Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: fakeRAID ( nvraid+dmraid )  (Přečteno 3101 krát)

Andisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
fakeRAID ( nvraid+dmraid )
« kdy: 15 Září 2008, 00:23:32 »
Ahoj, mam SunFire X2100 M2, 2x250GB je v tom nvraid,
rozbehat ho pomoci dmraid bylo jednoduche (i kdyz je skoda ze ubuntu 8.04 v sobe jeste nema zabudovanou nativni podporu)
Muj problem je v tom ze pozadavek na server je takovy aby se nemusel vypinat ani kvuli poskozenemu disku,
takze jsou tam hotswap ramecky a radic hotswap podporuje, mam nastaveny RAID 1

kdyz vypojim disk(proste prijdu a vyndam ho, nic neodpojuji) tak vyhodi par I/0 chyb ale jinak bezi dal
ale kdyz ho spatky zapojim, nebo tam dam jiny disk tak uz se automaticky nenacte, pole se znova nesestavi a ja musim provest restart PC a provest sestaveni v BIOSu
nezna nekdo nejaky zpusob jak (nemusi to byt HW RAID)  aby mi ten RAID 1 fungoval timto stylem:
Prijdu k serveru
Vyndam disk - system pozna ze jsem odpojil disk vyradi ho z pole a bezi jen z jednoho
Dam tam jiny disk - server pozna ze jsem zapojil disk a automaticky ho synchronizuje z tim co byl zapojeny vcetne grubu, partitionu atd.

pri tom server nevypinam ani nerestartuji.

Pokud nekdo neco vi tak budu vdecny za kazde nakopnuti.

nettezzaumana

  • Host
Re: fakeRAID ( nvraid+dmraid )
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2008, 00:35:38 »
hm. to je zvlastni ..

a) LVM by melo mit presne tuhle ficuru
b) ?custom HAL rule // nejdriv ale zjisti, co s tim pri zmene hal dela

Andisek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: fakeRAID ( nvraid+dmraid )
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2008, 03:13:52 »
o LVM jsem se se trochu informoval a prijde mi ze je spis pro RAID0 - zkusim se na to podivat jeste jednou bliz
HAL nahlasi par I/O chyb pri pokusu o zapis na odpojeny disk pak dmraid ten disk docasne odstrani a je to v pohode

kdyz disk pripojim tak ho mi prijde ze o nem system nevi

kdyz jsem zkousel SW Raid tak ro bylo dobry do doby nez jsem vypojil(za behu) /dev/sda pak to ani nebezelo, pri vypojeni /dev/sdb to to behalo krasne ale zase, kdyz jsem pripojil zpet /dev/sdb tak ho to nenaslo musel jsem restartovat kompa.
coz mi prijde hrozne divne. Premyslim jestli tam nemam mit nejaky monitorovaci program co bude neustale testovat jestli jsem nepripojil hdd nebo nevim, podle me predstavy by se ten disk mel chovat jako USB FLASH ve vindovs nebo v ubuntu live ... proste autotaticky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.