Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Canon LBP3010  (Přečteno 1247 krát)

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Canon LBP3010
« kdy: 25 Října 2017, 20:55:04 »
Ahoj,
prosím o pomoc.
Instaloval jsem tiskárnu přesně podle návodu "http://wiki.ubuntu.cz/canon_lbp3010".
Po přepsání souboru CCPD mi to napsalo:
Kód: [Vybrat]
trtikovi@trtikovi-COMP:~$ gksudo gedit /etc/init.d/ccpd

** (gedit:2785): WARNING **: Set document metadata failed: Nastavení atributu metadata::gedit-spell-enabled není podporováno

** (gedit:2785): WARNING **: Set document metadata failed: Nastavení atributu metadata::gedit-encoding není podporováno

** (gedit:2785): WARNING **: Set document metadata failed: Nastavení atributu metadata::gedit-position není podporováno
trtikovi@trtikovi-COMP:~$ sudo /etc/init.d/ccpd restart
[....] Restarting ccpd (via systemctl): ccpd.serviceJob for ccpd.service failed because the control process exited with error code. See "systemctl status ccpd.service" and "journalctl -xe" for details.
 failed!

Při ověření tiskárny mi to píše toto:

Kód: [Vybrat]
trtikovi@trtikovi-COMP:~$ sudo /etc/init.d/ccpd status
● ccpd.service - LSB: Start Canon Printer Daemon for CUPS
   Loaded: loaded (/etc/init.d/ccpd.service; bad; vendor preset: enabled)
   Active: failed (Result: exit-code) since St 2017-10-25 20:20:20 CEST; 30min ago
     Docs: man:systemd-sysv-generator(8)

říj 25 20:20:20 trtikovi-COMP systemd[1]: Starting LSB: Start Canon Printer Daemon for CUPS...
říj 25 20:20:20 trtikovi-COMP systemd[1]: ccpd.service: Control process exited, code=exited status=203
říj 25 20:20:20 trtikovi-COMP systemd[1]: Failed to start LSB: Start Canon Printer Daemon for CUPS.
říj 25 20:20:20 trtikovi-COMP systemd[1]: ccpd.service: Unit entered failed state.
říj 25 20:20:20 trtikovi-COMP systemd[1]: ccpd.service: Failed with result 'exit-code'.

Předem děkuji

Petr

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.