Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dualboot - Zvuk  (Přečteno 1207 krát)

ubuntubie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dualboot - Zvuk
« kdy: 08 Října 2017, 15:29:58 »
Ahojte,

jsem v tomto úplný začáteník. Nainstaloval jsem si dualboot s nejnovějším Ubuntu 16.04.3 LTS, vedle něho běží Windows 10.

Problém je v tom, že mi nehrál zvuk na Ubuntu, potom se mi to podařilo rozchodit. Rebootnul jsem a šel na Windows, tam prozměnu taky nefungoval zvuk (No audio output device is installed).. Tak jsem stáhl ovladače a vše možné, restartnul po instalaci PC a na Windowsech zvuk už šel.. Tak jsem se podíval zpět do Ubuntu a zvuk nefungoval.. Když jsem přešel zpět na Windowsi, tak zase nefungoval zvuk se stejnou chybou :D

Dokázal by mi prosím někdo pomoct? Díky moc!

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Dualboot - Zvuk
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2017, 23:32:31 »
Asi nelze vyloučit, že zvuková karta je příslušným OS "zablokována" (je do ní nahrán firmware, konfigurace apod.) a jelikož obsahuje NVRAM ,tak si stav pamatuje i po vypnutí. Takto se svého času chovaly jisté síťové karty (momentálně si nevybavuju výrobce a typ).

Mimochodem: děje se to pořád i při úplném vypnutí jednoho OS a novém zapnutí a nabootování do druhého OS?

Začal bych výpisem HW (třeba příkazem lspci nebo lshw), zjistil tak typ zvukové karty (chipset) a podle něj hledal na webu...

Může jít i o "feature" onoho "zázraku" woknous 10 - viz třeba https://forum.manjaro.org/t/dualboot-problems-audio/24849. Jinými slovy standardem pro "vypnutí" je u nich hibernace - no a pak je logické, že HW se po rebootu neinicializuje od začátku. Jo, proč by přece počítali s něčím jako dual boot, že...
« Poslední změna: 25 Října 2017, 23:59:09 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Dualboot - Zvuk
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2017, 00:58:38 »
Ve Windows vypni featuru zvanou "fastboot" (rychlý start) a máš po problému.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.