Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak spustit aplikaci po startu systému minimalizovanou?  (Přečteno 3916 krát)

thebloodghost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nastavil jsem si pár aplikací které se spouští při zapnutí PC, aplikace se sice spouští, ale bohužel ve full screenu. Hledal jsem na internetu jak nastavit spouštění v minimalizované podobě, ale žadný script ani prográmek nefungoval. Neví někdo jak na to?  :o

EDIT: Upraven název vlákna, aby vystihoval problém
« Poslední změna: 07 Dubna 2017, 17:49:31 od GdH »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2017, 16:16:15 »
Ake prostredie, ako si to nastavil, aky program?
Nietore prostredia mozu pouzivat svoje ficury na "spustit pri starte".
Programy spustane pri starte sa daju nastavit napr. cez spustit pri starte alebo cez ulozit sedenie.
Da sa ten program pouzivat v okne?(zrejme hej ale pre istotu)
Ak ho das do okna a restartujes tak si to napamata?
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 16:17:53 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2017, 16:28:38 »
Nastavil jsem si pár aplikací které se spouští při zapnutí PC, aplikace se sice spouští, ale bohužel ve full screenu. Hledal jsem na internetu jak nastavit spouštění v minimalizované podobě, ale žadný script ani prográmek nefungoval. Neví někdo jak na to?  :o
On je taky rozdíl mezi "full screenem" maximalizovaným, normálním, minimalizovaným oknem a spuštěním aplikace v systray.
Musíš  upřesnit - jak se to spuští a co požaduješ ty...

thebloodghost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2017, 19:08:16 »
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Programy se nespouští ve "full screenu", ale v normálním okně. Konkrétně se jedná o Spotify a Viber.  Já požaduju aby se při přihlášení pouštely pouze v (Unity Launcheru) docku. Prostředí používám Unity.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2017, 19:24:59 »
Spotify nepouzivam ale mas v nastaveni nieco taketo?
https://community.spotify.com/t5/Desktop-Linux-Windows-Web-Player/Minimize-to-tray-GONE/m-p/1154862#M131487

Pre viber mozes skusit
http://askubuntu.com/questions/720359/how-to-start-viber-minimized-on-system-startup
Do spustaca skus pridat StartMinimized . Tu cestu do /opt mozes mat inu tak nechaj svoju.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 19:29:19 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2017, 19:38:09 »
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Programy se nespouští ve "full screenu", ale v normálním okně. Konkrétně se jedná o Spotify a Viber.  Já požaduju aby se při přihlášení pouštely pouze v (Unity Launcheru) docku. Prostředí používám Unity.
Některé aplikace to mají přímo ve svém nastavení.
Některým aplikacím stačí přidat do spouštěcího příkazu --tray  nebo -minimize ap.
Více se dozvíš v návodu k jednotl. aplikacím.
Nebo můžeš zkusit aplikaci AllTray (je v repozitářích).
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install alltray
 Příkaz pro spuštění v systray pak bude alltray <příkaz ke spuštění aplikace>   např.
 
Kód: [Vybrat]
alltray firefox
Další možností je využít aplikace wmctrl. Postup zde http://askubuntu.com/questions/738713/how-do-i-autostart-an-application-on-the-system-tray
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 20:04:58 od juwa2 »

thebloodghost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #6 kdy: 06 Dubna 2017, 21:38:54 »
Spotify nepouzivam ale mas v nastaveni nieco taketo?
https://community.spotify.com/t5/Desktop-Linux-Windows-Web-Player/Minimize-to-tray-GONE/m-p/1154862#M131487

Pre viber mozes skusit
http://askubuntu.com/questions/720359/how-to-start-viber-minimized-on-system-startup
Do spustaca skus pridat StartMinimized . Tu cestu do /opt mozes mat inu tak nechaj svoju.
Právě že v nastavení Spotify nic takového není :/ 
Teď jdu zkusit ten  Víber.
Děkuji za pomoc  :)

thebloodghost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #7 kdy: 06 Dubna 2017, 22:27:43 »
Systray na spotify bohužel nefunguje. Nefungují ani příkazy --tray nebo -minimized.

V nastavení Spotify sice nějaké takové nastavení je, ale pro mě asi nepřístupné.. viz.:https://ctrlv.cz/A9Vr
Nastavení okna se neobjevilo ani při přeinstalaci programu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #8 kdy: 06 Dubna 2017, 22:35:49 »
Použij AllTray - funguje na všechno.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Aplikace se po zapnutí PC spustí ve full screenu
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2017, 00:38:48 »
Dá se to vybavit malým skriptíkem, který pracuje s názvem okna. Je k tomu potřeba dvou utilit:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install wmctrl xdotool
Následující skript si s libovolným názvem (např. launch-minimized) uložíte v domovském adresáři do ~/bin/, aby se dal spouštět bez zadání cesty a nezapomenete mu nastavit spustitelný příznak ve vlastnostech souboru.
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

cmd="$1"
window="$2"

$cmd &
until wmctrl -l|grep "$window" ; do sleep 0.2; done
xdotool windowminimize $(wmctrl -l|sed -n "/$window/s/ .*//p")

Musíte zjistit správné jméno okna dané aplikace, kterou chcete spouštět minimalizovanou, takže ji spustíte a v terminálu zadáte příkaz:
Kód: [Vybrat]
wmctrl -lVe výpisu najdete své okno a zkopírujete si podstatnou část názvu, nemusí být celý, jen aby to nekolidovalo s jiným oknem. Naopak je třeba vynechat část, která se mění, některé aplikace tam přidávají třeba název souboru, se kterým okno pracuje.

Skript pak použijete následovně:
Kód: [Vybrat]
launch-minimized "příkaz_spouštějící_aplikaci" "jméno_okna"Dám příklad s aplikací gnome-calculator:
Kód: [Vybrat]
launch-minimized "gnome-calculator" "calculator"
Skript tedy spustí příkaz a čeká až se objeví okno, které následně minimalizuje.

Jo a ještě upozorňení, že tento skript funguje pouze pokud je to okno jen jedno, tak abyste se nedivili, když to budete testovat třeba na tom kalkulátoru a spustíte to podruhé, bez zavření předchozího minimalizovaného okna.

EDIT: zefektivnění until smyčky ve skriptu -  odstraněn zbytečný test
« Poslední změna: 07 Dubna 2017, 16:10:42 od GdH »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.