Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nesmyslné boje o "Vytvoření instalačního USB flashdisku pro Windows 10"  (Přečteno 3931 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Po delší době jsem potřeboval pomoct vyřešit problém. Naneštěstí můj problém je, že se mi nedaří vytvořit instalační usb pro Win 10 v Linuxu (Kubuntu, Mint). No a tady se dozvím, že prý to není problém Linuxu. No já mám doma tři NTB a ne všech Linux. V jiném OS to tedy řešit nemůžu. No a naneštěstí jestě existují programy pouze pro Win a tak tedy ty vidle potřebuju naistalovat. Na jednom NTB byly a já je přemazal Kubuntu.
Píšu to hlavně proto abych podpořil Milhause v jeho boji za otevření tématu a také myslím, že by bylo dobré si uvědomit, že žabomyší války o pravověrnost OS jsou k ničemu.
Naštěstí na fóru Mintu tyto věci řeší normálnějším přístupem a poradí. Takže zrovna instaluju Win 10 na USB.
Fórum Ubuntu bylo vždy vstřícné takovým BFU jako jsem já tak doufám, že to tak zůstane. 
Ubuntu 17.04.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Myslím, že pomocí tohoto návodu se ti to podaří http://www.webupd8.org/2016/06/make-bootable-windows-10-usb-install.html

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Na link jsem nekoukal, ale zahledl jsem pro Ubuntu nejaky balicek, ktery umel nainstalovat vsechny bezne typy zavadecu na disk - vcetne winloaderu - a pak uz staci jen rozbalit iso a okopirovat.

Jen jsem zapomel jak se jmenuje - pripomene nekdo?

Jinak dd by to taky mohl zmaknout ne ?

Take lze - povedlo se mi -  z linuxu nainstalovat na flashku Grub2 a tam upravit konfigurak, aby predal stafetu na bootmgr rozbaleneho iso do rootu flashky ... I kdyz je to trochu boj.

Mimochodem jsem opet zapomel, jak ziskat uuid jednotky - hlavamapa  ;)

Pak jsou zde dalsi metody, aniz by bylo treba mit nainstalovany Windows. Staci nabootovat instalacni medium, proklikat se tam k cmd a z neho jednoduse vytvorit instalacni flashku. Nekdy je boj spustit ten cmd, tak lze pouzit WinPE - treba z Craftcomu. V obou pripadech pracujeme z RAM a staci nam na to 1GB.
« Poslední změna: 01 Října 2016, 00:07:22 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Vytvořil jsem butovací USB  pomocí WinUSB (návod z fora Mintu), vše proběhlo ok. Jen se nepodařilo donutit NTB aby z toho usb nabutoval. Má to povolené a v případě usb s Kubuntu vše proběhlo bez problémů.
Ubuntu 17.04.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Co mas za ntb a jak je stary? Jak mas zformatovanou flashku?

Jdu hledat ten balicek o kterem jsem psal - nikdo tady nepomuze nebohemu sklerotikovi  ;)

Balicek se jmenuje "ms-sys" a syntaxe se najde nejspis
Kód: [Vybrat]
ms-sys --help a muzes zkusit nainstalovat via apt nebo stahnout ze stranek projektu - viz nize.

Jinak narychlo neco zde:

http://wiki.ubuntu.cz/odstran%C4%9Bn%C3%AD_ubuntu#z_linuxu

http://ms-sys.sourceforge.net/

http://nick.tode.cz/instalace-zavadece-windows.a91.html.

Take se mi stalo, ze fleska pripravena v gparted mi pak nebootovala a musel jsem ji znovu pripravit diskpartem prave z WinPE.

Musi se dodrzet tyto kroky:

Flash uplne vycistit a vse tam zrusit
Vytvorit primarni oddil
Oznacit tento oddil jako aktivni
Naformatovat jako fat32
Zapsat zavadec do mbr flesky
Do rootu tehle partisny rozbalit iso

Presny postup v linuxu jsem jeste nezkousel - jestli ty moznosti ma GParted nebo je treba jina apka...
« Poslední změna: 02 Října 2016, 11:45:37 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Citace
Vytvořil jsem butovací USB  pomocí WinUSB (návod z fora Mintu), vše proběhlo ok. Jen se nepodařilo donutit NTB aby z toho usb nabutoval. Má to povolené a v případě usb s Kubuntu vše proběhlo bez problémů.
Je třeba použít fork z mého odkazu výše - ten funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.