Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: virtualbox ma problem s rtl8187b  (Přečteno 1603 krát)

kdosiodjinud

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
    • KdoSiOdJinud - osobní web o světě kolem nás
virtualbox ma problem s rtl8187b
« kdy: 08 Září 2010, 20:53:37 »
Zdravim,
  pri spousteni pc ve virtualboxu mi vyskoci tato hlaska (jen kdyz povolim sitovku), zkousel jsem zadat podle rady 'modprobe vboxdrv' ale vystup nebyl takovy jaky mel :-) mel by nekdo radu? V linuxu jsem zacatecnik. Jde o notebook toshiba satellite a300, wifi rtl8187b

Nepodařilo se spustit virtuální počítač Virtual PC 1.
Failed to open/create the internal network 'HostInterfaceNetworking-wlan0' (you might need to modprobe vboxnetflt to make it accessible) (VERR_SUPDRV_COMPONENT_NOT_FOUND).
Please install the virtualbox-ose-dkms package and execute 'modprobe vboxdrv' as root (VERR_SUPDRV_COMPONENT_NOT_FOUND).

...po zadání "modprobe vboxdrv":

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/omnibook, it will be ignored in a future release.



mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: virtualbox ma problem s rtl8187b
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2010, 09:17:10 »
a skusal si to co je v tej hlaske?
$ sudo apt-get install virtualbox-ose-dkms
$ sudo modprobe vboxnetflt

a ten warning si nevsimaj, to je len upozornenie..kym to nieje error tak je to dobre ;)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

kdosiodjinud

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
    • KdoSiOdJinud - osobní web o světě kolem nás
Re: virtualbox ma problem s rtl8187b
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2010, 16:57:13 »
zkousel jsem, ten balik by tam mel byt - jestlize ten warning nevadi tak jsem splnil to co po me hlaska chtela, problem se vsak nevyresil - nekde jsem cetl ze starsi verze virtualboxu meli konkretne s rtl8187b problem, ale nenasel jsem jak se ma soucasny stav :-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.