Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor  (Přečteno 3583 krát)

Karel Zanáška

Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« kdy: 24 Března 2016, 19:37:11 »
Ahoj, známému, kterému jsem dával na počítač Lubuntu, se stala nepříjemná věc. Obraz nemá přes celý monitor, viz. http://s14.postimg.org/5qfx9dqkx/2016_03_24_180306_1024x768_scrot.png
Problém setrvává i po připojení druhého monitoru přes HDMI. Vyzkoušel jsem vytvořit nový uživatelský účet a vše fungovalo v pořádku, obraz byl normálně přes celý monitor. Chyba tedy nejspíše bude někde na účtě.

Nevíte někdo co s tím?
Děkuji moc :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2016, 20:40:49 »
A jednoduse prenastavit jsi zkousel?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2016, 21:40:43 »
A jednoduse prenastavit jsi zkousel?

Pokoušel jsem se najít možnost bližšího nastavení, ale nenašel jsem. Kde by to mohlo být?

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2016, 18:51:41 »
Nikdo neví?

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2016, 21:19:49 »
Podla toho screenshotu mi to pripadá ako zle nastavená tapeta, lebo ikony sú v cajchu.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2016, 22:19:37 »
Podla toho screenshotu mi to pripadá ako zle nastavená tapeta, lebo ikony sú v cajchu.
Tapetou to není, je zmenšená celá pracovní plocha kromě panelu. Mám tu ještě jeden screenshot terminálu, který je maximalizovaný http://postimg.org/image/6kplmydlj/ . Když kliknu do prázdného prostoru, tak mi zmizne ta část panelu, která je mimo "pracovní plochu",  panel se zarovná rovně s plochou. Vrátit to lze kliknutím zpět na panel.

voltaren

  • Host
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2016, 07:54:58 »
Live DVD/USB ide OK?

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2016, 09:10:40 »
Live DVD/USB ide OK?

Live distro jsem nezkoušel. Na login screen a v nově vytvořeném účtě vše fungovalo, obraz byl normální, myslím si, že je to chyba někde na účtě.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2016, 09:17:21 »
Nedoinstalovaval si  do lubuntu dalsie programy ktore mozu spravovat plochu? Napr. ako v ubuntu kde spravuje plochu nautilus ked doinstalujes nema tak sa mozu bit o spravu plochy.
Ak pises ze v novom ucte to ide dobre skusal si tento ucet resetnut do default nastaveni?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

voltaren

  • Host
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2016, 11:32:46 »
Live DVD/USB ide OK?

Live distro jsem nezkoušel. Na login screen a v nově vytvořeném účtě vše fungovalo, obraz byl normální, myslím si, že je to chyba někde na účtě.

Tak to vyskúšaj. Ak to pôjde OK, asi bude lepšie preinštalovať systém, ako sa tu trápiť hodiny, kde je chyba. Môj názor.

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #10 kdy: 28 Března 2016, 18:51:52 »
Nedoinstalovaval si  do lubuntu dalsie programy ktore mozu spravovat plochu? Napr. ako v ubuntu kde spravuje plochu nautilus ked doinstalujes nema tak sa mozu bit o spravu plochy.
Ak pises ze v novom ucte to ide dobre skusal si tento ucet resetnut do default nastaveni?

Do systému jsem nic nedoinstalovával. Pouze Chromium, toť vše. Jakým způsobem můžu účet resetovat do defaultního nastavení?

Live DVD/USB ide OK?

Live distro jsem nezkoušel. Na login screen a v nově vytvořeném účtě vše fungovalo, obraz byl normální, myslím si, že je to chyba někde na účtě.

Tak to vyskúšaj. Ak to pôjde OK, asi bude lepšie preinštalovať systém, ako sa tu trápiť hodiny, kde je chyba. Môj názor.

Momentálně nejsem u počítače. Přeinstalaci bych nechal jako poslední možnost. Pokud se nenajde jiná možnost, tak vytvořím nový účet.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #11 kdy: 28 Března 2016, 20:02:16 »
Lubuntu nepouzivam ale skus pozriet
http://linux-commands.wikidot.com/howto-s:lxde
pripadne googli nieco ako "lxde reset to default" "lubuntu reset to default". Pripadne do toho vyhladavania pridaj "desktop".
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Radík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2016, 15:15:40 »
To samé se stalo mojí sousedce asi to udělali její vnoučata
stačilo odebrat ten boční panel a horní panel

Karel Zanáška

Re:Lubuntu 16.04 - obraz není přes celý monitor
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2016, 08:24:38 »
To samé se stalo mojí sousedce asi to udělali její vnoučata
stačilo odebrat ten boční panel a horní panel

Díky. Vyzkouším.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.