Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí  (Přečteno 8598 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Mám problém s IM klienty. Stavím tchýni počítač, připojuje se pomocí T-Mobile 4G USB modemu (nevím, jestli to souvisí se současným problémem).
Konkrétně jde o to, že když tyto klienty spustím, nepřipoji se k síti (testováno ICQ a jabber). Pidgin se tváří, jako že je připojený, ale nenačtou se připojení kamarádi a v seznamu účtů jsou všechny neaktivní. Empathy dělá, jako že není žádný aktivní účet. Tento stav se dá v Pidginu obejít - pokud se účty zakážou a opětovně povolí, vše se připojí a kamarádi jsou vidět.

Pidgin provozuju na svém počítači, i ve Windows, ale na podobné chování jsem zatím nenarazil. Nevíte někdo, co s tím??
« Poslední změna: 31 Ledna 2010, 10:28:24 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

premet

  • Host
Re: IM klienti (Pidgin, Empathz) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2010, 10:23:52 »
Sakra tohle se mi u Pidginu už stalo, ale teď si nedokážu vzpomenout jak sem to vyřešil  ???

Není to tenhle problém ?
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/pidgin/+bug/180326
« Poslední změna: 31 Ledna 2010, 10:25:54 od Premet »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2010, 10:35:06 »
Jojo, to by mohlo být ono. Na to, že je to x let starý bug (od Gutsy už to bude přes dva roky), stále žádné řešení. Vývojáži se zatím akorát přou o to, zda-li za to mohou IM klienti (kteří čekají na zprávu o network manageru), nebo network-manager (který nedetekuje dial-up připojení). Asi budu muset dát tchýni na plochu odkaz na go.icq.com.  ??? ??? ???
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

premet

  • Host
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2010, 10:45:02 »
Nebo zkusit použít wicd  :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2010, 11:05:37 »
Bóže, jak je to jednoduché. Probrowsil jsem snad půl netu, abych nakonec našel doporučení, aby se vyzkoušelo spouštět podgin s volbou -f. A opravdu,
Kód: [Vybrat]
pidgin -fse skutečně pak nějakým zázrakem připojí. Zajímalo by mě, proč tohle není zmíněno jako řešení na launchpadu. Du to tam přidat.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin - ViPEr*CZ*

Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2010, 11:37:04 »
Mám v debianu verzi 2.5.5 a tam volba -f neexistuje.
Nevím proč, ale teď poslední dobou třeba na PCMCII kartě (bohužel mám tam O2 simku  :'( ) mi nějak blbě jejich DNS překládá adresy. Zajmavý. Třeba pidgin se nechce připojit... firefox taky nejde. Opera se připojuje. V pidginu jsem to vyřešil IP adresou namísto www adresou.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2010, 12:02:59 »
2.6.2 v Ubuntu už volbu -f má. Firefox 3.5.7 problémy nedělá. Jinak někaký workaround by měl být tady: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/firefox-3.0/+bug/191889
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin - ViPEr*CZ*

Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2010, 12:10:15 »
No asi sáhnu po aktualizacích.... firefoxík za to chudák nemůže... to nejspíš paka v O2... na wifině doma mi to resolvuje v pohodě... ale ten pidgin je lepší aktualizovat... icq tam furt něco mění...  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2010, 21:32:08 »
Empathy má stále chybu - viz Launchpad - dohadují se, kdo to napíše  ;D
Východiskem je momentálně Pidgin, kde je po zapsání účtu ICQ nutné zrušit volbu SSL a pak to jde.
Ověřeno nyní na Ubu10.04a2.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

cuir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #9 kdy: 16 Listopadu 2010, 19:09:15 »
Empathy má stále chybu - viz Launchpad - dohadují se, kdo to napíše  ;D
Východiskem je momentálně Pidgin, kde je po zapsání účtu ICQ nutné zrušit volbu SSL a pak to jde.
Ověřeno nyní na Ubu10.04a2.
tak nez sem tuhle informaci nasel tak mi to trevalo tri hodiny :D :D kazdopadne diky za ni... kdyz se v empathy neumi dohodnout tak at si ten komunikator strci za klobouk :D :D

stedan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #10 kdy: 17 Listopadu 2010, 14:30:08 »
U Empathy stačí aktualizovat verze knihovny libpurple-bin a libpurple0  na verzi 2.7.5. Použil jsem tento repozitář:

     deb http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu maverick main
Ubuntu GNOME Remix 12.10 64 bit, Asus K53SV, Intel Core i5-2430M, Intel HD 3000 + nVidia GT540M, 4 GB DDR3 1333 MHz, WD Scorpio Blue 640 GB

pistacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #11 kdy: 17 Listopadu 2010, 16:48:48 »
Super tip. Pomohlo :D u Empathy.
Dell Latitude E6500, dualboot Win7/UBU10.10

remusromullus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #12 kdy: 17 Listopadu 2010, 17:35:23 »
Mě se pidgin už asi třetí den odmítá přihlást k icq účtu. Prostě se mi automaticky zakázal icq účet a nejde mi povolit. Nepomohla ani přeinstalace na aktuální verzi. Blbo mi to na verzi 2.7.3 i na nejnovější 2.7.5

K internetu jsem normálně připojenej přes kabel. Ubuntu 10.10

EDIT: Tak jsem pátral trochu víc a zjistil jsem, že se dá změnit serer, přes který se pidgin přihlašuje na: login.icq.com

A pak už se to dá povolit a vše jede v pohodě. Problém vyřešen.
« Poslední změna: 17 Listopadu 2010, 18:17:42 od remusromullus »

urso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
  • Ne estas pano sen laboro!
    • Univerzální světový jazyk
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #13 kdy: 18 Listopadu 2010, 11:19:24 »
Zdravím,

už asi 3 dny se mi v mém UBUNTU 10.04.1 empathy 2.30.3 hlásí v červeném pruhu "Chyba sítě" a vůbec se nepřipojí. Začalo to dělat bez mého nějakého upravování, prostě samo od sebe. V nastavení účtu je
SERVER: login.messaging.aol.com
PORT: 5190

Nevíte někdo co s tím?

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #14 kdy: 18 Listopadu 2010, 11:42:59 »
urso: Jak uz tu bylo receno, prvni co zkus je nastavit prihlasovaci server na "login.icq.com". Pokud to nepomuze, tak zkus aktualizovat knihovny. Na Pidginu i Empathy to melo uspech. Pokud ani to nepomuze, prejdi na Pidgina a v nastaveni odskrtni (tzn. zrus:)) SSL a clientLogin.
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

urso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
  • Ne estas pano sen laboro!
    • Univerzální světový jazyk
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #15 kdy: 18 Listopadu 2010, 14:18:26 »
Vyřešeno. V mém případě (EMPATHY na DEBIANU 10.04.1) pomohla aktualizace těch libpurple-bin a libpurple0 na verzi 2.7.5 z toho výše uvedeného zdroje (deb http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu lucid main).

Všem zúčastněným děkuji za spolupráci, Granda Urso

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #16 kdy: 18 Listopadu 2010, 15:26:13 »
Me icq timto pristupem docela urazilo (stalo se mi to take), takze si jeste poradne rozmyslim, jestli ho jeste budu vubec nekdy pouzivat. Zatim si snazim vystacit si s jabberem prip IRC
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #17 kdy: 18 Listopadu 2010, 15:36:29 »
Dnes pro změnu začalo zlobit MSN. Při pokusu o přihlášení (Pidgin 2.7.5.) mi píše chybu:

Nemohu ověřit certifikát
Certifikát pro omega.contacts.msn.com nemohl být ověřen. Certifikační řetěz je neplatný.

voko1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #18 kdy: 18 Listopadu 2010, 21:56:49 »
tady je postup jak vypnout ssl v empathy

On the link below is a fix for Empathy:

https://bugs.launchpad.net/empathy/+bug/676060

Put this in your console:
mc-tool list
show you the list of accounts. All you need is haze/icq/_(account Number)
mc-tool update haze/icq/_(account Number) bool:use-ssl=0

děkuji Google



Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #19 kdy: 20 Listopadu 2010, 11:22:22 »
Dnes pro změnu začalo zlobit MSN. Při pokusu o přihlášení (Pidgin 2.7.5.) mi píše chybu:

Nemohu ověřit certifikát
Certifikát pro omega.contacts.msn.com nemohl být ověřen. Certifikační řetěz je neplatný.
Kdyby jste někdo měl stejnej problém s Pidginem a certifikátem MSN, tak tutok je řešení: http://www.webupd8.org/2010/11/fix-pidgin-msn-omegacontactsmsncom.html

Pesho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #20 kdy: 20 Listopadu 2010, 23:12:43 »
Používám Empathy a tento odkaz "http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu" na upgrade knihoven jsem zde našel ale protože s linuxem začínám tak netušim co s tím mám dělat tak mohu někoho požádat o návod? Mám Ubuntu 10.04 Lucid. Děkuji.

reezinka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #21 kdy: 22 Listopadu 2010, 23:27:36 »
mně přestalo jit empathy po pul roce najednou taky s hláškou "chyba site", pomohlo jen vypnuti SSL přes terminal podle výše popsaného postupu (ale vymazat závorky v tom příkazu u čísla účtu a pak "restartovat" icq účet ;) - jsem pořád nováček, ale nakonec se věcem dohrabu na kobylku) - díky za radu

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #22 kdy: 23 Listopadu 2010, 13:46:27 »
Me vcera zmena icq serveru v empathy nepomohla, ale dnes se aktualizovaly knihovny purple. Spustil jsem empathy a jiz mi to jede jak ma.(pouzivam 64b)  ;)
« Poslední změna: 23 Listopadu 2010, 13:49:24 od libor007 »
Kubuntu 20.04

stillborn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #23 kdy: 24 Listopadu 2010, 14:05:53 »
tady je postup jak vypnout ssl v empathy

On the link below is a fix for Empathy:

https://bugs.launchpad.net/empathy/+bug/676060

Put this in your console:
mc-tool list
show you the list of accounts. All you need is haze/icq/_(account Number)
mc-tool update haze/icq/_(account Number) bool:use-ssl=0

děkuji Google






Díky  ;) Jsem úplný Ubuntu-nováček. Asi před několika dny jsem přešel z Windows 7 na Ubuntu 10.10, takže se v novém prostředí stále ještě zorientovávám a pořád si ještě nejsem jist jak co funguje. Takže s tvým návodem jsem se chvilinku pral, ale nakonec jsem se prokopal až k výsledku a už mi jede ICQ. Takže ještě jednou díky ;)

va.se

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: IM klienti (Pidgin, Empathy) se po spuštění nepřipojí
« Odpověď #24 kdy: 29 Listopadu 2010, 10:43:46 »
Používám Empathy a tento odkaz "http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu" na upgrade knihoven jsem zde našel ale protože s linuxem začínám tak netušim co s tím mám dělat tak mohu někoho požádat o návod? Mám Ubuntu 10.04 Lucid. Děkuji.

Přátelé,měl jsem stejný problém s Empathy a to ho mám týden.Použil jsem vše,co zde píšete.Aktualizace knihoven není možná,nebot to komunikuje anglicky.Zkusil jsem i změnu serveru,a taky nic.Tak jsem si prostě stáhnul Pidgin,vypnul SSL a zadal účet icq.a jsem přihlášen.Tedy je přihlášena žena,můj účet to odmítá,píše mi to nějakou zprávu od Oscara...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.