Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s grafickou kartou u notebooku Asus F5RL AP 185  (Přečteno 7404 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Problém s grafickou kartou u notebooku Asus F5RL AP 185
« kdy: 24 Prosince 2007, 16:18:41 »
Ahoj, mam zřejmě problém s grafickou kartou. Na mym notebooku mam sdílenou grafiku ATI Radeon Xpress 1100, ale nenašel jsem vyloženě na ni nějaký ovladače na Linux. Alespoň na stránkách ATI to vypadá, že nejsou.

Když zadám lspci vyhodí mi to jinou grafiku:

01:05.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RC410 [Radeon Xpress 200M]  :-[

Ve správci nesvobodných ovladačů mam "Akcelerovaný ovladač grafických karet ATI" a zároveň "Atheros hardware access layer (HAL)", oba mam aktivovaný a u toho HAL mi to píše, že to nemam odebírat jinak to nebude fungovat, tak nevim. V "Nastavení a obrazovka" mam ovladač "fglrx", ale mezi jím poporovanejma moje grafika neni uvedena...

No neřešil bych to, protože vlastně všechno funguje i Compiz Fusion, ale nefunguje až tak OK. Například při otáčení kostky mi trochu blikaj přes plochu nějaký čáry a při sledování filmů mi taky ta obrazovka občas taky nějak podivně poblikává a poskakuje. Ne, že by se na to nedalo koukat, neni to zas tak dramatický, ale úplně dobře to nefunguje... S rychlostí problém neni, lítá to dostatečně rychle a nic se neseká. Může to bejt špatnejma ovladačema na grafiku nebo je to něčim jinym? Všechno ostatní funguje bez problémů.

Předem dík za odpovědi.
« Poslední změna: 14 Ledna 2008, 19:34:34 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.