Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru - odešel monitor [Vyřešeno]  (Přečteno 2911 krát)

Kvido

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
    • nekecamweb.cz
Help!
Najednou vidím na monitoru v Ubuntu 16.04 všechny barvy přepálené (vyblit0. Je to na starším monitoru ImageQuest L705
Odešel monitor? Má někdo s tím zkušenosti?
Když jdu do režimu USPAT, tak po obnovení jsou barvy všechny OK ve standardu, ale za několik vteřin opět vše se promění do přepálení...
Děkuji moc předem... Tento text skoro nevidím, je slaboučce hnědý...
« Poslední změna: 30 Dubna 2017, 14:42:23 od Kvido »
OS: Ubuntu 23.04
PC: Intel® Celeron(R) J4005 CPU @ 2.00GHz × 2, grafika: Mesa Intel® UHD Graphics 600 (GLK 2), disk SSD, 450 GB, paměť DDR 4 - 3,7 GiB.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2017, 14:24:33 »
Help!
Najednou vidím na monitoru v Ubuntu 16.04 všechny barvy přepálené (vyblit0. Je to na starším monitoru ImageQuest L705
Odešel monitor? Má někdo s tím zkušenosti?
Když jdu do režimu USPAT, tak po obnovení jsou barvy všechny OK ve standardu, ale za několik vteřin opět vše se promění do přepálení...
Děkuji moc předem... Tento text skoro nevidím, je slaboučce hnědý...

Vyzkoušej jinej monitor, nebo se připojit vzdálenou plochou, nebo udělat snímek obrazovky a prohlédnout, když je systém v jiném stavu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2017, 14:48:20 »
Uvolněný, nebo vadný VGA kabel tohle umí, ale chyba může být i v monitoru, či na grafické kartě. Každopádně to vypadá na HW problém.

Kvido

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
    • nekecamweb.cz
Re:Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2017, 14:54:06 »
Obrázek monitoru je v prohlížeči obrázků stejný jako na monitoru, barva přepálené.

JJ, ale na kartě ne, jede mně to onborad z desky ASUS.

Nebude to nastavením, změnou černé byrvy základního gamutu? Ale s tím jsem zatím nic nedělal.
« Poslední změna: 26 Dubna 2017, 14:57:36 od Kvido »
OS: Ubuntu 23.04
PC: Intel® Celeron(R) J4005 CPU @ 2.00GHz × 2, grafika: Mesa Intel® UHD Graphics 600 (GLK 2), disk SSD, 450 GB, paměť DDR 4 - 3,7 GiB.

Kvido

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
    • nekecamweb.cz
Re:Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2017, 15:22:23 »
No, tohle - v localhost se text a barvy zobrazují normálně, standardně!!!!
OS: Ubuntu 23.04
PC: Intel® Celeron(R) J4005 CPU @ 2.00GHz × 2, grafika: Mesa Intel® UHD Graphics 600 (GLK 2), disk SSD, 450 GB, paměť DDR 4 - 3,7 GiB.

Kvido

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
    • nekecamweb.cz
Re:Ubuntu 16.04 - přepálené všechny barvy na monitoru
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2017, 14:41:06 »
@GdH a další. Díky za reakce.
Nakonec skutečně to byl vadný monitor, pač všechny barvy byly stále přepálené, nic nepomohlo.
Problém vyřešil IHNED nový monitor. Nyní mám (pro vnuka)  z bazaru roku 2007 AsusTek Computer Inc. Je to Čína, ale jede výborně. Barvy perfektní.
Takže, komu někdy sesvětlají veškeré barvy na monitoru, jako v ikonách, ale i sazba textu, je to jasný - sbohem monitor a vyměnit za nový.
OS: Ubuntu 23.04
PC: Intel® Celeron(R) J4005 CPU @ 2.00GHz × 2, grafika: Mesa Intel® UHD Graphics 600 (GLK 2), disk SSD, 450 GB, paměť DDR 4 - 3,7 GiB.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Onehdá jsem se chtěl zeptat, co to znamená to "v localhost", ale pak jsem na to zapomněl. Každopádně gratuluji k úspěšnému řešení :)

Kvido

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
    • nekecamweb.cz
Localhost, zmateně jsem to napsal. To bylo zobrazení zkušební webové stránky na domácí ofline stránce. Tedy ta, která se zobrazuje pomocí systému v PC prostřednictvím serverů na PC, a to MySQL, MyAdmin a PHP. Tedy ke zobrazení vlastního webu z domácího PC není třeba online připojení.
OS: Ubuntu 23.04
PC: Intel® Celeron(R) J4005 CPU @ 2.00GHz × 2, grafika: Mesa Intel® UHD Graphics 600 (GLK 2), disk SSD, 450 GB, paměť DDR 4 - 3,7 GiB.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Localhost, zmateně jsem to napsal. To bylo zobrazení zkušební webové stránky na domácí ofline stránce. Tedy ta, která se zobrazuje pomocí systému v PC prostřednictvím serverů na PC, a to MySQL, MyAdmin a PHP. Tedy ke zobrazení vlastního webu z domácího PC není třeba online připojení.

Teď jsem se zamotal úplně... Okruh potencionální závady je široký, od rozdvojky, přes špatné napětí v síti, až po ušmulanou myš... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.