Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka  (Přečteno 4719 krát)

-SinGl.cz-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka
« kdy: 05 Září 2009, 15:59:38 »
Ahoj, Ubuntu používám půl roku, a moc se nevyznám. Můj problém spočívá v přihlašovací obrazovce. Když zapnu ubuntu objeví se logo, žlutá čárka dojede až do konce, jenže místo přihlašovací obrazovky, která má následovat, se mi objeví logo Intel, Asus a Ubuntu v různých barvách jako kdyby byla špatně nakonfigurována grafika. Před tímto problémem jsem si nastavil automatické přihlašování a stáhnul dva packy pro "lepší" chod notebooku, jeden bylíček byl pro grafickoui kartu (ATI Mobility Radeon HD3470 512VRAM) ATI Catalyst Driver, druhý si již nepamatuju. Děkuju vám za každou radu, jelikož mám v linuxu naházeno spoustu důležitých věcí. můj notebook: http://notebooky.heureka.cz/asus-f5sr-ap027/specifikace/

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2009, 12:41:20 »
nemozes sem hodit screenshot?

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2009, 12:50:46 »
crtl-alt-f1 se přepni na jinou konzolu, přihlaš se a:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2009, 13:44:51 »
A nebo zkus odinstalovat ty balíčky - sudo apt-get remove --purge [balíček];  pokud si je nepamatuješ, spusť si sudo aptitude a tam si balíšky vyhledej.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Neobjeví se ani přihlašovací obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2009, 14:03:10 »
Live CD jede?

Kdyby ano, spusť LiveCD a vymaž (nebo přejmenuj) xorg.conf. Vytvoří se ti znovu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.