Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde  (Přečteno 2979 krát)

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« kdy: 07 Září 2017, 13:14:50 »
Dobrý den,

mám čerstvou instalaci Xubuntu 17.04. Wifi je normálně připojena, ale v Mozille to nic nechce načíst. Vypíše to "Server not found".

Nemáte někdo prosím zkušenost s tímto problémem? U Linuxu se mi to stalo poprvé.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2017, 13:19:49 »
Zkoušel jsem i řešení

Citace
Click on Network Manager>
Click 'Edit'
Edit the wireless connection>
Click the IPv6 tab>
Set IPv6 to ignore>
click OK>
Reboot.

podle https://askubuntu.com/questions/653355/wireless-connected-but-no-internet-access, ale nepomohlo to.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2017, 13:24:37 »
Citace
Wifi je normálně připojena, ale v Mozille to nic nechce načíst
Ak PC-WiFi funguje, problém môže byť na strane WiFi - Provider, skontroluj si prepojenie WiFi routera a ISP
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2017, 13:28:46 »
Citace
Wifi je normálně připojena, ale v Mozille to nic nechce načíst
Ak PC-WiFi funguje, problém môže byť na strane WiFi - Provider, skontroluj si prepojenie WiFi routera a ISP

Wifi připojení právě jinak funguje, i na stejném počítači, když nabootoju Windows 7, tak internet v pohodě běží.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2017, 13:46:54 »
Zajímavé - když udělám hotspot z telefonu, tak připojení funguje. Pouze jako by to nechtělo brát to domácí. Ale jak říkám, na Win 7 (stejný stroj) i na jiném počítači, kde právě píšu internet normálně funguje.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2017, 14:06:08 »
Tak to môže blbnúť network manager, nie si prvý komu sa to stalo.
Otvor príkazový riadok a reštartni NM príkazom
Kód: [Vybrat]
sudo service network-manager restarttreba vložiť heslo (nezobrazuje sa) a enter, prihlás sa do wiFi znova a uvidíš
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2017, 14:26:45 »
Tak to môže blbnúť network manager, nie si prvý komu sa to stalo.
Otvor príkazový riadok a reštartni NM príkazom
Kód: [Vybrat]
sudo service network-manager restarttreba vložiť heslo (nezobrazuje sa) a enter, prihlás sa do wiFi znova a uvidíš

Děkuji za tip. Zkoušel jsem to už předtím bez výsledku, ale teď to pomohlo. Paráda.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2017, 14:58:57 »
Citace
Zkoušel jsem to už předtím bez výsledku, ale teď to pomohlo
Tak super, môžeš tému označiť ako vyriešenú.
Pozn.: ak nemáš nejaký zvláštny dôvod používať 17.04 (podpora iba 9 mesiacov), doporučuje sa LTS verzia 16.04 (podpora tri roky). LTS sú spoľahlivejšie a lepšie odladené. Pozri sem.
« Poslední změna: 07 Září 2017, 15:12:26 od vxmery »
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Mays_Hayes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • Online marketing a webdesign
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2017, 22:49:51 »
Citace
Zkoušel jsem to už předtím bez výsledku, ale teď to pomohlo
Tak super, môžeš tému označiť ako vyriešenú.
Pozn.: ak nemáš nejaký zvláštny dôvod používať 17.04 (podpora iba 9 mesiacov), doporučuje sa LTS verzia 16.04 (podpora tri roky). LTS sú spoľahlivejšie a lepšie odladené. Pozri sem.

Děkuji :) Kde to můžu označit? Nikde tu možnost nevidím :) Jinak asi už počkám na verzi 17.10 - ta by taky měla být LTS, pokud se nemýlím.
Návod na instalaci systému WordPress - www.whitehat.cz/wordpress-instalace-navod/

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Xubuntu 17.04 - Wifi připojena, ale internet nejde
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2017, 06:32:43 »
mýlíš se, LTS bude až 18.04

co se týče tvého problému....pokud ti pomohl jen restart NM, je to super, pokud ale bude přetrvávat, tak je to známá chyba...je třeba v NM vypnout automatické DNS a nastavit DNS ručně (od tvého poskytovatele, Googlu,...)

Nejsem si jistý, zda jsem v rychlosti našel správný thread, ve kterém se to řešilo (už je to delší doba, co jsem tento problém měl), tak se kdyžtak podívej sem, některý z uživatelů tam dal i screeny...

https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2356828
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.