Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS GeForce GT 1030 GT1030-SL-2G-BRK  (Přečteno 1072 krát)

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
ASUS GeForce GT 1030 GT1030-SL-2G-BRK
« kdy: 24 Prosince 2019, 11:22:04 »
Zdravím. Mám ubuntu 18.04, dosud jsem jel na grafice GeForce 210 na monitor 27" a TV 55" (1920x1080 na obou stejně). Vše jelo OK, ale "nadoraz". Koupil jsem kartu ASUS GeForce GT 1030 GT1030-SL-2G-BRK abych zvýšil výkon a pokud nezapnu TV do elektriky, je vše OK. Blbé je, že jakmile zapnu TV do el. sítě a karta zjistí, že je tam druhý monitor(TV), obraz se začne škubat, myš to samé. Nevíte někdo, co se s tím dá dělat?

Tak mám vyřešeno. Ty ovladače v "dodatečných ovladačích" na tu kartu nejsou, musel jsem najít na nvidii, zjistit si, jaké číslo to je a potom hledat mezi lidmi, kteří se o nvidii v linuxu starají. Přidal jsem zdroj toho maníka, co to měl na stránkách, updatoval a měl jsem nabídku mnohem větší. Nainstaloval jsem ovladač  440 a všechno běží, jak má.

Takže postup zní takto: ze stránky  https://launchpad.net/~graphics-drivers/+archive/ubuntu/ppa  asi vprostřed stránky se nachází odkaz- do terminálu: sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa    " Enter"    potom:  sudo apt-get update  -  spustit-  Softvare&aktualizace-   tam kliknout na "dodatečné ovladače" a systém už by měl nabízet více možností. Zvolte "driver 440" - uplatnit změny a potom reboot systému.
« Poslední změna: 30 Března 2020, 17:29:10 od Bubák »
Hans

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2019, 17:48:29 »
Muzes to upresnit - co je to za manika, jaky zdroj si pridal, jak jsi instaloval? Udelej prosim maly navod pro ostatni, kdoz budou podobny problem resiti ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.