Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi v 9.04 prestala fungovat  (Přečteno 968 krát)

jazzko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Wifi v 9.04 prestala fungovat
« kdy: 03 Září 2009, 20:07:54 »
Ahoj, jsem zacatecnik..
Manzelka ma notebook (MSI AMD64bit Athlon X2, ATI Radeon, Atheros Wireless) a protoze na nem nic moc nedela, rozhodnul jsem ji dat na nej posledni ubuntu. Po instalaci vse ok, po zadani spravnych udaju se wifina v pohode rozjela.. ovsem jiz po nekolika malo hodinach zacal byt net neunosne pomaly, cca 20KBs, nevedel jsem proc. Mam UPC kabel bez FUP a pres kabel neni zadny problem. Pripojuji se pres ASUS WL 500g premium a pres DHCP.

Vymazal jsem tedy nastaveni site a pokusil se ho nastavit znovu, ale at jsem delal co jsem delal, nepovedlo se mi wifi uz vubez rozjet. Na chvilku jsem odskrtnul checkbox Povolit bezdratove pak uz tam ten checkbox ani nebyl k dispozici.. (ne, neni vypla wifi HW tlacitkem na notebooku)..

Protoze jsem v systemu jeste nic moc nenastavoval, rozhodnul jsem se ho jeste jednou preinstalovat, nicmoc casu bych tim neztratil.. Po reinstalaci se mi uz nepovedlo wifi vubec rozjet, at delam co delam, text  Bezdratove site je tvrdosijne zasedly.  Alespon tam ale wifi je pritomna (pritomen checkbox "povolit bezdratove").. Opravdu nechapu, jak je mozne, ze pokud neco v pohode fungovalo, najednou to prestalo a ani kompletni format a reinstall na tom nic nezmenil.

V System->Sprava->Ovladace HW jsem nasel informaci o nesvobodnem ovladci Atheros Madwifi Driver ale jeho povoleni, ci zakazani nic nezmeni - ani po restartu.

Priznavam, moc se v system nevyznam, spise delam ve win, ale taky jsem v systemu nic nepredelaval a krome stazenych aktualizaci a lokalizace je system v defaultnim stavu. Napoprve fungoval ale zacal zlobit, napodruhe se uz ani neobtezoval pres wifi pripojit.. jsem trochu rozcarovan.
Pomohl by mi nekdo, prosim?
Vsem dekuji.

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: Wifi v 9.04 prestala fungovat
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2009, 01:18:38 »
iwconfig  ;)

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Wifi v 9.04 prestala fungovat
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2010, 17:38:20 »
mám obdobný problém, delší dobu jsme wifi nepotřeboval tak jsem ji v nm vypnul, ale teď ji nemůžu zapnout políčko "povolit bezdrátové" je zašedlé.

Kód: [Vybrat]
iwconfig
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11abgn  ESSID:"ap15.tasary.com" 
          Mode:Managed  Frequency:2.472 GHz  Access Point: Not-Associated   
          Tx-Power=15 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

pan0      no wireless extensions.
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.