Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...  (Přečteno 1008060 krát)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3275 kdy: 25 Července 2014, 21:12:56 »
Coze :D
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

DrShame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3276 kdy: 03 Srpna 2014, 23:28:00 »
Vyzkoušel jsem hodně distribucí, ale nakonec jsem se rozhodl pro Lubuntu, který mi ve spojení s Openboxem vyhovuje ze všeho nejvíc. Tak se pochlubím:


jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3277 kdy: 05 Srpna 2014, 00:22:09 »
Pěkná tapeta i ten měřák, mě líbí. Bydlíš na tom nádraží nebo jen rád cestuješ večer vlakem, nebo je to aspoň odtam kde bydlíš? Nesnáším faenza ikony, ale ty umouněné které ti leží v tom štěrku se tam hodí.
Ještě by se hodilo do konky k těm procesům dle cpu, vměstnat tříděné dle pid, může se hodit, více než třeba dle paměti pokud ji máš dostatek.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3278 kdy: 08 Srpna 2014, 06:13:29 »
Debian 8 Jessie s GS 3.12.2
Zde je mix tapet ke stažení: http://gnome-look.org/content/show.php/Debian+Jessie+Mix?content=166485

[příloha smazaná administrátorem]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3279 kdy: 09 Srpna 2014, 13:47:45 »
Vyzkoušel jsem hodně distribucí, ale nakonec jsem se rozhodl pro Lubuntu, který mi ve spojení s Openboxem vyhovuje ze všeho nejvíc. Tak se pochlubím:



super K+
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3280 kdy: 09 Srpna 2014, 15:44:17 »
Update
Moka Icon Theme
Numix GTK+
Gnome Shell 3.13.4

[příloha smazaná administrátorem]
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3281 kdy: 09 Srpna 2014, 16:10:34 »
Update
Moka Icon Theme
Numix GTK+
Gnome Shell 3.13.4

To vypadá hodně dobře. Skoro jak Ubuntu  :D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3282 kdy: 09 Srpna 2014, 16:45:07 »
Moc hezká témata a pozadí, ale nejpraktičtější mi připadá to co má Marp. Domnívám se, že pokud se má na PC pracovat, je dobré mít pozadí takové co nejméně ruší. Čili jednoduché a málo členité...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3283 kdy: 09 Srpna 2014, 16:49:11 »
Moc hezká témata a pozadí, ale nejpraktičtější mi připadá to co má Marp. Domnívám se, že pokud se má na PC pracovat, je dobré mít pozadí takové co nejméně ruší. Čili jednoduché a málo členité...

Pokud se na PC pracuje, tak pozadí není vidět, ne ?  ???
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3284 kdy: 09 Srpna 2014, 17:50:43 »
Update
Moka Icon Theme
Numix GTK+
Gnome Shell 3.13.4
Už GS 3.13? To si u Debianu asi nějakej ten pátek počkám  :D Wheezy jede pořád na 3.4 a Jessie nasadila 3.12...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3285 kdy: 09 Srpna 2014, 20:28:52 »
No, to asi jo :)
Debian je pro mne moc konzervativní (teď na Flocku se někdo zmínil, že je pro ty, kteří chtějí nad každou změnou jen diskutovat).
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3286 kdy: 09 Srpna 2014, 20:53:41 »
No, to asi jo :)
Debian je pro mne moc konzervativní (teď na Flocku se někdo zmínil, že je pro ty, kteří chtějí nad každou změnou jen diskutovat).
No, konzervativní asi ano, i když budoucí verze Jessie je oproti Wheezy značný pokrok ;) Fedora je naprosto výborná distribuce, pokroková a já sám ji dlouho používal. Ale víc mi vyhovuje .deb systém než .rpm a třeba oproti Ubuntu je zde prvořadá stabilita a třeba ty bugy v Ubuntu, které přetrvávají, např. ta svévolná změna klávesnice CS/EN, tak tohle v Debianu není. Ostatně se divím, proč je tahle chyba v Ubuntu, které přeci z Debianu vychází. Chvíli jsem zkoušel Linux Mint 17 a naprosto supr distro, osobně tuto distribuci doporučuji nováčkům v Linuxu, narozdíl od Ubuntu s Unity, které je pro nováčky velkou neznámou.
Osobně si myslím, že Debian a ani Fedora není nic pro nováčky, ale jsou pro zkušené uživatele Linuxu.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3287 kdy: 09 Srpna 2014, 21:21:12 »
Ano, Fedora je hlavně pro Developery a Power usery. Taky nováčkům doporučuji spíše Mint. Jak Fedora, tak i Ubuntu by ale mohly zpříjemnit začátky používání tutoriálem ve stylu Deepin Desktop Environment - doporučuji určitě zkusit aspoň ve virtuálu, je to interaktivní tutoriál tak jak bývají například ve hrách. Gnome Shell má něco podobného, ale pořád to jsou jen "statická" videa. Unity pokud se nepletu ničím takovým nedisponuje. CInnamon tohle ani nepotřebuje, protože tak trochu napodobuje vzhled WIndows, na který jsou uživatelé zvyklí.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3288 kdy: 09 Srpna 2014, 21:24:22 »
Ano, Fedora je hlavně pro Developery a Power usery. Taky nováčkům doporučuji spíše Mint. Jak Fedora, tak i Ubuntu by ale mohly zpříjemnit začátky používání tutoriálem ve stylu Deepin Desktop Environment - doporučuji určitě zkusit aspoň ve virtuálu, je to interaktivní tutoriál tak jak bývají například ve hrách. Gnome Shell má něco podobného, ale pořád to jsou jen "statická" videa. Unity pokud se nepletu ničím takovým nedisponuje. CInnamon tohle ani nepotřebuje, protože tak trochu napodobuje vzhled WIndows, na který jsou uživatelé zvyklí.
Naprostý souhlas Franto!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3289 kdy: 09 Srpna 2014, 21:43:59 »
...napodobuje vzhled WIndows, na který jsou uživatelé zvyklí.

jak kteří... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3290 kdy: 09 Srpna 2014, 21:53:58 »
Chvíli jsem zkoušel Linux Mint 17 a naprosto supr distro, osobně tuto distribuci doporučuji nováčkům v Linuxu, narozdíl od Ubuntu s Unity, které je pro nováčky velkou neznámou.
No nevím, toto je diskutabilní. Unity jsem představil několika přátelům a nebyl problém. Je pravdou, že jsou to většinou jen standardní uživatelé PC, takže stačilo ukázat, kde jsou ikony, kde je "nabídka Start" a vše bylo v pohodě.

Taky nováčkům doporučuji spíše Mint. Jak Fedora, tak i Ubuntu by ale mohly zpříjemnit začátky používání tutoriálem ve stylu Deepin Desktop Environment - doporučuji určitě zkusit aspoň ve virtuálu, je to interaktivní tutoriál tak jak bývají například ve hrách. Gnome Shell má něco podobného, ale pořád to jsou jen "statická" videa. Unity pokud se nepletu ničím takovým nedisponuje.
Je pravda, že něco podobného by rozhodně pomohlo. Pokud chce Linux přilákat nové uživatele právě z Windows, tak by na nějakém interaktivním pomocníkovi měli zapracovat. Například přidat starého kámoše sponečku!

CInnamon tohle ani nepotřebuje, protože tak trochu napodobuje vzhled WIndows, na který jsou uživatelé zvyklí.
A vlastně proč ne? Pokud chci zajistit přechod uživatelů z Windows, tak jim trochu pomohu, ne? ;)

Upřímně jsem na Ubuntu taky na Cinnamonu. Z jediného důvodu. Dash v Unity mě hrozně štve. Je možné, že to jde, avšak nenašel jsem způsob jak to upravit tak, aby to vyhovovalo. Jsem na Dash náročný a musím si ho rozdělit tak, abych jej pochopil nejen já, ale také přítelkyně, která je nováčkem do Linuxu.
« Poslední změna: 09 Srpna 2014, 21:56:04 od Ellendway »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3291 kdy: 10 Srpna 2014, 09:28:19 »
Moc hezká témata a pozadí, ale nejpraktičtější mi připadá to co má Marp. Domnívám se, že pokud se má na PC pracovat, je dobré mít pozadí takové co nejméně ruší. Čili jednoduché a málo členité...

Pokud se na PC pracuje, tak pozadí není vidět, ne ?  ???
Používám dva monitory, na jednom vývojové prostředí na druhém vyvíjená aplikace a pomocné aplikace, od firefoxu až k mnou udělaným pomůckám. Kromě vyvíjené aplikace je na druhé obrazovce všechno minimalizované. Když jsem používal nějaké členitější pozadí, ztrácela se v něm i myška... Nedej bože abych potřeboval mít nějakou ikonu na ploše, ta se potom také špatně hledá. Opravdu není nad jednoduchou nečlenitou tapetu. Dokonce jsem zavrhl i conky. Jediné co častěji potřebuji sledovat je čas a orientační vytížení procesoru a sítě. To mám nahoře v liště.
(Příklad obrazovek pracovního PC jsem dával již dříve, plocha tam však vidět není ;), protože mám na druhé obrazovce otevřenou vyvýjenou aplikaci Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ... .)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3292 kdy: 10 Srpna 2014, 10:57:50 »
Dokonce jsem zavrhl i conky. Jediné co častěji potřebuji sledovat je čas a orientační vytížení procesoru a sítě.

S tímto souhlasím. Pro Conky jsem nenašel využití, jelikož na domácím PC mám jen jeden monitor, takže nemám jak se na onen výkon dívat a vlastně mě ani nezajímá.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3293 kdy: 10 Srpna 2014, 15:22:47 »
Dokonce jsem zavrhl i conky. Jediné co častěji potřebuji sledovat je čas a orientační vytížení procesoru a sítě.

S tímto souhlasím. Pro Conky jsem nenašel využití, jelikož na domácím PC mám jen jeden monitor, takže nemám jak se na onen výkon dívat a vlastně mě ani nezajímá.

Jo jo, monitoring patří do panelu a ne na plochu. 
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3294 kdy: 10 Srpna 2014, 17:18:59 »
Dokonce jsem zavrhl i conky. Jediné co častěji potřebuji sledovat je čas a orientační vytížení procesoru a sítě.

S tímto souhlasím. Pro Conky jsem nenašel využití, jelikož na domácím PC mám jen jeden monitor, takže nemám jak se na onen výkon dívat a vlastně mě ani nezajímá.

Jo jo, monitoring patří do panelu a ne na plochu.

Já také nemám conky od toho, aby mi nahrazoval monitor v panelu, ale aby jeho záběr podstatně rozšířil a usnadnil případnou diagnostiku při potížích. Je fajn mít na jednom místě informace, na které je jinak třeba sto různých příkazů a aplikací a to i v grafech zpětně, v kontextu s jinými daty. Na conky je skvělé to, že je tak užitečný, jak si ho napíšete a to mi připomíná, že jsem si tam chtěl ještě něco dopsat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3295 kdy: 10 Srpna 2014, 17:30:58 »
Dokonce jsem zavrhl i conky. Jediné co častěji potřebuji sledovat je čas a orientační vytížení procesoru a sítě.

S tímto souhlasím. Pro Conky jsem nenašel využití, jelikož na domácím PC mám jen jeden monitor, takže nemám jak se na onen výkon dívat a vlastně mě ani nezajímá.

Jo jo, monitoring patří do panelu a ne na plochu.

Já také nemám conky od toho, aby mi nahrazoval monitor v panelu, ale aby jeho záběr podstatně rozšířil a usnadnil případnou diagnostiku při potížích. Je fajn mít na jednom místě informace, na které je jinak třeba sto různých příkazů a aplikací a to i v grafech zpětně, v kontextu s jinými daty. Na conky je skvělé to, že je tak užitečný, jak si ho napíšete a to mi připomíná, že jsem si tam chtěl ještě něco dopsat ...

Ale jo, v tomhle případě je CONKY na ploše užitečné. Já ho taky používal třeba na počasí, RSS, informace kolik jsem stáhnul dat za den/týden apod.  A na monitoring mám applet v panelu. A nebo je tady ještě jedno řešení : http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2010/045/2/4/horizontal_conky_by_anonymous_bot.png

http://www.deviantart.com/#/art/horizontal-conky-139256868?hf=1
hodit ho do panelu.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3296 kdy: 10 Srpna 2014, 18:43:29 »
Informace o stavu PC je možná dobrá informace při diagnostice, ale pro mě to není důvod přidávat conky, dokud PC běží v pohodě. :)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3297 kdy: 10 Srpna 2014, 19:19:31 »
Informace o stavu PC je možná dobrá informace při diagnostice, ale pro mě to není důvod přidávat conky, dokud PC běží v pohodě. :)

To ti samozřejmě vyvracet nebudu, ani já ho nespouštím automaticky :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3298 kdy: 14 Srpna 2014, 11:36:48 »
Trošku jsem si hrál se vzhledem, aby byl "jaksi" moderní.
GNU/Linux = Debian 8 Jessie
Gnome-Shell = 3.12.2
Gnome Shell theme= vlastní upravené téma Glassfull > http://gnome-look.org/content/show.php?content=166572
GTK+ theme = Bluemoon > http://gnome-look.org/content/show.php/MOD?content=166260
Icons = Compass > http://gnome-look.org/content/show.php/Compass?content=160629
Spodní panel = Simple Dock > https://extensions.gnome.org/extension/815/simple-dock/

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 14 Srpna 2014, 16:28:30 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3299 kdy: 19 Prosince 2014, 20:07:34 »
Tak jsem si trošku pošteloval to nové Ubuntu 14.04. Mám už zase Flashback, a z LSD to není. Obrázek je velký, takže dávám odkaz.

http://1url.cz/uZDH

Zase si jedu ten svůj minimalismus.  :D

edit : bad URL
« Poslední změna: 20 Prosince 2014, 04:09:14 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.