Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při přepnutí vstupu monitoru se vypne grafika. VYŘEŠENO  (Přečteno 1483 krát)

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Zdravím. Mám nainstalované Mythbuntu 16.04 na tomto PC  https://www.czc.cz/asrock-beebox-n3000-bez-ddr3l-bez-msata-bez-os-cerna/177009/produkt?ppcbee-adtext-variant=ETA+-+bez+brandu&gclid=CjwKEAjw07nJBRDG_tvshefHhWQSJABRcE-Z2pIS_Sni4yhYznD-EiF--GOeZ0E3uFvKvJM2sOTukRoC3OTw_wcB&dclid=COK13vTlmdQCFYwV0wodN8wKtA
Defaultní prostředí tam je XFCE. Je to určeno jako HTPC k televizi a problém je,že pokud přepnu vstup TV,lhostejno zda na anténu nebo jiné HDMI,tak po návratu hlásí TV že není připojeno zařízení. Pak lze jedině shodit do konzole a spustit startx. To je ale prostředí spuštěno s jiným nastavením a navíc to není řešení. Udělá to i Mythbuntu liveCD. Problém nenastane pokud je PC v BIOS a nebo spustím ubuntu,které mám instalované na flashce. Problém je tedy zjevně v konfiguraci XFCE. Xorg.conf neexistuje a co jsem se dozvěděl se už běžně nepoužívá a další konfigurační soubory,které jsem vygooglil zde též nejsou. Jediné co odpovídalo,že složku xorg.conf.d najdu v /usr/share/X11. Pokud ale sleduji návody z poslední doby,všude se pracuje s obvyklým umístěním v /etc/X11. Mohu poprosit o pomoc?
« Poslední změna: 04 Června 2017, 12:55:00 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:Při přepnutí vstupu monitoru se vypne grafika. VYŘEŠENO
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2017, 13:47:07 »
Řešení jsem se nakonec dogooglil. Je třeba vygenerovat xorg.conf. T navzdory dřívějším zkušenostem a všem How to už nešlo se zabitým lightdm (končilo chybou a nic se nevygenerovalo) , ale v běžném terminálu na desktopu. Do toho pak na konec sekce "device" vložíte option "Hotplug" "false" Toť vše.
Soudím, že za problémem je daemon nastavení desktopu , který je nakonfigurován pro notebook a hdmi považuje za externí display. V případě, že ho nenajde pokusí přepnout na interní, který neexistuje a tak se pro sichr kousne. Objevil jsem ještě script od jistého Marionceliho, který má znovu připojit externí hdmi, ale nezkoušel jsem.  Vzhledem k tomu,že mi hotplug nebude chybět mi stačí řešení ho zakázat.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.