Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém na Dell vostro V131 s NIC a usb 3.0  (Přečteno 716 krát)

dagus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
problém na Dell vostro V131 s NIC a usb 3.0
« kdy: 28 Září 2012, 15:03:24 »
Dobrý den,
   mám Dell Vostro V131 a mám problém se síťovou kartou, po startu jede vše jak má, ale když párkrát připojím odpojím zařízení někdy se stane, že síťovka zůstane down. Přitom tam je evidentně funkční zařízení. Trošku mi to dělá problém v práci, jelikož jsem zmigroval z windows kde síťovka chodí v pohodě a tady mě to zlobí. Potřeboval bych poradit jak takový problém odladit, jak najít kde je problém, případně nějaké řešení. Pomáhá většinou restart a jelikož mám ssd od samsungu tak je to otázka 20s, ale stejně mě to trošku obtěžuje, jelikož potřebuji jistotu jestli zařízení odpovídá nebo ne. Poté kdyby měl někdo zkušenost s tímto notebookem, má dva usb 3.0 porty, ale usb 3.0 disk na nich nejede, ale usb 2.0 v pohodě. Zkoušel jsem různé návody jak disk rozchodit na usb 3.0, ale taky bez úspěchu. Nainstalovaný mám UBUNTU 12.04 LTS které by mělo být na tento notebook certifikovaný, http://www.ubuntu.com/certification/hardware/201105-8049/ Já mám sice nainstalovanou tuhle verzi a pak jsem si všiml, že maj ještě druhé iso na core i5 které mám, ale síťovky by se to týkat nemělo a wifinu mám stejně úplně jinou od intelu. Děkuji za rady, nebo případné náměty. Prostředí mám GNOME Clasic a jádro:

ii  linux-image-3.2.0-23-generic           3.2.0-23.36                             Linux kernel image for version 3.2.0 on 64 bit x86 SMP
ii  linux-image-3.2.0-30-generic           3.2.0-30.48                             Linux kernel image for version 3.2.0 on 64 bit x86 SMP
ii  linux-image-3.2.0-31-generic           3.2.0-31.50                             Linux kernel image for version 3.2.0 on 64 bit x86 SMP
ii  linux-image-generic                    3.2.0.31.34                             Generic Linux kernel image

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.