Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 7.10 - Xserver problém  (Přečteno 5756 krát)

hisgrak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu 7.10 - Xserver problém
« kdy: 27 Prosince 2007, 22:55:13 »
Zdravím.
Úspěšně jsem rozběhal linux (bez problémů -možná škoda) na vlastním PC a teď jsem se to rozhodl dát na server. Nainstalovat jsem si Ubuntu (verze pro server) 7.10 po bezproblémové instalaci jsem si sosl xserver a gnome. při spouštění (startx) se objevil error odkazující na chybu fontu. Nainstaloval jsem (sudo apt-get install xfonts-75dpi;sudo apt-get install xfonts-100dpi;). Znovu jsem spustil xserver a párkrát blikl monitor (objevilo se "not yet supported") a vrátilo mě to z5 do konzole. Nainstaloval jsem linux restired module a stejný problém se opakoval.
Zkoušel jsem i nainstalovat ovladače:
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-restricted-modules-`uname -r`
sudo apt-get xorg-driver-fglrx
sudo depmod -a
sudo aticonfig --initial
sudo aticonfig --overlay-type=Xv

Toto taky selhalo.
Po tomto neúspěchu jsem sosl Ubuntu (desktop) 7.10 . Při spouštění instalace se objevoval stejný problém jako při spouštění xserveru na ubuntu verze pro server. a to i v záchranném grafickém režimu. Selhaly všechny pokusy z této stránky http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD_probl%C3%A9m%C5%AF až na spouštění instalace s parametrem "single". Sice po monitoru běhala známá plovoucí tabulka "Input type not yet supported", ale systém naběhl jako Live CD, jenomže bez možnosti spustit instalaci.

Základní deska:ASUS M2A-VM HDMI/4SATA/VGA/R/GL, AM2/2K, AMD690G s integrovanou grafickou kartou ATI Radeon X1250
Procesor:AMD Athlon X2 4400+
« Poslední změna: 21 Ledna 2008, 13:35:15 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Xserver problém (ubuntu 7.10)
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2007, 23:26:36 »
Alternate CD + po instalaci zkusit nainstalovat fglrx ovladače.... popřípadě vesa a spokojit se že nejde 3D akcelerace.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.