Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lubuntu se po (někdy i při) nastartování sám restartuje  (Přečteno 777 krát)

Franta25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Dobrý den,
mám na pc instalovaný systém lubuntu.
Do teď běžel bez problémů, ale protože jsem zapoměl root heslo (pro aktualizaci ho to chtělo) chtěl jsem ho změnit. Někde jsem se dočetl, že když skočím do recovery mode (po zapnutí pc podržím shift), vyberu advanced options, skočím na příkazovou řádku roota, tak tam když napíšu: mount -all, potom passwd root a zadám nové heslo, že by to mělo být vyřešeno. Udělal jsem to podle tohoto návodu, a při ukončování recovery mode mi naskočilo upozornění, že některý grafický karty mají raději, když se startují s plným rozlišením už od startu PC, že se mi systém restartuje a vše bude v pořádku. Bohužel, když teď zapnu pc, tak se mi - jen co se načte systém (asi na vteřinu) -restartuje - a to dělá pořád dokola.
Celé pc je ok. Zkoušel jsem tam spustit live cd s ubuntu - to funguje. Prosím, nevíte, co jsem tomu udělal?? Linux požívám tak 3 měsíce a tudíž jsem začátečník. Na netu jsem odpověď nenašel.
Ps: nakonec mého dopisu chci upozornit, že jsem si data před tímto krokem zálohoval :-)
Děkuji za případné rady a omlouvám se za délku mého dopisu (chtěl jsem to co nejpřesněji popsat...)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:lubuntu se po (někdy i při) nastartování sám restartuje
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2015, 13:07:18 »
Tak postup změny hesla je takhle:
1. spustit recovery
2. připojit / k zápisu

mount -o remount,rw /

3.  nastavit heslo za username svůj nick

passwd username

4. dvakrát napsat nové heslo
5. restart

shutdown -r now

to tvoje mount -all  ::) asi  něco nakoplo v /home uživatele. Otestuj to tak, že spustíš účet hosta, nebo vytvoříš nový účet a přihlásíš se do něj. Jak na to pomocí terminálu, máš tady
http://www.root.cz/zpravicky/rozdil-mezi-adduser-a-useradd/
Další pomocník jsou systémové logy ve složce /var/log/
prohledej boot.log, Xorg.0.log...
« Poslední změna: 12 Září 2015, 13:09:25 od Cuore »

Franta25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:lubuntu se po (někdy i při) nastartování sám restartuje
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2015, 12:57:04 »
Díky za radu,
heslo se změnilo, ale vytvořit nový účet nešel...
Protože už bylo nutné pc používat, přeinstaloval jsem celý system...
Omlouvám se,  že jsme to nemohli vyřešit.
Ještě jednou díky
Fanda

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.