Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neúplná čeština Ubuntu 14.04.3 Unity [vyřešeno]  (Přečteno 1292 krát)

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Neúplná čeština Ubuntu 14.04.3 Unity [vyřešeno]
« kdy: 26 Září 2015, 03:22:25 »
Ahoj,
po upgradu na Ubuntu 14.04.3 (z 14.04.2) mám v Nautilu neúplnou češtinu - viz prtscreen. Kontrolou v systému mám nainstalované všechny jazykové balíky pro CS. Zkoušel jsem i jejich reinstalaci. Občas se stane, že i FF naběhne v angličtině, ale po restartu pak již zase v češtině.

Nevíte kde je ještě jazykové nastavení v souboru ? než v /etc/default/locale ? - přikládám také.

Díky.
« Poslední změna: 09 Října 2015, 15:36:53 od george111 »
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Re:Neúplná čeština Ubuntu 14.04.3 Unity
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2015, 15:32:44 »
Tak nakonec jsem na chybu přišel. "Chyba" nastane po instalaci proprietárního DEB balíčku od Synology, který slouží pro synchronizaci souborů na domácí NAS (služba Cloudstation). Evidentně je v DEB balíčku nějaký zádrhel. Po odinstalaci toho balíčku je prostředí Ubuntu opět krásně full České :-) Kde ovšem dělá tento DEB balíček změny v systému nemám vysledováno.
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Neúplná čeština Ubuntu 14.04.3 Unity [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2015, 20:23:57 »
Kde dělá tento balíček změny v systému zjistíš snadno po jeho rozbalení (ve správě archivů) a prohlídce jeho obsahu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.