky narocnejsi moc se tomu nechce...linux moc na hry neni.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.