Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Debian Server SMB + MS Client práva  (Přečteno 1785 krát)

hama4tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Debian Server SMB + MS Client práva
« kdy: 11 Května 2009, 13:44:50 »
Ahoj všem,

Mám v práci rozběhanou samba doménu, do ná mám naházené MS stanice,
Problém je v tom, že na sdílených disích se mi míchají práva.

Uživatel
soubor s nasatavením chown user:grups, kde user má práva jen pro čtení a procházení a skupina má plná práva.
uživatel z té zkupiny normálně může vytvořit v té složce nový soubor či složku, ale pak ten soubor už nemůže znova editovat v MS office musí ho vždy uložit v kopii

Nějaký nápad?

nettezzaumana

  • Host
Re: Debian Server SMB + MS Client práva
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2009, 13:46:03 »
post !smb.conf

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Debian Server SMB + MS Client práva
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2009, 08:28:51 »
rozumim tomu dobre ze user, kteremu patri adresar neni clenem grups?
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

hama4tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Debian Server SMB + MS Client práva
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2009, 10:11:46 »
Ahoj, takže takle v principu tu mám Operátory kteří mají jeden hromadný login, potom je tam skupina supervizori, kde jsou naši lidé co nad OP dohlíží

tzn na adresář tmp-sw je nastaven chown anonym:supervizori kde anonym má práva rx a supervizori rwx

Problém vzniká v tu chvíli kdy, do adresáře supervizor uloží tabulku, Práva pod Linuxem vypadají tak jak mají RWX pro skupinu supervizori, ale ve Windows XP, je zobrazeno Jan_Ondrej, a další supervizori mají soubor už jen pro čtění

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Debian Server SMB + MS Client práva
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2009, 10:46:27 »
jde tedy o tohle?
Kód: [Vybrat]
[software]
read only = no
browseable = no
path = /home/tmp-sw
writable = yes

pak ale se práva řídí obecným to co máte v globalu a tam nic neni. nevyznam se v autorizaci podle uživatelů, takže je mozne ze to je jinde ale ja bych tam definoval
invalid users =
valid users =
write list =
a možná i nějaké ty masky tak jak to mate v definici 'kancelar'. kde se jinak samba docte ze k souboru ma poskytnout prava i pro w pro grupu?
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.