Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beta 2  (Přečteno 51694 krát)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #25 kdy: 26 Září 2011, 19:35:00 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří
  tady to mam v navodu doslovne popsane  http://malys777.deviantart.com/#/d49xhtg
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Beta 2
« Odpověď #26 kdy: 26 Září 2011, 21:37:19 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.
  Gnome Classic  bude po pridani gnomeshellu automaticky  zrejme   ted uz ho tam mam aniz bych instalovat  prislo to aktualizaci...    to info do prave casti okna podle me nehrozi to by museli predelat metacity ci ho nahradit necim lepsim :D spis bych to cekal v panelu tam to je realnejsi... ale kdo vi  jestli to vubec bude :D

Prečo myslíš, že by museli nahrádzať metacity? V prvom rade ho Unity vobec nepoužíva - predsa ako okenný manažér tam je Compiz :P. Okrem toho si nemyslím, že to bude až taký veľký problém akonáhle sa do toho pustí sada nejakých skúsenejších vývojárov. Dnes som čítal rozhovor s Shuttleworthom a vravel, že hoci to momentálne nie je najpalčivejšia téma, tak v podstate stačí aby sa toho ktosi ochotný chopil.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #27 kdy: 26 Září 2011, 22:26:20 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.
 Gnome Classic  bude po pridani gnomeshellu automaticky  zrejme   ted uz ho tam mam aniz bych instalovat  prislo to aktualizaci...    to info do prave casti okna podle me nehrozi to by museli predelat metacity ci ho nahradit necim lepsim :D spis bych to cekal v panelu tam to je realnejsi... ale kdo vi  jestli to vubec bude :D

Prečo myslíš, že by museli nahrádzať metacity? V prvom rade ho Unity vobec nepoužíva - predsa ako okenný manažér tam je Compiz :P. Okrem toho si nemyslím, že to bude až taký veľký problém akonáhle sa do toho pustí sada nejakých skúsenejších vývojárov. Dnes som čítal rozhovor s Shuttleworthom a vravel, že hoci to momentálne nie je najpalčivejšia téma, tak v podstate stačí aby sa toho ktosi ochotný chopil.
mas pravdu ... pres compiz to bude urcite reseni ...... ,nicmene pokud nainstalujes  ubuntu tak v zakladu je porad metacity theme ktere i UNITY pouziva a az dodatecne nastavis jinak ..... compiz sice nemam rad ale jak to tak vypada zachvilku se bez nej neobejdem  ,musim zaklepat  ze v GNOMESHELL porad neni potreba ..
« Poslední změna: 26 Září 2011, 22:29:06 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Beta 2
« Odpověď #28 kdy: 26 Září 2011, 22:43:48 »
V GShelli Je mutter, čo mi príde ako väčšie zlo. Čo sa týka Metacity, tak AFAIK Je len ubuntu classic, v unity i na okná dohliada Compiz.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #29 kdy: 26 Září 2011, 23:18:29 »
V GShelli Je mutter, čo mi príde ako väčšie zlo. Čo sa týka Metacity, tak AFAIK Je len ubuntu classic, v unity i na okná dohliada Compiz.
mas pravdu ....ja se  spatne vyjadril  mel jsem na mysli  metacity theme...
« Poslední změna: 26 Září 2011, 23:20:48 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

newman79

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Beta 2
« Odpověď #30 kdy: 27 Září 2011, 04:52:42 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.

Dobře, tak to se dá pochopit, zvyknu si. Ještě jednu věc kritizuji : když spustím dash unity, vadí mi, že se je nepřehledný hlavně tím, že čím víc se používá roste položka oblíbené, pak někde uprostřed jsou nainstalované a pak k instalaci. ....já osobně bych nechal pouze ty nainstalované, je toho moc. Dále pracuju v matlabu, což znamená ža často otevírám nové okna, přepínám, zkoumám výsledky a.t.d. Bylo pro mě pohodlnější sjet myší dolů na panel a přepnout popř zavřít. Moc se mi to zkrátka nelíbí a uvítal bych i možnost panel a proto nepřecházím. škoda. 11.10 je na pohled hezčí, ale pro mě nepraktické.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #31 kdy: 27 Září 2011, 09:34:04 »
dobrý den,

Prosím vás, podařila se vám nastavit taková jednoduchá věc, jako je minimalizační, maxi... a křížek dát doprava? Jo a ten gnome classic je teda schválně pro nás "blbé" nebo je to nějaký nouzový mód?

děkuji s pozdravem Jiří

V Ubuntu 11.10 už Gnome Classic nebude, bude tam ako alternatíva k "nenažranému" Unity jeho nízkotučný variant Unity 2D. Close-Max-Mini ostáva tam kde je z jednoduchého dôvodu. V Unity sa táto ponuka pri maximalizácii skrýva do horného panelu a napravo by sa bil so stavovými ikonami a appletmi. Navyše, neviem či to padlo, ale pred vydaním 10.10 sa tradovalo, že Canonical má do budúcna plány umiestňovať rôzne informácie do pravej časti obruby okien - takzvané windikátory.

Dobře, tak to se dá pochopit, zvyknu si. Ještě jednu věc kritizuji : když spustím dash unity, vadí mi, že se je nepřehledný hlavně tím, že čím víc se používá roste položka oblíbené, pak někde uprostřed jsou nainstalované a pak k instalaci. ....já osobně bych nechal pouze ty nainstalované, je toho moc. Dále pracuju v matlabu, což znamená ža často otevírám nové okna, přepínám, zkoumám výsledky a.t.d. Bylo pro mě pohodlnější sjet myší dolů na panel a přepnout popř zavřít. Moc se mi to zkrátka nelíbí a uvítal bych i možnost panel a proto nepřecházím. škoda. 11.10 je na pohled hezčí, ale pro mě nepraktické.
  Zkousel si GNOME SHELL ?  myslim ze to bude presne pro tebe :)  taky pracuju s vice oknama   ,   prepinani oken   funguje bud   ALT+TAB   a nebo proste intuitivne presunes  mys nahoru do leva a otevrete ti prehled  oken + oblibene aplikace a menu .
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

aloisam

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #32 kdy: 27 Září 2011, 10:17:35 »
Zkousel si GNOME SHELL ?  myslim ze to bude presne pro tebe :)  taky pracuju s vice oknama   ,   prepinani oken   funguje bud   ALT+TAB   a nebo proste intuitivne presunes  mys nahoru do leva a otevrete ti prehled  oken + oblibene aplikace a menu .

na co gnome shell, když máme compiz? Výběr oken mám namapovanej v horním rohu už alespoň sto let. :) Rozhodně dřív, než někdo v gnome začal byť jen přemýšlet o 3. :))

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Beta 2
« Odpověď #33 kdy: 27 Září 2011, 12:01:27 »
Zkousel si GNOME SHELL ?  myslim ze to bude presne pro tebe :)  taky pracuju s vice oknama   ,   prepinani oken   funguje bud   ALT+TAB   a nebo proste intuitivne presunes  mys nahoru do leva a otevrete ti prehled  oken + oblibene aplikace a menu .

na co gnome shell, když máme compiz? Výběr oken mám namapovanej v horním rohu už alespoň sto let. :) Rozhodně dřív, než někdo v gnome začal byť jen přemýšlet o 3. :))
takze nezkousel....
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

aloisam

  • Host
Re: Beta 2
« Odpověď #34 kdy: 27 Září 2011, 13:47:04 »
Zkousel si GNOME SHELL ?  myslim ze to bude presne pro tebe :)  taky pracuju s vice oknama   ,   prepinani oken   funguje bud   ALT+TAB   a nebo proste intuitivne presunes  mys nahoru do leva a otevrete ti prehled  oken + oblibene aplikace a menu .

na co gnome shell, když máme compiz? Výběr oken mám namapovanej v horním rohu už alespoň sto let. :) Rozhodně dřív, než někdo v gnome začal byť jen přemýšlet o 3. :))
takze nezkousel....

myslíš já GS? Ale samozřejmě že ano.

newman79

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Beta 2
« Odpověď #35 kdy: 29 Září 2011, 18:41:17 »
Chlapci, ještě jedna věc. podařilo se vám někomu dát odkaz na nějakou aplikaci na plochu? jak v unity tak gnome?

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #36 kdy: 29 Září 2011, 18:45:37 »
Chlapci, ještě jedna věc. podařilo se vám někomu dát odkaz na nějakou aplikaci na plochu? jak v unity tak gnome?
  jj delam to jednoduse tak ze vlezu do /usr/share/applications odtud  zkopiruju vybranej  spoustec na plochu  kde ho muzu jeste treba upravit  .)
« Poslední změna: 29 Září 2011, 18:55:02 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Beta 2
« Odpověď #37 kdy: 29 Září 2011, 19:13:09 »
Chlapci, ještě jedna věc. podařilo se vám někomu dát odkaz na nějakou aplikaci na plochu? jak v unity tak gnome?
  jj delam to jednoduse tak ze vlezu do /usr/share/applications odtud  zkopiruju vybranej  spoustec na plochu  kde ho muzu jeste treba upravit  .)

...to je to skutečně tak jednoduché? ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #38 kdy: 29 Září 2011, 19:33:18 »
Chlapci, ještě jedna věc. podařilo se vám někomu dát odkaz na nějakou aplikaci na plochu? jak v unity tak gnome?
  jj delam to jednoduse tak ze vlezu do /usr/share/applications odtud  zkopiruju vybranej  spoustec na plochu  kde ho muzu jeste treba upravit  .)

...to je to skutečně tak jednoduché? ;D
dobrej vtip :D njn bejvalo to jednodussi :D  jeste jsem nezminil  zapnout v Gnome-tweak-tool  filemanager na plochu ..
« Poslední změna: 29 Září 2011, 19:37:04 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #39 kdy: 29 Září 2011, 19:42:03 »
Alespoň že to jde tak. Ale uživatelsky přívětivé to není. :-\
Líbilo by se mi možnost shlukování aplikací tak jak to udělal Apple v iphone http://www.youtube.com/watch?v=NbOpy9xiaRc.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Beta 2
« Odpověď #40 kdy: 29 Září 2011, 20:06:18 »
Tak dnešní aktualizace se opravdu vydařila, hodně záživná věc, dva počítače nefunkční, njn, to je ta ATIna... takže hurá na reinstal  :o
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #41 kdy: 29 Září 2011, 20:29:33 »
Tak dnešní aktualizace se opravdu vydařila, hodně záživná věc, dva počítače nefunkční, njn, to je ta ATIna... takže hurá na reinstal  :o
ja ATINA  ok jen porad obcas ty artefakty  u NVIDIE super
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

jan30t

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Beta 2
« Odpověď #42 kdy: 29 Září 2011, 20:34:04 »
Nevíte jak si přidám zpět do Ubuntu Emoticon na soubory? Vidím, že v této verzi Ubuntu si již nemůžu označit nějakým symbolem soubor. Děkuji

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Beta 2
« Odpověď #43 kdy: 30 Září 2011, 19:59:23 »
Je fakt, že aktualizace z dnešního rána byla dost nepodařená, ve škole jsem zapnul počítač, wallpaper byl odsunutý a na zbývající ploše zůstávaly stopy po přesouvaných oknech, doufám, že to moc lidí nepostřehlo, jinak by to byla zhouba pro Linux :) Ohledně ATI, máte proprietární ovladače? Zatím jsem pro jistotu zůstal u otevřených, nechtěl bych dopadnout nějak špatně.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Beta 2
« Odpověď #44 kdy: 30 Září 2011, 20:10:09 »
No dopadnul jsem tak, že jsem si udělal nějaké podklady pro releasy párty, zlikvidoval notebook a netbook (tou aktualizací), reinstaloval a jedu spokojeně dál... jen na netbook jsem nasadil lubuntu a jsem celkem mile překvapen, ale uvidíme jestli si na to zvyknu.

Ovladače jsem používal právě ty od výrobce :-/ No to je jedno... já to mám udělané tak, že si vždycky nějak poradím a data mám na několika místech, takže mi to je vlastně jedno. Jen mě to cca 14 dní před vydáním celkem překvapilo...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re:Beta 2
« Odpověď #45 kdy: 30 Září 2011, 22:09:34 »
Je fakt, že aktualizace z dnešního rána byla dost nepodařená, ve škole jsem zapnul počítač, wallpaper byl odsunutý a na zbývající ploše zůstávaly stopy po přesouvaných oknech, doufám, že to moc lidí nepostřehlo, jinak by to byla zhouba pro Linux :) Ohledně ATI, máte proprietární ovladače? Zatím jsem pro jistotu zůstal u otevřených, nechtěl bych dopadnout nějak špatně.
U mě to taky dneska dopadlo špatně po ranní aktualizaci. Nahlásil jsem před časem bug který znemožnoval boot do nouzovýho režimu. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/friendly-recovery/+bug/854967 Až po aktualizaci z dnešního večera to začalo chodit ale friendly-recovery jako netroot stejně nejde a s Apt dělat nejde. Snad až v 12.04 to bude přepsaný ;D Viz odpověď č.22 Jinak s grafikou Nvidia GF-7600GT od večera problémy nejsou.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Beta 2
« Odpověď #46 kdy: 30 Září 2011, 22:52:51 »
Je fakt, že aktualizace z dnešního rána byla dost nepodařená, ve škole jsem zapnul počítač, wallpaper byl odsunutý a na zbývající ploše zůstávaly stopy po přesouvaných oknech, doufám, že to moc lidí nepostřehlo, jinak by to byla zhouba pro Linux :) Ohledně ATI, máte proprietární ovladače? Zatím jsem pro jistotu zůstal u otevřených, nechtěl bych dopadnout nějak špatně.
Potvrďujem problémy s oknami teda plochou.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Beta 2
« Odpověď #47 kdy: 02 Října 2011, 09:19:49 »
Jen mě to cca 14 dní před vydáním celkem překvapilo...
Od dob 10.04 mě to nepřekvapuje. Někdy se to láme u bet :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Beta 2
« Odpověď #48 kdy: 04 Října 2011, 11:32:40 »
tak u me dnesni aktualizace totalni pad gnomeshellu  classic  i unity fungujou  jsem zvedavej jak to vyresim bez preinstalace systemu :D

EDIT:  tak reinstal  GNOMESHELL  a jede to v pohode :)  jeste ze tam je vice tech prostredi ...
« Poslední změna: 04 Října 2011, 11:53:48 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Beta 2
« Odpověď #49 kdy: 04 Října 2011, 12:36:13 »
To ..::malys::.. > Ty máš vždycky něco extra  ;D
Taky občas musím přeinstalovat abych měl vše tak jak má být. Přeci jenom těmi aktualizacemi se to vždy nějak rozhasí... Na své pracovní počítače budu dávat až finál.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.