Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pc pro UBUNTU do VESA  (Přečteno 1766 krát)

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
pc pro UBUNTU do VESA
« kdy: 25 Února 2017, 10:40:28 »
Ahoj,
může mi nějaký UBUNTU znalec doporučit počítač do VESA (tzn. vhodný pro instalaci zezadu LCD monitoru) který je kompatibilní s Ubuntu? Vyrábí to třeba Intel, HP, Zotac..., ale jde mi o to, zda je některý z konkrétních modelů již ozkoušený, anebo bych byl průkopník? Většinou mají totiž z výroby instalovány Win 10... Nemám zájem o počítač do USB portu, ale spíše o něco výkonějšího.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:pc pro UBUNTU do VESA
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2017, 10:47:42 »
A ucel? Web, filmy, steam hry? Inak aky vykon asi potrebujes? To by pomohlo tym co vedia poradit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:pc pro UBUNTU do VESA
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2017, 11:00:48 »
aky vykon asi potrebujes

V podstatě žádný konkrétní level výkonu nepotřebuji, ale šlo mi o to, aby to nemělo "výkon" jako IntelAtom. Prostě aktuálně běžný výkon stolního PC (čili videa/střih, gimp, web, video/lan server...) ale "krabice" vzadu na monitoru. Obávám se hlavně těch grafických karet, kde právě vidím zdroj nekompatibility...

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:pc pro UBUNTU do VESA
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2017, 19:18:05 »
Jde o to, kolik máš rozpočet. Ale hledej na některém eshopu miniPC. Ale grafický výkon nebude zázrak, proto, že tam je iGPU v procesoru. Solidní výkon má např https://www.czc.cz/intel-nuc-5i7ryh/175175/produkt V Linuxu by to mohlo fungovat dobře, ale potřebuješ co nejnovější kernel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.