Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nespustí se software manager ani terminal, nelze obnovit seznam aktualisací  (Přečteno 1822 krát)

Netopýr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Zdravím,
jsem na Linux Mint 18 Sarah. Najednou nelze spustit sw manager, zeptá se na heslo, a pak nic. Neumím to s terminalem (ano, haha, bfu), ale sejně jsem chtěl zkusit rady, které jsem našel na různých forech, které použití terminalu vyžadovaly, jenže já nemůžu spustit ani terminal (kurzor chvilku ukazuje, že se pracuje, ale pak prostě nic). Vpravo dole na liště u hodin poprvé vidím značku oznamující, že nelze obnovit seznam aktualizací. K internetu jsem ale připojen. Může to mít nějakou souvislost s tím, že jsem v Turecku?
Díky moc

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Zdravím,
jsem na Linux Mint 18 Sarah. Najednou nelze spustit sw manager, zeptá se na heslo, a pak nic. Neumím to s terminalem (ano, haha, bfu), ale sejně jsem chtěl zkusit rady, které jsem našel na různých forech, které použití terminalu vyžadovaly, jenže já nemůžu spustit ani terminal (kurzor chvilku ukazuje, že se pracuje, ale pak prostě nic). Vpravo dole na liště u hodin poprvé vidím značku oznamující, že nelze obnovit seznam aktualizací. K internetu jsem ale připojen. Může to mít nějakou souvislost s tím, že jsem v Turecku?
Díky moc
Zavolej panu Erdoganovi a zeptej se ho, jestli spolu s fejsbůkem nezablokoval taky ubuntu repozitáře...

Netopýr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Zdravím,
jsem na Linux Mint 18 Sarah. Najednou nelze spustit sw manager, zeptá se na heslo, a pak nic. Neumím to s terminalem (ano, haha, bfu), ale sejně jsem chtěl zkusit rady, které jsem našel na různých forech, které použití terminalu vyžadovaly, jenže já nemůžu spustit ani terminal (kurzor chvilku ukazuje, že se pracuje, ale pak prostě nic). Vpravo dole na liště u hodin poprvé vidím značku oznamující, že nelze obnovit seznam aktualizací. K internetu jsem ale připojen. Může to mít nějakou souvislost s tím, že jsem v Turecku?
Díky moc
Zavolej panu Erdoganovi a zeptej se ho, jestli spolu s fejsbůkem nezablokoval taky ubuntu repozitáře...

Fakt dík, a krom toho, že fcb zablokovaný není, vysvětlila by blokace repozitářů, proč nejde spustit terminal?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
To ne, Terminál musíš spustit vždycky, i bez připojení. Ale ta nemožnot obnovit seznam aktualizací s tím souvisí (=nedostupnost ubuntu repozitářů). Zkus ve zdrojích SW nastavit jiný server.

WeltRaum

  • Host
Vpravo dole na liště u hodin poprvé vidím značku oznamující, že nelze obnovit seznam aktualizací. K internetu jsem ale připojen.
Toto oznámenie o nemožnosti obnovenia zoznamu aktualizácií by som nebral až tak vážne. Toto ukazuje sem-tam aj mne a popritom je všetko v poriadku.
Citace
jenže já nemůžu spustit ani terminal
nepomôže ani klávesová skratka CTRL + ALT + T  ??
Citace
Najednou nelze spustit sw manager, zeptá se na heslo, a pak nic.
A čo Synaptic? Ten sa dá spustiť? A čo ostatné aplikácie? Tie sa dajú spustiť bez problémov? Nerobil si nejaké pokusy so systémom? Len tak z ničoho-nič predsa ku chybám väčšinou nedochádza, i ked napr. u mňa začal systém blbnúť po aktualizácii jadra.

Netopýr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ty aktualisace vážně neberu, já jen, že obvykle tam je ten modrý puntík nebo co, teď červený křížek.

ctrl+alt+T nefunguje

Synaptic spustím, ostatní programy z menu taky.

Jsem sice bfu, ale vím, že do žádných větších akcí se pouštět nemám, a pokud ano, nemám to pak zatajovat, když je průser:).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Běž do Synapticu a podívej se na položku gnome-terminal a dej reinstalovat. Pak opět zkus ctrl+alt+T

Netopýr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Přátelé, nevím, co se stalo, ale najednou sw manager i aktualisace fungují. Bez resetu, bez ničeho... Terminal ale nefunguje. Asi system vycítil, že ho vůbec nepotřebuju:). Díky všem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.