Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic (vyriešené)  (Přečteno 2176 krát)

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Dobrý deň.
Dnes som aktualizovala systém cez Software Center a počas aktualizácie to nejak zamrzlo. Tak som reštartovala notebook a nechcel nabehnúť. Obrazovka fialová bez ničoho a Caps Lock svietil. Natvrdo som vypla a zapla znova a vyskočila tabuľka, že čo má nabootovať, tak som dala Ubuntu a vyhodilo text končiaci s 'end kernel panic - not syncing vfs unable to mount root' a block (0,0).
Keď zvolím Ubuntu s Advanced Options tak mi staršia verzia naskočí. CD na nabootovanie žiaľ momentálne nemám. Skúšala som nejaké vygooglené rady ale nič nepomohlo. Vie mi prosím niekto pomôcť tu?

PS: S Linuxom toho veľa nedokážem, tak prosím rady trochu detailnejšie. Ďakujem.
« Poslední změna: 21 Srpna 2017, 10:54:54 od simanunan »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2017, 04:17:54 »
Musíš napsat z čeho na co byl systém aktualizován. Jestli se jednalo o celkové povýšení systému, nebo pouze o povýšení kernelu, nebo o běžnou aktualizaci SW....

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2017, 09:08:13 »
Toto žiaľ neviem povedať. :( Otvorila som len ten Software Center a tam v aktualizaciach dala všetko aktualizovať (okrem tohto ešte pár aplikácií), písalo tam len Aktualizácia softwaru.

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2017, 09:14:36 »
Keď ale spúšťam cez tie Advanced Options, tak púšťam toto: Linux 4.4.0-89 a spustiť mi nejde toto: Linux 4.4.0-92.

WeltRaum

  • Host
Re:Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2017, 09:54:07 »
Keď ale spúšťam cez tie Advanced Options, tak púšťam toto: Linux 4.4.0-89 a spustiť mi nejde toto: Linux 4.4.0-92.
Tak spusti systém so starším fungujúcin jadrom a zaktualizuj systém ešte raz cez terminál:
Kód: [Vybrat]
sudo apt update
sudo apt dist-upgrade
Potom reštartuj PC a nabootuj systém klasicky s novším jadrom. Ak to nepôjde, tak znovu boot systému  so starým jadrom a to nové nefunkčné odstráň. Toto sa niekedy stáva, že nové jadro na niektorých PC nefunguje správne.

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Po aktualizácii nenabehne a píše End Kernel Panic
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2017, 10:54:03 »
Keď ale spúšťam cez tie Advanced Options, tak púšťam toto: Linux 4.4.0-89 a spustiť mi nejde toto: Linux 4.4.0-92.
Tak spusti systém so starším fungujúcin jadrom a zaktualizuj systém ešte raz cez terminál:
Kód: [Vybrat]
sudo apt update
sudo apt dist-upgrade
Potom reštartuj PC a nabootuj systém klasicky s novším jadrom. Ak to nepôjde, tak znovu boot systému  so starým jadrom a to nové nefunkčné odstráň. Toto sa niekedy stáva, že nové jadro na niektorých PC nefunguje správne.

Ďakujem za radu, ak sa nabudúce stane, tak to spravím. :) Dnes ráno sa to nejak samé opravilo. :D Zapla som to cez tie Advanced Options a nejak mi naskočil Command Line a chcelo aktualizáciu nainštalovať. Tak som aktualizovala a po reštarte to už vporiadku naskočilo. :)
Som sa skôr zľakla, že bude potrebné to cez to CD znovu nabootovať, keďže ho nemám... :D

Ďakujem za rady. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.