Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Roundcube problém  (Přečteno 5893 krát)

Standa99

  • Host
Roundcube problém
« kdy: 08 Června 2017, 09:37:41 »
Na mail serveru (postfix 3.1.0 + dovecot 2.2.22) mi vše přes Thunderbird funguje (příjem i odeslání pošty) viz. přihlášení:
Kód: [Vybrat]
Jun  8 9:16:20 mail-server dovecot: imap-login: Login: user=<mail@domena.eu>, method=PLAIN, rip=XX.XX.XX.XX, lip=XX.XX.XX.XX, mpid=20403, TLS, session=<jH6GDmFRPKpZHUIW>(XX.XX.XX.XX=veřejná IP)

Problém mám s Roundcube (1.2.5), při jeho nastavování mi přes port 587 testovací email odešle (v Thunderbirdu ověřeno), ale nedokážu se přihlásit na port 993 viz. TLS handshaking: Disconnected
Kód: [Vybrat]
Jun  8 9:17:47 mail-server dovecot: imap-login: Disconnected (no auth attempts in 60 secs): user=<>, rip=127.0.0.1, lip=127.0.0.1, TLS handshaking: Disconnected, session=<HPvTAWFRuol/AAAB>
Certifikát mám vygenerovaný přes Let's Encrypt a už jsem zkoušel do "config.inc.php" naimplantovat tohle, kde jako CA jsem použil "/etc/letsencrypt/live/domena.eu/fullchain.pem", ale taky to nepomohlo. V konfiguraci používám pouze localhost viz.
Kód: [Vybrat]
<?php

/* Local configuration for Roundcube Webmail */

$config['db_dsnw'] = 'mysql://user:password@localhost/roundcubemail';

$config['default_host'] = 'localhost';

$config['default_port'] = 993;

$config['smtp_port'] = 587;

$config['smtp_user'] = 'mail@domena.eu';

$config['smtp_pass'] = 'password';

$config['support_url'] = '';

$config['auto_create_user'] = false;

$config['des_key'] = 'keykeykey';

$config['plugins'] = array();

Nevím jaký je přesně rozdíl v přihlašování mezi Thunderbirdem a Roundcube, ale snad v tom není nějaký bug.

Edit:
Nepomůže ani, když dám místo localhostu domena.eu nebo tls://domena.eu.
« Poslední změna: 08 Června 2017, 10:40:19 od Standa99 »

Standa99

  • Host
Re:Roundcube problém
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2017, 07:28:09 »
V Roundcube se dá zapnout logování (errors, imap, sql), ale z jeho logu taky nejsem moudrý
Kód: [Vybrat]
[09-Jun-2017 6:39:05 +0200]: <k9qnf7nb> IMAP Error: Login failed for mail@domena.eu from 127.0.0.1. Empty startup greeting (domena.eu:993) in /var/www/email/program/lib/Roundcube/rcube_imap.php on line 193 (POST /?_task=login&_action=login)
Povolil jsem v dovecotu i port 143, který bude funkční pouze na localhostu (do NETu ho nepustím), takže mi přihlášení v Roundcube funguje.

Standa99

  • Host
Re:Roundcube problém
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2017, 12:26:23 »
Tak mi při zprovoznění CardDAV došla trpělivost, podle mě je Roundcube hrozně zabugovaný.
Objevil jsem RainLoop, který se chová výborně, má svůj Administrační panel, CardDAV z ownCloudu zvládá bezproblému, dokonce jde do něj i integrovat a v oblíbenosti webmailů na tom taky není špatně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.