Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Steam problém se spuštěním TF2  (Přečteno 5417 krát)

maxXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
  • A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
    • Blog
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #25 kdy: 21 Února 2013, 18:05:04 »
Tak jestli bych mohl porosit, až budete doma o návod jak postupovat celkově. Já jsem se ještě pokusil doinstalovat Couter-Strike a ten jede v pořádku... (drobné lagy)

beer

  • Host
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #26 kdy: 21 Února 2013, 18:13:14 »
Jestli ti jede counter strike hratelně, tak s tím bohužel už nic lepšího nevymyslíš. Počkej si na nějakou aktualizaci, nebo kup lepší grafiku. Respektive je tu možnost se obrátit na technickou podporu steamu a chybu popsat, protože si platící zákazník, tak se tomu budou věnovat a hlavně oni tomu budou rozumět.
Já jsem se s tím mořil fakt dlouho a jsem rád, že se nakonec nainstaloval a že hraju (taky counter).

Těch chyb, napřed nešel nainstalovat přes centrum softwaru, pak nemohl stáhnout aktualizace, zahlásil že je offline a vypnul se, pak chyběli nějaké knihovny, které ve skutečnosti nechyběly, atd. Na notebooku po instalaci staré bety se mi nový steam vypínal, že se jedná o betaverzi a že nemám oprávnění ho spouštět, atd.

Steam pro ubuntu je ještě nedodělek, potřebuje nechat uzrát. Potřebovali ho dostat natrh, nežli se výrazně prosadí windows 8, takže je to šité horkou jehlou. Věřím, že se ale aktualizacemi bude zlepšovat a že nás bude jednou čekat třeba i nativní 64 bitová verze.
« Poslední změna: 21 Února 2013, 18:16:33 od beer »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #27 kdy: 21 Února 2013, 18:17:10 »
Jestli se to děje až po spuštění hry ve Steamu, já to pochopil tak, že se to děje při samotném spuštění Steamu a ne hry, tak je opravdu problém v ovladači.

Nainstaluj si ten ovladač AMD - než ho budeš instalovat, tak musíš ze systému odebrat to, co jsi nainstaloval (nesvobodný ovladač, vše je opět popsáno na té wiki)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

maxXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
  • A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
    • Blog
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #28 kdy: 21 Února 2013, 18:20:54 »
Aha dobrá tedy ještě musím zprovoznit jednu hru nebo tu hlavně (Killing Floor), ale doufám, že tomu už se problémy vyhnou.

Abych to shrnul moje problémy se steamem jako takovým vyřešilo zmizení toho dotazu při spouštění.

Tento problém se tedy týká pouze TF2 kde mám černou obrazovku a slyším pouze zvuk. Kdyby se mi to podařilo vyřešit tak sem samozřejmě dopíšu řešení.
Omlouvám se, ale na instalaci ovladače se zatím netroufám, protože i blbuvzdorného návodu z wiki jsem se zasekl... Do toho pujdu až posbírám více odvahy a hlavně se naučím příkazy jak procházet složky v teminálu :D

 Děkuji mnohokrát všem co mi obětovali kus svého času, velmi jste mi pomohli. (Dávám plus jedna :))

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #29 kdy: 21 Února 2013, 18:24:00 »
Jiné hry by fungovat mohly, ozkoušej a jestli fungovat budou (zkus méně náročné), tak je to na 100% tím ovladačem (na ntb mám stejnou grafiku a měl jsem podobný problém).

Jestli jsi Praha nebo okolí, tak doraž 3. března na GlobalJam a zprovozníme to (ty naoplátku něco přeložíš  :D - budeme se tam věnovat překladům).
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

maxXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
  • A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
    • Blog
Re:Steam problém se spuštěním hry
« Odpověď #30 kdy: 21 Února 2013, 18:30:12 »
Bohužel Praha je pro mě z ruky, ale v práci jsem měl možnost v rámci svých zkušeností odzkoušet Ubuntu a jeho deriváty na rozličném HW tak mám sepsány některé druhy NTB a jejich problémy či doporučené stroje které na ubuntu běží bez problémů. (což se netýká mého parostroje) a to na oplátku chystám sepsat na wiki do příslušné sekce... Ještě jednou děkuji mockrát za Váš čas.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.