Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru  (Přečteno 1681 krát)

zigzag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« kdy: 13 Prosince 2016, 15:52:56 »
Netušíte někdo jak nastavit velikost ikon v dialogovém okně při otevírání souborů napři. při výběru fotek pro upload do nějaké webové aplikace? Zkusil jsem různé klávesové zkratky i spolu s myší, které fungují caja, mém file manageru, ale zobrazení se ani nehne. Zkusil jsem, nainstalovat Editor dconf hledat v tam, ale našel jsem tam jen možnost zvětšení icon v zobrazení icon-view pro caja.

zigzag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2016, 09:37:48 »
Musim říct, že jsem dost guglil, nevyguglil zhola nic. Pouze to, že podobný problém řeší mnoho dalších lidí :(

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2016, 15:07:04 »
ctrl+kolečko myši?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

zigzag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2016, 16:22:26 »
to jsem samozřejmě zkoušel a nefunguje

ctrl+kolečko myši?

zigzag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2017, 09:22:44 »
stále nikdo nenašel řešení?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2017, 16:33:13 »
Dialog pro otevírání souborů si řeší každá aplikace sama a i když k tomu většinou využívá prvků nějakého  toolkitu, na kterém sama běží (jako je třeba GTK v GNOME prostředí), je na programátorovi, jakými funkčnostmi dialog vybaví. Zásadní je, že výchozí dialog GTK pro otevírání souborů zobrazuje pouze seznam s pidináhledy a zobrazování větších náhledů vybraných souborů podporuje, dají se zobrazovat vpravo od seznamu, jen si to vývojáři aplikace musí poskládat sami a náhledy dodat. Když to neudělají, tak to tam prostě není.

Na druhou stranu dnes většina takových webových aplikací umožňuje jednoduše soubory přetáhnout přímo ze správce souborů do okna prohlížeče. No a kdyby to web appka nepodporovala, lze přetáhnout soubor ze správce souborů do toho dialogu. Poslední zoufalou možností je stisknout v dialogovém okně Ctrl+L, což zobrazí pole pro zadání přímé cesty a ve správci souborů udělat Ctrl+C vybraného souboru, s následným Ctrl+V v dialogu. Samozřejmě to lze i myší přes kontextové menu.

zigzag

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2017, 08:18:23 »
škoda, že Windows s tím problém nemají :(

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Velikost náhledů souborů v dialogu otevření souboru
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2017, 09:34:45 »
No jestli je to podobne jako ve Win, ze vlastne toto vyuziva defaultni FM, tak by mozna pomohlo zmenit ten. Jestli melu kraviny, tak se omlouvam.

Mimochodem: Vubec jsi nam neprozradil, co mas za OS a jake graficke prostredi - to by treba mohlo neco napovedet.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.