Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 17.04 Unity nefuncny ovladac hlasitosti  (Přečteno 1248 krát)

trsek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • Programovanie v Pascale
Ubuntu 17.04 Unity nefuncny ovladac hlasitosti
« kdy: 26 Července 2017, 22:29:16 »
Mám vcelku zaujimavý problém:
Nainštaloval som čisté ubuntu 17.04 na SSD disk. Všetok HW ok, zvukovka funguje, ovládač hlasitosti funkčný. Namonoval som obyčajný HDD s datami ako home. A zrazu ovládač hlasitosti nefunkčný. Zvuk ide ale neviem regulovať hlasitosť. Pripojil som iný čistý disk a hlasitosť funguje. Tak som ešte presunul všetko čo má bodku na začiatku inam aby zostali len adresáre Dokument, Stažené, atď a problém pretrváva ďalej.

Vie mi niekto poradiť prečo mount tohoto disku ako home mi znefunkční ovládač hlasitosti?
Ďakujem

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu 17.04 Unity nefuncny ovladac hlasitosti
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2017, 00:01:52 »
Umístění /home se nastavuje zásadně během instalace. Pokud jsi instaloval tak, že máš /home na společném oddíle se systémem, lze složku /home přemístit na jiný oddíl nebo disk i dodatečně, ovšem musí se dodržet určitý postup  https://askubuntu.com/questions/21321/move-home-folder-to-second-drive
řešení č. 55
--------------------------------
Takže pokud chceš mít /home na zvláštním disku, tento disk připoj, instaluj znova a /home si nasměruj na ten disk.  Nebo použij postup výše.
« Poslední změna: 27 Července 2017, 00:36:34 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.