Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vytvořit ikonu na ploše  (Přečteno 4336 krát)

petr.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Jak vytvořit ikonu na ploše
« kdy: 10 Srpna 2015, 09:44:38 »
Zdravím, často poslouchám že je Linux nebo přímo distribuce Ubuntu jednoduší než Windows.
Musel jsem se včera zasmát a to u nejprimitivnější věci s kterou jsem zápasil několik hodin.

Nainstaloval jsem si s problémem Minecraft na Ubuntu, ovšem rád bych měl jeho ikonu na ploše, nebyl jsem schopný podle několika návodu tuhle prkotinu vyřešit. Můžete mi teda poradit ?

Díky

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2015, 12:49:31 »
A ten panel nalevo nestačí? Ubuntu by mohlo být jednodušší než Windows, pokud by se k němu člověk nechoval jako k Windows  ;)

Pokud o to fakt stojíš, tak se to dá vyřešit tak, že si otevřeš správce souborů, zmáčkneš Ctrl+L, objeví se "adresní řádek", do něj zadáš /usr/share/applications (v případě nativních linuxových programů; pokud se jedná o Wine nebo možná i Steam nebo Chromium apps, tak budou spíš v ~/.local/share/applications) a tam si najdeš program, jehož spouštěč chceš mít na ploše, a zkopíruješ si ho na plochu. Nedělej symlink, pak to bude nadávat. Prostě na něj klikni pravým tl., vyber "Kopírovat do" a zvol plochu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

petr.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2015, 12:59:04 »
Citace
A ten panel nalevo nestačí?
Nestačí když využívám víc než 50 programů a 5 her :-( Samozřejme v Linu to bude osekané dokud nezjistím co podporuje.
Citace
Ubuntu by mohlo být jednodušší než Windows, pokud by se k němu člověk nechoval jako k Windows.
Mě spíš připadá že není tak User Friendly jako Mac a Windows ale stále se zde musí pracovat přes terminal apod. No jo když někdo dělá více než 10 let na Windows tak se ten zvyk už neodpáře.
Ale vše je jen o zvyku.

Citace
/usr/share/applications
tohle jsem zkoušel tam jsou pouze věci které lin podporuje nebo jsou ve výchozím režimu nainstalované, případně jsou to věci stažené z ofic. distribuce přes to centrum

Zkusím teda v ~/.local/share/applications) , předěm díky, kdyžtak se ještě ozvu.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2015, 13:18:09 »
Pokud aplikaci nenajdes, muzes si vytvorit vlastni launcher, je to obycejny textovy soubor s priponou .desktop, napr. s obsahem:

Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=BackMeUp
Comment=Back up your data with one click
Exec=/home/alex/Documents/backup.sh
Icon=/home/alex/Pictures/backup.png
Terminal=false
Type=Application
Categories=Utility;Application;
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2015, 13:29:32 »
chtel jsem pro jednoho kamose ve kde vytvorit **kastm **launcr (custom launcher) pro firefox in kde a muzu rict, ze jsme s tim zapasil asi hodinu (a to pouzivam roky kde) ... myslel jsem, ze zacnu na ten pocitac stekat :D ...

nevim, jak je to v gnome, ale v KDE to fakt chce krutej skill ....
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2015, 14:25:29 »
Kdybyste pouzivali najake normalni prostredi ala gnome2, tak je zastupce na plose na 2 (slovy dve) kliknuti :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2015, 14:57:09 »
Potvrzuji z Xfce 4.10.
« Poslední změna: 10 Srpna 2015, 15:00:27 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2015, 16:07:03 »
Ty kráso, konzole + bash to jo... ale, že v grafickým klikátku, kde chci udělat install a začít v nějakým IDE psát skripty budu nejdřív v geditu vytvářet spuštěč a ještě si před tím pozlobit google je maso.
Zkusil jsem Unity a dobrý, ale na tohle asi někdo fakt zapomněl.

Pokud aplikaci nenajdes, muzes si vytvorit vlastni launcher, je to obycejny textovy soubor s priponou .desktop, napr. s obsahem:

Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=BackMeUp
Comment=Back up your data with one click
Exec=/home/alex/Documents/backup.sh
Icon=/home/alex/Pictures/backup.png
Terminal=false
Type=Application
Categories=Utility;Application;
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2015, 16:21:30 »
v KDE je to past vedle pasti .... Normalni clovek si prida nejakou ikonu na plochu (to je ta lehci cast), pak ji oedituje a ono to zmeni tu vychozi sablonu v celem systemu :P
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

petr.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Jak vytvořit ikonu na ploše
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2015, 17:01:42 »
děkuji

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.