Ostatní > Tipy a triky pro Linux

Thunderbird - notifikace příchozí pošty

(1/2) > >>

juwa2:
Až do verze TB 31.8 fungovalo oznamování o příchozí poště pomocí klasické systémové notifikační bubliny (notify-osd).
V novějších verzích TB to však není z neznámého důvodu funkční a oznámení se nezobrazí. Testováno i na U 16.04.
Řešit to lze částečně rozšířením "Gnome Integration", notifikace ale není zcela spolehlivá, např. se zobrazuje i pro spam atd...  Kromě toho ne každý má Gnome. Jako lepší řešení se ukázalo smazat (stačí přejmenovat) soubor

--- Kód: ---/usr/lib/thunderbird/components/libmozgnome.so
--- Konec kódu ---
Aby se změna projevila, je třeba TB restartovat.  Pak se bude zobrazovat místo nefunkční systémové originální TB notifikace (stejná jako ve Windows).

rumany:
Moc děkuji. To jsem zrovna potřeboval.

petrfm:
A když tak ten soubor nemám? v 16.04... notifikace stojí za úplnou bačkoru. Vůbec jsem nepochopil význam té obálky v horní liště, když nic nedělá, nezobrazuje pošet emailu, prostě nic. Notifikaci řešit doplňkem, to je ujeté... Ach jo :-(

juwa2:
No dalším řešením je "Ubunťácký" TB odinstalovat (neboj, nastavení a maily zůstanou zachovány)
a dát si tam TB přímo od Mozilly. Pak se bude notifikace zobrazovat stejně jako ve win. Rovněž aktualizace probíhá stejně jako ve win., tj přímo z TB.
Postup:
1. Stáhni aktuální (českou) verzi TB zde https://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/
2. Stažený archiv .tar.bz2 rozbal do /opt
3.Potom

--- Kód: ---sudo ln -s /opt/thunderbird/thunderbird /usr/bin/thunderbird
--- Konec kódu ---
------------------------------------------------
Hotovo.
TB spustíš příkazem thunderbird
Udělej si spouštěč na Plochu nebo kam chceš, nebo autostart entry.

petrfm:
wow díky za info, to jsem netušil. BTW: nějak mi toho softu instalovanýho mimo repozitáře a správce SW přibývá. Mám dojem, že nám linux windowsovatí :-)

hele a ta natifikace probíhá tak, že vyskočí dole okno s novou zprávou, že? A potom? V horním panelu budu mít ikonu obálky s číslem nepřečtených emailů?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi