Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi + VŠB-TUO  (Přečteno 8961 krát)

vincent_vega_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Wifi + VŠB-TUO
« kdy: 29 Listopadu 2007, 21:51:27 »
Zdravím všechny linuxáky :-D Potřeboval bych poradit. Mám notebook hp 6110 a ubuntu 7.10 "g.g". nedaří se mi rozjet wifi na VŠB proto prosím  jestli je tu někdo kdo chodí na VŠB TUO Ostrava tak prosím poraďte. Děkuji moc. 
"Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou!" :)

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2007, 01:20:40 »
ja som si to rozchodil pomocou VPNka. moznost s certifikatom som zatial neskusal

su dve moznosti ako to rozchodit pomocou VPNka:
1)  pomocou Network Managera najst danu siet, so zadanim prislusnych hodnot
2) v konzole pomocou prikazov najst siet, oznacit ju, priradit kanal, ziskat ip

a nakoniec sa pripojit pomocou VPNka

inak ja pouzivam tu druhu moznost
lenivost je najvacsi bug cloveka

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2007, 22:08:39 »
Zrovna příští týden se o to chci pokusit, tak dám když tak vědět. Jinak přímo na wifi.vsb.cz je návod, podle kterého to budu zkoušet.

VPN jsem chtěl rozchodit taky, ale nedaří se mi zkompilovat Cisco VPN klienta. Pod 7.04 na to stačil patch, ale v 7.10 mi to nejde ani tak.
Kubuntu forever :-)

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2007, 00:00:12 »
a jeje zmenili stranky

neviem naposledy co som to instaloval, tak sa mi vidi, ze nebolo treba patchovat(cca max 3 mesiace dozadu). este som sa cudoval ze preco mi to nejde. ale uz si presne nepamatam aka bola situacia.

podla toho navodu som to tiez skusal, ale nakoniec som sa niekde pred koncom zasekol, tak potom ma to nasralo a zvolil som cestu pomocou vpnka
lenivost je najvacsi bug cloveka

vincent_vega_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2007, 18:11:37 »
Tak jsem to zkousel podle navodu a nic. Takze jdu na to VPN zitra to vyzkousim. Jinak nevim proc ale chova se to jako by to bylo uplne mrtve. Nainstaloval jsem pres Ndiswrapper ovladace a potom jsem nainstaloval a nastavil wpa_supplicant a kdyz se ho pokusim spustit zacne se opakovat jedna sekvence jako ze se chce pripojit ale nic to neudela.
"Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou!" :)

vincent_vega_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2007, 18:27:19 »
No i kdyz to stejne asi moc nechapu. Ja pro pripojeni pres VPN nemusim byt na internetu?
"Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou!" :)

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #6 kdy: 03 Prosince 2007, 21:26:21 »
musis byt bud na internete alebo na lokalnej sieti, pripadne v sieti czfree podla toho nastavujes vpn klienta
ak sa pripajas z internetu(od nejakeho providera) tak klientovi das adresu 'vpn.vsb.cz'
ak sa pripajas z lokalnej siete(cize si dakde v skole) tak ako adresu das 10.1.1.1, ovsem sa musis pripojit do 'tounet-vpn' a stiahnut z tade ip-cku(bude v tvare 10.x.x.x), az potom sa pomocou klienta pripojis do skolskej siete s ip 158.196.x.x

pripojenie do 'tounet-vpn' si mozes nastavit pomocou prikazov, niekde tu som daval odkaz, alebo vyklikat v 'network manageri'

este mozes ten druhy sposob: vyklikat pomocou 'network managera' a certifikatu, cize cez 'tounet-eap'
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 21:29:23 od pinpet »
lenivost je najvacsi bug cloveka

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2007, 09:34:04 »
no vypada to že se o to pokusim taky :)
Co bych tak obecně měl mít za balíčky ?

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2007, 12:21:29 »
na pripojenie pomocou VPNka by si si mal stiahnut VPN klienta a rozchodit ho. mozno ze s jeho kompilovanim bude problem, ako to pisal corwin78

obecne by si mal mat uz nainstalovany wireless-tools a z toho balika pouzies prikazy ako 'iwconfig' a 'iwlist'
lenivost je najvacsi bug cloveka

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2007, 14:11:42 »
Zdravím všechny linuxáky :-D Potřeboval bych poradit. Mám notebook hp 6110 a ubuntu 7.10 "g.g". nedaří se mi rozjet wifi na VŠB proto prosím  jestli je tu někdo kdo chodí na VŠB TUO Ostrava tak prosím poraďte. Děkuji moc. 

Je to celkem jednoduché:

a) nainstaluj si balíček "vpnc"
b) případně si nainstaluj nějaký grafický frontend pro vpnc

1) přes wifi se připoj na essid "tuonet-vpn" (scan okolních AP ti toto essid nemusí vůbec najít, to je normální)
2) spusť "sudo vpnc-connect /etc/vpnc/vsb.conf" nebo se přihlaš na vpn přes grafický frontend

V "/etc/vpnc/vsb.conf" je toto:
*****
IPSec gateway 10.1.1.1
IPSec ID vsb
IPSec secret vsb3000
Xauth username TVUJ_LOGIN
Xauth password TVOJE_HESLO
*****
Práva pro /etc/vpnc/vsb.conf nastav na "0600" pro uživatele "root:root"

sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #10 kdy: 12 Prosince 2007, 22:24:05 »
Čím ovládat wifi kartu ?

slashsbluesball

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #11 kdy: 13 Prosince 2007, 02:04:34 »
me to jede v pohode pres wpa_supplicant, co ti pise vypis z konzole, kdyz spustis ten skript podle navodu na wifi.vsb.cz?? jediny problem byl ze nefungoval ovladac ipw, ktery je v tom skriptu. pokud ti vypis pise ze ten ovladac nebo ta karta nepodporuje nejake funkce tak zkus pouzit ovladac wext ;) uz mi funguje i pripojeni pres NetworkManager ...
Desktop: MSI 848P Neo-V, Intel Pentium 4 CPU 2,80GHz, 1024 MB Ram, ATI Radeon 9200 128MB, OS: Gentoo 2007.0 :-), Win XP
Laptop: HP nc6120, Intel Pentium M Dothan CPU 1,86GHz, 1024 MB Ram, Intel GMA 900 128MB sdíl., OS: Ubuntu 7.10GG

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #12 kdy: 14 Prosince 2007, 11:05:52 »
no ja chci každopádně rozjet připojení přes VPN

Ale Ať se snažím sebevíc protě se to nechce připojit...

pinpet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #13 kdy: 14 Prosince 2007, 18:52:39 »
predpokladam, ze uz mas nainstalovaneho VPN klienta, vratane nastaveneho profilu. momentalne mam odskusane 2 postupy:
A) pomocou konzoly
1) nastav essid
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig eth1 mode managed essid tuonet-vpn2) oscanuj dostupne wifi siete a zisti kanaly
Kód: [Vybrat]
sudo iwlist eth1 scanv tom vypise najdi iba tie casti, kde mas ESSID:"tuonet-vpn" a Encryption key:off. Z toho vypisu vyber jeden zaznam a najdi tam polozku Channel: X (X - je cislo)
3) nastav kanal (X vies z predchadzajuceho vypisu)
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig eth1 channel X4) ziskaj IPcku
Kód: [Vybrat]
sudo dhclient eth1mozno som sa niekde pomylil v prikaze, tak si to pre istotu over(momentalne som mimo lin)

B) pomocou 'network managera'
1) vyklikaj v network manager-y esseid
2) ziskaj IP adresu

na koniec spusti a pripoj sa pomocou VPN klienta
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/vpnclient start
sudo ...
(na spustenie daneho profilu si uz dany prikaz nepamatam)
lenivost je najvacsi bug cloveka

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #14 kdy: 14 Prosince 2007, 20:49:54 »
postup B jsem zkoušel a nepřipojí se to. A tipnul bych že je zakopaný pes někde v ovladačích.

Nicméně postup A vyzkouším v pondělí.

Zatím díky.
« Poslední změna: 15 Prosince 2007, 10:42:03 od Fox »

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #15 kdy: 18 Prosince 2007, 23:14:26 »
Všechno funguje až na to že to nic nenajde.

na druhou stranu když dám ve windows opravit připojení (do té dby funkční) tak už se to nikdy nepřipojí. ažd do restartu PC.

Nemáte ponětí v čem je problém ??

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #16 kdy: 19 Prosince 2007, 09:28:05 »
Ani jedno ani druhé nefuguje.
Nikdy to nic nenajde.

čím to je ?

Fox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
    • LMK Vsetín
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #17 kdy: 19 Ledna 2008, 18:10:18 »
Je mopžné že za to může ovladač ?

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #18 kdy: 19 Ledna 2008, 19:32:09 »
Je mopžné že za to může ovladač ?

Možné to je, to je například můj případ.
Kubuntu forever :-)

centos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #19 kdy: 06 Listopadu 2008, 20:13:12 »
Čau, postupoval jsem podle tohoto návodu, ale dělá mi to to samé, co mi nějakou (krátkou) dobu dělalo i s wifi doma - pořád se připojuje a pak vyleze okno s přihlašovacími údaji a heslem, které sice zadám, ale pořád tak dokola.. vpn použít nemůžu, nedostanu se do sítě. Zkoušel jsem to připojení vytvořit znovu, ale nic platné. Nenapadá někoho něco?
Plus ještě dodám, že v 8.10 to okno s nastavením wifi vypadá trochu jinak, některé věci tam chybí.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2008, 20:17:16 od centos »
Arch Linux
last.fm, čsfd

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #20 kdy: 06 Listopadu 2008, 22:24:17 »
Čau, postupoval jsem podle tohoto návodu, ale dělá mi to to samé, co mi nějakou (krátkou) dobu dělalo i s wifi doma - pořád se připojuje a pak vyleze okno s přihlašovacími údaji a heslem, které sice zadám, ale pořád tak dokola.. vpn použít nemůžu, nedostanu se do sítě. Zkoušel jsem to připojení vytvořit znovu, ale nic platné. Nenapadá někoho něco?
Plus ještě dodám, že v 8.10 to okno s nastavením wifi vypadá trochu jinak, některé věci tam chybí.

To se mi stává taky, někdy to jde, někdy ne. Když se nepodaří připojit, většinou mi pomůže to znovu nastavit. Spíš mám teď v novém školním roce problém, že se sice připojím, ale nikam se nedostanu. Zatím jsem bohužel neměl čas nad tím bádat.
Kubuntu forever :-)

centos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #21 kdy: 07 Listopadu 2008, 02:23:35 »
Tak ve winech se mi stává, že to připojení sem tam vypadne (v některých částech školy víc, ve většině míň), ale z Ubuntu jsem se ještě nepřipojil vůbec a to ani na místech, kde s tím problém není (Aula)..
Arch Linux
last.fm, čsfd

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #22 kdy: 07 Listopadu 2008, 06:56:44 »
Tak ve winech se mi stává, že to připojení sem tam vypadne (v některých částech školy víc, ve většině míň), ale z Ubuntu jsem se ještě nepřipojil vůbec a to ani na místech, kde s tím problém není (Aula)..

V Aule jsem zatím nezkoušel. Určitě jsem se připojil na Ačku a v Cečkových sálech.
Kubuntu forever :-)

centos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Wifi + VŠB-TUO
« Odpověď #23 kdy: 07 Listopadu 2008, 11:50:44 »
Fajn, sice jsem presvědčen, že je chyba někde jinde než v signálu, ale v pondělí vyzkouším na cečku..
Arch Linux
last.fm, čsfd

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.