Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)  (Přečteno 2274 krát)

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« kdy: 22 Dubna 2010, 22:51:38 »
Ahoj - mám menší problém. Při přehrávání uloženého videa se při rychlém pohybu obraz jakoby seká, trhá v několika horizontálních tenkých linkách, vypadá to prostě, jako by grafická karta "nestíhala".
Při přehrávání videa z internetu je to zpravidla ještě výraznější.
Dokonce i při scrollování webových stránek, které jsou ověšeny grafikou jde trochu sekaně a pomalu.
Zkrátka a jasně mi připadá, jakoby systém nevyužíval plného potenciálu mé grafické karty(která je však podle všeho zaplá na "Performance mode: Maximum performance).
Mám:


  • Ubuntu 9.10 Keramic Koala
  • Graf. karta Nvidia Geforce 9300M GS 512 MB
  • 2 GiB RAM
  • procesor intel dualcore 2,16 Ghz
  • Používané ovladače - Akcelerovaný ovladač grafických karet NVIDIA (verze 185) [Doporučeno]


Zkoušel jsem si vyhrát s videovýstupy, prostřídal jsem všechny dostupné u několika přehrávačů (vlc, gnome player, přehrávač filmů, kmplayer), nic však nepomohlo. Pomůže mi někdo rozlousknout tenhle oříšek? :)
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2010, 11:22:13 »
Prostudoval bych si changelogy nvidia ovladačů na stránkách Nvidie a zkusil jiný ovladač.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2010, 12:45:22 »
Prostudoval bych si changelogy nvidia ovladačů na stránkách Nvidie a zkusil jiný ovladač.

Podle čeho ho mám vybrat? Co by měl splňovat?
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2010, 12:57:15 »
Prostudoval bych si changelogy nvidia ovladačů na stránkách Nvidie a zkusil jiný ovladač.

Podle čeho ho mám vybrat? Co by měl splňovat?
Tak koukám a ty changelogy jsou tak dlouhý, že bych prostě dal nejnovější ovladač.
Ale ještě předtím bych vypl Compiz a zkusit to znovu otestovat s původním ovladačem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2010, 14:11:17 »
S vypnutým Compizem je to lepší vodorovné linky takřka úplně vymyzely, občas se však ještě objeví a rychlé pohyby obecně nejsou hladké.
Stáhnul jsem ten ovladač, má příponu .run - klikl jsem na něj pravým, dal spustit, potvrdil instalaci, chvíli to pracuje a pak to napíše Error - musí to být spuštěno uživatelem root.
S Ubuntu začínám. Jak to udělat? Hádám, že to půjde líp přes terminál, ale nevím jak.
Každopádně děkuji za dosavadní rady :)
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2010, 14:19:10 »
Jak si povoloval v Ovladače hardwaru, tak to zase vypni. Potom bych pro jistotu restartoval a nabootoval do recovery, kde bych se prihlasil jako root.
Prejmenoval bych ten nvidianeco.run na jednodussi nazev. Napr. nv.run
Predpokladam, ze soubor nv.run je v tvem domovskem adresari.
Kód: [Vybrat]
chmod +x nv.run
Kód: [Vybrat]
sh ./nv.runDále se řídit pokyny.
Kód: [Vybrat]
rebootvycházel jsem z Wiki http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20NVIDIA úplně dole.
« Poslední změna: 27 Dubna 2010, 13:28:16 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2010, 15:57:46 »
v Ovladače hardwaru jsem nic nepovoloval. prostě jsem na ten stažený soubor klikl pravým a dal spustit.
Mám to chápat tak, že mám v Ovladače hardwaru vypnout aktivní ovladač? (tudíž by nebyl žádný zapnutý)
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #7 kdy: 23 Dubna 2010, 16:52:43 »
v Ovladače hardwaru jsem nic nepovoloval. prostě jsem na ten stažený soubor klikl pravým a dal spustit.
Mám to chápat tak, že mám v Ovladače hardwaru vypnout aktivní ovladač? (tudíž by nebyl žádný zapnutý)
Když jsi tam nic nepovoloval, jaktože je tam aktivní ovladač? Tento ovladač je to samý jako bduem instalovat, akorát třeba starší verze.
« Poslední změna: 27 Dubna 2010, 13:28:43 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2010, 16:59:31 »
to nevím, tenhle ovladač tam byl vždycky. Matně si vzpomínám, že se možná doinstaloval nějak automaticky, když jsem si nedlouho po instalaci ubuntu nastavoval 3D přepínání pracovních ploch, ale to už je pár týdnů zpátky, tak to nemůžu říct s určitostí.
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #9 kdy: 23 Dubna 2010, 17:04:55 »
to nevím, tenhle ovladač tam byl vždycky. Matně si vzpomínám, že se možná doinstaloval nějak automaticky, když jsem si nedlouho po instalaci ubuntu nastavoval 3D přepínání pracovních ploch, ale to už je pár týdnů zpátky, tak to nemůžu říct s určitostí.
tedy je potřeba ho deaktivovat. Tim se odinstaluje. No proste a jednodusse dle navodu :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2010, 13:09:21 »
Omlouvám se za prodlevu, mám toho hrozně moc do školy...
Udělal jsem vše podle tvých rad a zmíněného návodu, vše proběhlo ok, ale problém se tím nevyřešil, všechno je při starém...
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Sekané video (uložené filmy, z internetu, webovky)
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2010, 13:31:17 »
Začnem to, co jsme zapomněli. Verze *buntu? Verze ovladače co jsi zkouzšel instalovat?(185?195?)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.