Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké televizní kanály by měla obsahovat aplikace Televize? Můžete vybírat maximálně 3 kategorie. Jedná se mi hlavně o prioritní zaměření přidávání/odebírání TV stanic.

české - ČT, Nova, Prima, Barrandov apod.
slovenské - STV, TA3 apod.
zpravodajské cizojazyčné - Euronews, BBC World News apod.
regionální - TV Vysočina, TV Brno apod.
sportovní cizojazyčné - Eurosport News apod.
jiné

Autor Téma: Televize  (Přečteno 135847 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Televize
« Odpověď #50 kdy: 05 Června 2011, 17:46:26 »
Zapni.tv je parazit protože ty streamy jsou přesměrovávány a ten Copyright dole (zajímalo by mě co je tam chráněno).
Proč je nebereš přímo z původních serverů ?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Televize
« Odpověď #51 kdy: 05 Června 2011, 17:49:16 »
Funguje to čím dál líp. Už ani nepotřebuji DVBT kartu  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #52 kdy: 05 Června 2011, 18:43:46 »
Zapni.tv je parazit protože ty streamy jsou přesměrovávány a ten Copyright dole (zajímalo by mě co je tam chráněno).
Proč je nebereš přímo z původních serverů ?

Odkud to zapni.tv přesměrovává? Pokud bych měl nějaký přimější zdroj tak ho tam samozřejmě použiji. Jinak u jednotlivých televizi většinou používám přímé zdroje - podívej se do /usr/share/settings.cfg.
Jinak jsem rád, že se najde někdo, kdo tento skript využije. Pokud by byl někdo ochotný pomoct, či poradit jak postupovat dál, tak to vzhledem k mým málo zkušenostem určitě neodmítnu :)

EDIT: Tak jsem se na to přece jenom kouknul a máš pravdu - streamy tam jsou opravdu přesměrovaný z http://212.79.96.134:neco. Tyto zdroje už ale v aplikaci stejně zahrnuté mám :) . Jinak to zapni.tv tam ale stejně i tak nechám dál, protože si myslím, že se budou snažit tam vždycky nechat nějaký funkční zdroj, i kdyby to bylo z jiné adresy. Mimochodem, nevíte někdo, jestli to http://212.79.96.134:neco je jejich a oficiální zdroj, nebo to od někoho přebíraj?
Každopádně díky za poznámku s tím zapni.tv :)

EDIT2: Znovu jsem se kounkul na zapni.tv a rovnou si můžu odpovědět sám - nejsou to jejich streamy a ani "legální". Viz
Citace
UPOZORNĚNÍ: soubory a streamy, na které je odkazováno níže, nejsou uloženy ani vysílány na tomto serveru. Jedná se pouze o přesměrování na servery třetích stran pomocí odkazů a embedů.
Tento stream je vysílán na serveru: 212.79.96.134
« Poslední změna: 05 Června 2011, 20:24:43 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #53 kdy: 08 Června 2011, 20:06:01 »
Je možné, že ono "nově" přidané ověřování přímých http streamů ve verzi 0.04 úplně nefunguje a aplikace nabízí i nefunkční streamy. Pokud je to i váš případ, tak vězte, že v příští verzi to bude napraveno (ověřování už nebude probíhat pomocí lynx, což byl asi úplně hloupý nápad, ale pomocí ffmpeg).

Bohužel, ffmpeg nepodporuje mms streamy, takže mms streamy budu ověřovat přes VLC (samozřejmě spuštno přes cvlc --novideo). Pokud by někdo měl nějaký lepší nápad, určitě ho zakomponuju :)

Takže do příští verze počítejte s funkčním plonodnotným ověřováním :).
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Televize
« Odpověď #54 kdy: 09 Června 2011, 14:39:36 »
Pochvala, prográmek jsem zkusil v Mandrivě 2011, jde. K+

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #55 kdy: 11 Června 2011, 16:15:55 »
Vytvořil jsem novou verzi Televize 0.05. Stahovat můžete ZDE.

Changelog:

Televize 0.05
- checking rtsp, rtmp, rtp, udp, tcp and http using ffmpeg
- checking mms and mmsh using cvlc (is considered to be only temporary solution)
- added ffmpeg as required package
- removed lynx as required package because http video header does not automatically mean working stream
- ability to skip adding of specified channels (must be marked with !)
- created basic setting gui (may be run from Unity launcher or by typing televize -s)
- added zenity as required package (used for setting gui)

Více informací ZDE.

Ještě jedna velmi důležitá věc - byla odebrána závislost lynx (můžete klidně sudo apt-get remove lynx) a přidány závislosti ffmpeg a zenity, takže sudo apt-get install ffmpeg zenity.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

pivik

  • Host
Re: Televize
« Odpověď #56 kdy: 11 Června 2011, 16:28:57 »
Tak jsem nainstaloval novou verzi a zatím ok. Fungovala mi ale i předchozí verze.

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #57 kdy: 11 Června 2011, 16:47:07 »
No ona fungovala, ale to ověřování tam neprobíhalo správně, protože ověřený stream nemusel být nutně funkční (prostě tam byla chyba). Jinak jsem do téhle verze přidělal, zatím základní, možnost nastavení (např. přes televize -s). U toho bych ale podotkl, že se změny projeví až po ruční aktualizaci playlistu (nechce se mi hned teď všude měnit všechny odkazy s opravenou verzí :( . Kdyžtak třeba zejtra jestli bude čas... ).

EDIT: Jinak je docela i pravděpodobné že vlastně v téhle verzi toho nepocítíte tolik nového, ale myslím že to dalo zatím největší práci. Změny jsou prostě hlavně ve funkčnosti pod povrchem...
« Poslední změna: 12 Června 2011, 11:43:31 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Televize
« Odpověď #58 kdy: 12 Června 2011, 12:10:01 »
Někdy od verze 0.04 mi to většinu programů přesměrovává na www.Zapni.TV
Co s tím?
Doma i v práci Linux Mint 17

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #59 kdy: 12 Června 2011, 12:19:13 »
Někdy od verze 0.04 mi to většinu programů přesměrovává na www.Zapni.TV
Co s tím?

Ahoj,
Pokud se ti zobrazí něco ve smyslu reklamy na zapni.tv, tak to se dá vyřešit poměrně jednoduše. Nejspíše si od verze 0.03 nespustil aktualizaci streamů, takže bys to měl napravit příkazem televize -r. Celej příkaz bude trvat asi tak minutu a pak ti to pojede.
Pokud chceš vysvětlení proč se to stalo - v nižších verzích aplikace docházelo vždy ke stahování aktuálních streamů ze zapni.tv. V novějších verzích jsem v nastavení ono automatické ověřování vypustil a prioritu jsem dal přímým streamům (tzn. např. přímý zdroj vysílání na tom zapni.tv). Což vlastně hodně zrychlí spuštění samotné aplikace, ale bohužel mě nedošlo, že je potřeba zdůraznit, že je vhodné po každé aktualizaci obnovit streamy.

Jinak hlavně lidem bez Unity doporučuji si přečíst WIKI.
« Poslední změna: 21 Června 2011, 12:44:00 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Televize
« Odpověď #60 kdy: 12 Června 2011, 14:55:00 »
Kód: [Vybrat]
televize -r pomohlo, dík.
Doma i v práci Linux Mint 17

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Televize
« Odpověď #61 kdy: 16 Června 2011, 11:58:55 »
Tak bohůžel musím konstatovat že poslední dny se vše neuvěřitelně seká. Zkusil jsem i nahodit starší verze programu Televize a vždy aktualizovat kanály a vždy naprosto všechny programy trhané po cca 2 vteřinách brutální puzzle. Zkusil jsem na dvou počítačích a dvou internetových připojeních jeden 4 mega a druhý 10 mega a oba to samé. Asi bude problém se zdrojem  :'( Před tím fungovala báječně.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #62 kdy: 16 Června 2011, 12:09:14 »
Na 4Mb ti to nepojede (nejspíš), teda jak co. Od toho sekání ti starší verze pomoct nemůže, jedině změna streamu - už jsem to tu někde psal, ale zkus se podívat do /usr/share/televize/settings.cfg a tam u jednotlivých stanic vyzkoušet, kterej stream ti vyhovuje... Jestli nejde žádnej, tak s tím bohužel nic neudělám :(. A myslím, že ani nikdo tady, protože s těma streamama nemáme nic společnýho.
No ale pokud by ti nějakej z těch streamů běžel líp, tak ho jenom dej hned pod název televize (aby měl největší prioritu), viz. wiki a pak dej jenom televize -r.
To televize -r ti bohužel neověří (možná zatím?), jak je daný stream vytížen... jenom pokud by měl hroznou odezvu nebo nebyl funkční, tak ho to vyřadí. Takže to prostě musíme brát tak, že nic není dokonalý...

Jo jinak při aktualizaci verzí se zatím nezachovávají ruční změny v tom settings.cfg, takže pokud by se vám to po jakékoliv aktualizaci začalo znova sekat, tak je potřeba zase ruční změna:(.
« Poslední změna: 16 Června 2011, 12:13:08 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Televize
« Odpověď #63 kdy: 16 Června 2011, 12:44:21 »
Tak růční úprava funguje. Je to ale fuška to otestovat jeden po druhém. Stačí jen pár programů. Dík za radu.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #64 kdy: 16 Června 2011, 12:53:26 »
Tak růční úprava funguje. Je to ale fuška to otestovat jeden po druhém. Stačí jen pár programů. Dík za radu.

No já vím, že je to fuška. Problém je v tom, že já nejsem schopen produkovat dejme tomu 7 různejch verzí zároveň, každou se streamama s různou prioritou. A myslím si, že tu aplikaci televize už i několik lidí používá... A pokud je to všechno nápor na jeden stream, tak to pak přetěžuje ten server. Původně jsem přemýšlel, že by se to dalo udělat pouštěním vždy náhodného streamu nebo tak něco...ale to by pak nešel nastavit zase jeden "defaultně". Možná to ale časem nějak podobně udělám, protože takhle to pak pořádně nefunguje nikomu.
Každopádně do budoucna určitě udělám jednak lehčí konfigurovatelnost (už pracuji na tom GUI a na možnosti práci se streamama tam), ale to nejspíše bude běh na delší trať. A potom určitě zapamatovávání si uživatelských změn, aby se nepřepsaly aktualizací programu... Ale všechno to vyžaduje čas a hlavně vědomosti... A získání vědomostí taky vyžaduje čas...
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #65 kdy: 18 Června 2011, 16:15:37 »
Tak další verze už je skoro hotová... a tak mě napadlo, že by se daly přidat zase nějaké streamy. Nevíte, jak by se dal zjistit původní nepřesměrovaný stream např. z http://zapni.tv/play.php?id=227 ? Teď tam hodili docela dost novejch streamů, který v Televizi nemám a nějak moc nevím, jak se k přímým dostat...
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Televize
« Odpověď #66 kdy: 20 Června 2011, 21:14:52 »
Už jsem to psal i na Wiki, ale zřejmě bez povšimnutí:

Citace
Máme tu 2 verze programu. Wiki rozlišuje v názvu velká písmena. Když jsi udělal tuto verzi "Program televize", vytvořil jsem a dal i na odkaz "Program Televize" s velkým "T". Prosím, upravuj jen tu s velkým "T", ať to je jednoznačné. Text jsem zaktualizoval, obrázek by tam už taky měl být. Odpověz, že jsi to četl. Díky za pochopení. :)

Tenhle článek by jsi mohl smazat, ať se to neplete...

Zdejší odkaz v 1. příspěvku jsem předělal. Prosím zkoukni to a pak ten starý návod smaž. Oprav to i na tvém blogu...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #67 kdy: 21 Června 2011, 12:45:56 »
Díky, určitě to tak bude přehlednější :) . Jinak tu starší verzi na wiki bohužel smazat nemůžu, protože to vypadá, že pro to nemám oprávnění (nemám funkční odkaz smazat stránku).
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #68 kdy: 21 Června 2011, 17:23:34 »
Nová verze Televize 0.06, stahovat můžete ZDE.

Changelog:
0.06   - automatically check streams after new installation or application update (variable FIRST_RUN in settings.cfg)
   - added coreutils (or timeout) as required package (if the application worked for you, there is no need to install anything new, but needed to install timeout on Ubuntu 10.04)
   - after changing settings via televize -s you are asked if you want to reload playlist in order to apply changes immediately
   - dynamically show, add and edit streams and TVs in settings gui
   - added new dependency yad
   - removed dependency zenity
   - added Harmonie TV
   - added English language (used for other than Czech users)

Důležité poznámky:
Byla odebraná závislost Zenity, ale GUI aplikace je vytvořeno pomocí yad, který není v repozitářích. Pro jeho instalaci proveďte:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad
Pokud vám Televize nefungovala (pravděpodobně hlavně na Ubuntu 10.04), tak je potřeba nainstalovat timeout
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install timeout
GUI aplikace, spustitelné pomocí
Kód: [Vybrat]
televize -suž umožňuje nejen Zapnout/Vypnout přidávání jednotlivých stanic, ale také měnit jejich pořadí (musíte stisknout SHIFT a poté myší přetáhnou jednotlivé stanice), editovat názvy stanic či měnit jejich streamy. Dále umožňuje poměrně snadné přidávání nových stanic.
Pokud máte systém v angličtině, tak by i aplikace měla být v Angličtině.

Po prvním spuštění aplikace automaticky spustí kontrolu streamů, tak buďte trpěliví a hlavně ji nespouštějte vícekrát - počkejte, než se vám sama otevře (může trvat třeba i dvě minuty).

Pokud najdete jakoukoliv chybu, ať už v angličtině, v češtině či kdekoliv jinde, prosím nahlaste ji. A díky těm, co tak udělali.

EDIT: Jenom taková úvaha k té legalitě... vzhledem k tomu, že bych měl opravdu nerad nějaké problémy, tak jsem se rozhodl, že do příští verze 0.07 omezím počet stanic. Zůstanou tam všechny, které naladíte na set-top-boxu + ty, které najdete na internetu (NOE, TVLUX apod.). Odstraním např. Novu Sport apod. Jsem otevřený diskusi. Jo a nebudu měnit formát toho settings.cfg ;-)

EDIT2: Změnu na WIKI a příspěvek na blogu udělám během zejtřka.

EDIT3: Příspěvek na blogu
« Poslední změna: 22 Června 2011, 07:47:35 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #69 kdy: 21 Června 2011, 18:05:49 »
Tak další verze už je skoro hotová... a tak mě napadlo, že by se daly přidat zase nějaké streamy. Nevíte, jak by se dal zjistit původní nepřesměrovaný stream např. z http://zapni.tv/play.php?id=227 ? Teď tam hodili docela dost novejch streamů, který v Televizi nemám a nějak moc nevím, jak se k přímým dostat...

Spousta těch streamů je čerpáno z http://88.212.10.27/streams/. Jak můžete na dané stránce vidět, tak se tam streamy vždy nově generují a v playlistu tam jsou vždy jen 3, avšak VLC to odmítá plynule přehrát. Má někdo podobný problém? Nebo vám to funguje? Nevíte jak to řešit?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

pivik

  • Host
Re: Televize
« Odpověď #70 kdy: 21 Června 2011, 18:14:41 »
Byla odebraná závislost Zenity, ale GUI aplikace je vytvořeno pomocí yad, který není v repozitářích. Pro jeho instalaci proveďte:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad

To neni dobrej nápad, na Debianu nepoužitelný. Škoda..

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #71 kdy: 21 Června 2011, 18:20:57 »
Byla odebraná závislost Zenity, ale GUI aplikace je vytvořeno pomocí yad, který není v repozitářích. Pro jeho instalaci proveďte:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad

To neni dobrej nápad, na Debianu nepoužitelný. Škoda..

Na debian by šel určitě ručně stáhnout deb balík z toho PPA. Bohužel Zenity jsem musel odebrat už kvůli tomuhle - totiž toho moc nepodporuje. A právě to lepší GUI je největší novinka téhle verze. Pokud bys věděl, jak ten problém v Zenity vyřešit, tak se vracím k němu zpět.
Ruční kompilace je asi taky možná... ale nevím, jak moc pohodlná...

EDIT: Jinak ti takhle ale bude vlastně i bez toho všechno fungovat, právě až na to GUI - takže budeš muset editovat settings.cfg ručně.

Nefungovalo by ti tohle?
Pro i386 https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.12.0-1%7Ewebupd8%7Enatty_i386.deb
Pro amd64 https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.12.0-1%7Ewebupd8%7Enatty_amd64.deb
« Poslední změna: 21 Června 2011, 18:29:01 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

pivik

  • Host
Re: Televize
« Odpověď #72 kdy: 10 Července 2011, 10:23:25 »
Zatím zůstávám na verzi 0.05, která mi funguje v pohodě. Je v tom nějaká nevýhoda, když nepoužiji nejnovější verzi? Myslím tím funkční záležitosti, ne vzhledové atd.

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #73 kdy: 10 Července 2011, 20:26:14 »
V podstatě tam je jenom přidaná Pohoda TV. Jinak do další verze už mám funkční GUI pro playlist a práci s "pluginy" - podpora pro seeon.tv, livestation.com apod... Takže třeba někdy vydám :)
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Televize
« Odpověď #74 kdy: 26 Srpna 2011, 12:20:37 »
Mně už to hází error. Jde to nějak spravit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.