Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Autentifikace uzivatele po importu z jineho serveru - Samba  (Přečteno 1373 krát)

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Mam následující problém.
Mam fileserver se sambou, ktery potrebuji prenest do virtualniho prostredi. Jelikoz tam pobezi i neco jineho bude to nova instalace. Takze nainstalil jsem Ubuntu, LAMP, Webmina. Ze stareho serveru jsem pres webmina vyexportoval uzivatele a skupiny a na novy server jsem je zase pres webmina naimportoval. Prekonvertoval jsem uzivatele do Samby. Ze stareho serveru jsem prelil data se zachovanim prav uzivatelu. Nastavil slozku s daty uzivatelu na sdileni. Potud vsechno v pohode. Ale kdyz se chce uzivatel do sve slozky pres sit podivat odepre mu to pristup. Zacne to fungovat az v momente kdy uzivatele prihlasim v konzoli. Jakoby tim prihlasenim vznikla nejaka aktivace uzivatele.
Kdyz v konzoli jsem jako spravce a zadam su - "username" tak to vyzaduje heslo, coz by nemelo.
Zkousel jsem i vytvorit uzivatele root a prihlasit se do webminu pod nim a provest pod nim i import uzivatelu a skupin. Chova se to vsak stejne.
Neumite nekdo poradit. Fakt se mi nechce rucne prihlasovat 200 uzivatelu. :-(
Dekuji predem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.