Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tiskárna "Printing service not available."  (Přečteno 1742 krát)

kubakubakuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Tiskárna "Printing service not available."
« kdy: 09 Června 2018, 19:55:59 »
Ahoj,

Tiskárna (HP LaserJet) normálně šla až do teď, kdy jsem vlastní nešikovností příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo apt autoremove chtěl vyřešit problém se zmiznutím tiskárny v nastavení systému. Hledal jsem dal a konečně našel příkaz, čímž se opět v nastavení systému tiskárna objevila (nemohl jsem ani rozkliknout tiskovou frontu z lišty předtím, proto jsem do toho šáhl).

Bohužel mi teď v tom nastavení tiskárny píše "Printing service not available. Start the service on this computer or connect to another server.".  Prosím prolezl jsem hromadu stránek a všude doporučujou odinstalovat a nainstalovat CUPS. Nebo restartovat. To jsem hádám udělal.
Kód: [Vybrat]
kubulu@kubulu-Lenovo-B580:~$ sudo /etc/init.d/cups restart[ ok ] Restarting cups (via systemctl): cups.service.

Doplním, že instal cups mi vyhazuje tohle:
Kód: [Vybrat]
kubulu@kubulu-Lenovo-B580:~$ sudo apt-get install cups
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
cups is already the newest version (2.1.3-4ubuntu0.4).
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 25 not upgraded.


Nevím jak dál, na stránkách všude nacházím skoro to samé a nechci to zkazit ještě víc.  Jen dodám, že jsem s tímhle neměl za 5 roků problém, vždy tiskárna (ta jedna) byla v pohodě k použití.

Díky za jakoukoli pomoc.
Kuba
« Poslední změna: 09 Června 2018, 19:58:13 od kubakubakuba »

WeltRaum

  • Host
Re:Tiskárna "Printing service not available."
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2018, 12:09:15 »
prolezl jsem hromadu stránek a všude doporučujou odinstalovat a nainstalovat CUPS. Nebo restartovat. To jsem hádám udělal.
CUPS je myslím  nainštalovaný automaticky po inštalácii systému a výpis z terminálu ti to aj potvrdil:
Kód: [Vybrat]
cups is already the newest version (2.1.3-4ubuntu0.4
Pri HP tiskárni by som skôr skontroloval, či je nainštalovaný balík hplip a cez grafickú aplikáciu hplip-gui je možné ponastavovať všetko možné, dokonca aj posťahovať ovládače. Aplikácia sa spúšťa príkazom
Kód: [Vybrat]
gksudo hp-setup
pozri aj SEM
-pri spustení aplikácie je potrebné sledovať aj terminál.
Neuvádzaš linuxový systém a ani spôsob pripojenia tlačiarne k PC. Klasicky cez USB??

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tiskárna "Printing service not available."
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2018, 17:07:01 »
Kde sezenu hplip-gui?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WeltRaum

  • Host
Re:Tiskárna "Printing service not available."
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2018, 19:08:26 »
Kde sezenu hplip-gui?
Žeby z repozitárov Ubuntu?   ;)
Kód: [Vybrat]
sudo apt install hplip-gui

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tiskárna "Printing service not available."
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2018, 21:03:36 »
A hplip jsou tam tez? Byl jsem podle vseho, co jsem cetl o zprovoznovani HP tiskaren presvedcen, ze tam nejsou a proto je treba je tahat z hp-develop. Tamtez jsem ale hplip-gui nevodell - jen ten navod jak ho pouzit.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.