Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nieco je zle  (Přečteno 2425 krát)

rustin cohle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nieco je zle
« kdy: 31 Března 2014, 21:07:04 »
ahojte som uzivatel ubuntu 10.04 lucid, amater. Ked chcem nieco instalovat, tak mi stale vypise, ze :
E: Nedostatok miesta pre dynamický MMap. Prosím, zväčšite veľkosť APT::Cache-Limit. Aktuálna hodnota: 25165824. (man 5 apt.conf)
E: Chyba pri spracovávaní openuniverse (NewVersion1)
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_lucid_universe_binary-i386_Packages
W: Unable to munmap
E: Zoznamy balíkov alebo stavový súbor sa nedajú spracovať alebo otvoriť.

Prosim o radu co mam robit ?

True lama

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes

rustin cohle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:nieco je zle
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2014, 22:19:00 »
Dakujem za rychlu odpoved, Boh zehnaj uzivatelov Ubuntu a najma tych ochotnych pomoct tapajucim pocestnym !
Vykonal som co bolo treba a odhodlal som sa o upgrade systemu, kde mi vsak zacal system vypisovat, aby som fixoval broken packages. Plny odhodllania posunut sa dalej som navstivil synaptic package manager a ten mi vypisal, ze:
E: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytvára poruchy, čo môže být spôsobené pridržanými balíkmi.
E: Unable to correct dependencies

Ze som taky smely, poprosil by som o nejake riesenie alebo link na nejaky postup.
Vopred dakujem.

V uzivani Ubuntu ma  jednoducho nic nezastavi.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:nieco je zle
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2014, 22:43:22 »
Pokud chceš udělat upgrade na aktuální verzi, rozhodně to udělej reinstalací, je to o nějakou tu hodinu kratší a bezpečnější cesta. Stejně z 10.04 můžeš jedině na 12.04 a je otázkou zda se to povede. Jen nezapomeň zálohovat data.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.