Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ktery notebook je lepsi koupe?  (Přečteno 9386 krát)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Ktery notebook je lepsi koupe?
« kdy: 15 Února 2017, 15:30:43 »
Po delsi odmlce zdravim vsechny ubuntaky! :) Nadesel cas zakoupit novy laptop a mam pred sebou dve alternativy, jedna primo s predinstalovanym ubuntu. Konfigurace jsou dost rozdilne a tak by me zajimalo, jakou byste mi z hlediska vykonu doporucili (viz nize). Vyuziti je bezna kancelarska prace a obcas prohlizeni vykresu v DWG (AutoCAD, na Ubuntu DraftSight).

Alternativa 1: Lenovo® Notebook IdeaPad 300 Intel Pentium N3710 8GB 500GB 14" NVIDIA 920M 1GB
https://www.pcfactory.cl/producto/22470-Notebook.IdeaPad.300.Intel.Pentium.N3710.8GB.500GB.14.NVIDIA.920M.1GBWindows.10


Alternativa 2: Dell® Notebook Inspiron 14 3000 Intel Core i3-5005U 6GB 1TB 14" https://www.pcfactory.cl/producto/22467-Notebook.Inspiron.14.3000.Intel.Core.i3-5005U.6GB.1TB.14.Ubuntu.Negro

Predem dekuji za rady a nazory!

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2017, 16:14:07 »
Už dle výkonu je jasný vítěz Dell.
Udávané Lenovo má výrazně slabší procesor a v tvém případě zbytečnou grafiku.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Standa99

  • Host
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2017, 16:31:53 »
Nový laptop a dva roky starý i3-5005U procesor nějak nejdou dohromady. Vyber něco s Kaby Lake, když už i3, tak třeba s i3-7100U. Nejde ani tak o výpočetní výkon, ale taky o grafiku, kde ty novější nemají problém akcelerovat modernější kodeky (HEVC) apod.

Navíc ten Dell s tímto CPU existuje.

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2017, 17:15:48 »
Jeste jsem narazil na jednu trosku "netradicni nabidku":

Notebook Lenovo Z50-75 AMD FX7500 Ram 16GB Disco 1TB Radeon R7 M260 (2GB) Led 15.6", HDMI, W10 Home
https://www.spdigital.cl/products/view/54514

Co si o tom myslite?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2017, 18:39:23 »
Já bych moc úplně nejnovější stroj neradil - pak bude mít problém z driverama nebo nervy s poslední verzí Ubuntu či tak něco ... Ubu16.04 je už samo se svou předělanou koncepcí dost komplikační a k tomu ještě bugy nových verzí prostředí - nevim nevim ...

Tedy ten Dell co vybral bude vpoho. Jinak u mě je na Lenovo embargo. Mám více důvodů, ale jeden z nich je právě na různých fórech zmiňovaná problematika Linuxu zvláště na novějších strojích této značky.

A taky možná půjde o peníze - ty novější modely budou jistě dražší.

Jinak jsem koukal jak nehorázně stouply ceny NTB, RAM, SSD apod  :'(
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2017, 18:48:38 »
Osobne mam dobre skusenosti s DELL, su mi sympatickejsi ako Lenovo. Lenovo robia pre Win, to znamena podpora pojde LEN na win. Ako bolo povedane ktovie co prinesie buducnost v linuxe, nemusis niektore veci rozbehat. Osobne som mal Dell, Lenovo aj IBM a najradsej mam DELL, potom IBM a az potom lenovo (hoci zrovna teraz mam lenovo triedy T, inak musim uznat ze nemam ziadne problemy s lenovom so far.. len by som sa trochu bal tej buducnosti.)
Od lenova, na druhu stranu, odporucam telefony (k 3 note a pod.) Na rozdiel od samsungu alebo inych cinskych znaciek, ktore sa pretlacili na EU trh, lenovo robi bomba telefony za super ceny a schova takmer kazdy samsung do vrecka, co sa tyka rozlisenia displaya, vykonu, ram a vlastne vsetkeho. :D to len tak pre info aby som zas nekrivdil Lenovu tak velmi.

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2017, 21:02:39 »
Mel by nekdo nejaky komentar k te AMDckove sestave?

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re:Ktery notebook je lepsi koupe?
« Odpověď #7 kdy: 14 Března 2017, 20:16:20 »
Kombinace AMD + Linux nikdy nebyla úchvatná, ale poslední dobou je to ještě větší děs...Obecně vzato: Když Linux, tak Intel a Nvidii

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.