Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tearing - V-Sync -návrat  (Přečteno 2500 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Tearing - V-Sync -návrat
« kdy: 31 Července 2016, 17:20:11 »
Zdravím komuniťáky i komuniťačky :D

Legenda:

Takže již nejsem tolik omezen výkonem a závislý na LXDE či XFCE, takže hledám dobré distro či prostředí, kde se tohle nemusí řešit. U LXDE to ani nejde a u XFCE se tady objevil nějaký návod s implementací nějakého kompizu či co a prý jakštakš fungoval.

Nicméně to vůbec nechci řešit, tak se chci zeptat u kterého distra či prostředí toto řešit vůbec nemusím popř. to jde nějak snadno nastavit v nativu.

Nevím, jestli Mint s XFCE je na tom v tomto směru lépe , než Xubuntu nicméně nyní mohu pomýšlet i na ostatní prostředí.

Takže prosím o všechny tipy, kdo si nainstaloval jaké distro, kde tento neduh vůbec nebyl nebo šel jednoduše nastavením odstranit a jestli byl lepší Mint s danným prostředím či Ubuntu s dohráním atp.

Předem děkuji všem za jakékoliv tipy a nápady. Prostě chci nainstalovat TUTOVKU a né tím trávit mnoho času, který momentálně nemám.

Hezký den.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Kali99

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2016, 18:01:22 »
https://cs.wikipedia.org/wiki/Xfce

Ahoj já nevím přesně co hledáš na jaký účel jaké máš požadavky co to "má" dělat jen jsem tak pochopil že potřebuješ tutovku aby ses nemusel zaobírat věcmi na které nemáš čas.

Já si na Ubuntu 14.04 LTS (podpora 5let) nemůžu stěžovat,co potřebuji z Widlí  řeším Virtálem podle typu stroje /výkon nebo wine. I indii nedávno upravili ubuntu přímo např.pro "hacking" takže fakt nevím nezlob se jaký to má plnit účel.

Testoval jsem 16.04 také jen díky HW na stroji a "vnitřním chybám" jsem na 14ce zase ono,bylo to po vydání takže bugy se najdou,co se týká ubuntu serveru 14. a 16 to je pecka LAMP za 10 min,luxus.. takže ať tě nezdržuji,chtělo by to sem hodit nějaké data o stroji kde to má běžet,dost věcí se dá "Osekat" upravit-na míru i v ubuntu jen to chce hledat na EN serverech no.. 8) 100% jistotu že nedojde ke kolizím ,ztrátám,obnovám,opravám grubu a kdesi cosi je pro mne Ubuntu 14.04 LTSko je to šílené individuální a to je celkem super. Zní to jako staré "klišéů..
Zajímavé distra na penetrace Kali a BlackArch  (na debi a archu) zase má to spec.účely.
www.kali.org  a www.blackarch.org a ten indický ubuntu (někde tady jsem to četl) http://security-portal.xyz/.

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2016, 19:19:01 »
Do nedavna to slo snadno vyresit v kubuntu, ale po nejake aktualizaci se obevil castecny uhlopricny tearing, nedavno sem zkousel to ponastavovat, ale jde jen bud to, nebo v-sync vypnout uplne ale pak to je jen horsi. Teoreticky by se to mohlo ale chovat jinak na jinem hw, tak aspon vyzkousej.

Teď něco k systému, zase samozřejmě byl problém s v-syncem, v Nastavení systému/Obrazovka a monitor/Kompozitor se mi to sice povedlo rozjet Vykreslovací podpůrná vrstva=OpenGL 3.1, Rozhraní OpenGL=GLX, Zabránění trhání=Překreslení celé obrazovky, ale během hledání funkčního nastavení se systém neskutečně sekal, ani netuším, jak se mi to povedlo zprovoznit.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2016, 06:43:29 »
A jak je na tam treba Cinnamon, Mate ci Gnome-flashback, co se tohoto tyce?

Docela nechapu, ze to nikdo za ty roky neresi - ze by nikdo z tech co vyviji kolem Ubuntu nekoukal na filmy? A i tak by o tom uz snad museli vedet.

V podstate je to momentalne jedina vec, o ktere vim, ktera me deli od nepotrebnosti Windows. I kdyz taky uz moc nekoukam, ale kdyz, tak chci z toho neco mit  ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2016, 18:55:28 »
Tak jsem se k tomu konečně dostal a dnes jsem vyzkoušel Mint Cinnamon 17.1. Live na i5-520M svobodné Intel HD.

Vyjímečně se tam při Scroll ve FF objevil zlom, ale videa šly dobře. Nebylo to eňoňůňo, ale tearing nebyl.

Jen jsem nikde nenašel nastavení V-sync či nějaký compiz nebo vůbec cokoliv, kde se to nastavuje tyhle věci kolem vykreslování. Také jsem vůbec nenašel, jak přidat nesvobodné ovladače - ve správě bylo jen jedno okno bez záložek s popiskem " ... in use" - možnost tedy pracovat s nainstalovanými, ale možnost vyhledání ne - jako je to v Ubuntu.

Také mě mrzí, že jsem nenašel nějaké pokročilejší možnosti úpravy jako třeba barvu písma v panelu i jinde, barva oken, pozadí oken atp.

Tak jestli mám nějakou selektivní slepotu, tak budu rád za postrčení, kde jsem to přehlídl a kde to najdu :D
« Poslední změna: 23 Října 2016, 19:28:32 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2016, 19:12:21 »
Riesis to vo filmoch alebo v prostredi. Ak vo filmoch tak to ries v prehravaci. Napriklad mplayer alebo jeho nadstavba smplayer to ma v moznosti-nastavenia-hlavne-video a tam v output driver vyberies najlepsie vykreslovanie podla toho aku pouzivas GK alebo sw vykreslovanie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2016, 11:05:48 »
Tak oboji. Nevim, jak ostatni odnoze, ale nejvyrazneji to delalo Lubuntu a Xubuntu, na filmy se neda koukat, pricemz videa v prohlizeci byla jeste daleko horsi. Proto jsem tady vznasel ten dotaz.

Kolem Xubuntu se to tu resilo v jinem vlakne obsirneji a vyslo to tak, ze se da nainstalovat nejaky compiz a do nej stahnout konfigurak. Nicmene je treba vypnout puvodni a pak zase nefunguji jine veci, jako nahledy v oknech apod.

Takze hledam, kde bude vsechno ok. A zjistil jsem k velkemu prekvapeni, ze Cinnamon nema prakticky zadna nastaveni ani pro GUI, ani pro rendering, a nesvobodne ovladace se tam asi museji dostavat rucne, kdyz tam neni jejich vyhledavani.

Jestli tedy na 14.04. a pak i pro 16.04. vubec nesvob. drivery pro Intel HD prvni a druhe generace mobilni Core i5 jsou.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Tearing - V-Sync -návrat
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2016, 16:25:28 »
Tak jsem najel Mint 17.1. XFCE a našel jsem tam zapnutí compizu. Tearing vymizel a dá se na to koukat. Jenomže se stalo to, že na černém motivu oken se písmo změnilo také na černé spolu s ovl. prvky okna (jen křížek zbyl v bílé).

Nevíte někdo, jak se v Mint XFCE mění tyhle věci?

To už nejspíš bude pod compizem, ale vůbec se v něm nevyznám a nenašel jsem tam toto připomínající možnost.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.